Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв свестен ЮПС за помпата на котела ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв свестен ЮПС за помпата на котела ?

    Вчера след трагичните събития и бедствия се убедих че в нашата държава човек е длъжен да няма много вяра в ЕРП-тата.
    На ред е да се купува ЮПС но въпроса е ,какъв,от къде и за колко ?
    Моля дайте съвети ?

  • #2
    От: Какъв свестен ЮПС за помпата на котела ?

    Ако искаш автономия ще трябва да му мислиш максимално голяма батерия и допълнително захранване от други източници като перка и/или солар.
    Един генератор също не е лоша идея за всеки случай.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

    Коментар


    • #3
      От: Какъв свестен ЮПС за помпата на котела ?

      Аз ползвам български,който няма собствен акумулатор,се за захранва с външен автомобилен.Вчера след като спря тока му сложих от виетнамката акумулатора 100ам.часа
      В гуглето напиши НПЗ 102,и ще го видиш,около 120 лева май беше.
      Yamaha Yz450F
      Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
      Всичко с ''рошави''гуми!

      Коментар


      • #4
        От: Какъв свестен ЮПС за помпата на котела ?

        Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
        Аз ползвам български,който няма собствен акумулатор,се за захранва с външен автомобилен.Вчера след като спря тока му сложих от виетнамката акумулатора 100ам.часа
        В гуглето напиши НПЗ 102,и ще го видиш,около 120 лева май беше.
        Да и аз съм с подобен български и акумулатор 44 ач.Изкарвал ми е 12 часа.То и това се случва в тая държава нали всяка година зимата ни изненадва през януари,февруари тези топли месеци по принцип.
        " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

        Коментар


        • #5
          От: Какъв свестен ЮПС за помпата на котела ?

          Съвсем нормално се случва. Това с оглед на количеството паднал мокър сняг за кратко време. Нормално е да има скъсани проводници било то от натежалия сняг по тях или паднали клони. Със всички последствия от това. Стига с този скептицизъм поне в това отношение.Случвало се е и ще се случва и в най-развитите страни.
          „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

          Коментар


          • #6
            От: Какъв свестен ЮПС за помпата на котела ?

            Аз ползвам някакъв закупен от Т-мах с външен акумулатор! И оптимите от джипа вършат работа но два дни бях на генератор. ...от 7.30 до 23.30 10 литра бензин и така!На нас не ни трябва война, да ни спрат тока и водата и сме свършили!
            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

            Коментар


            • #7
              От: Какъв свестен ЮПС за помпата на котела ?

              Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
              Съвсем нормално се случва. Това с оглед на количеството паднал мокър сняг за кратко време. Нормално е да има скъсани проводници било то от натежалия сняг по тях или паднали клони. Със всички последствия от това. Стига с този скептицизъм поне в това отношение.Случвало се е и ще се случва и в най-развитите страни.
              Правителството и ЕРП-тата си имат адвокати!
              Питах за ЮПС-ите.Както виждам нямаш мнение ,следователно-млък !

              Коментар


              • #8
                От: Какъв свестен ЮПС за помпата на котела ?

                Основния показател за гледане е синусоидна вълна (sine wave) срещу квадратна вълна (square wave). Водна помпа работи с квадратна вълна, но трака. Предполагам, че никак не е добре за здравето ѝ. Нямах достатъчно време (години) за наблюдения, за да видя дали ще се развали.
                Разбира се, тези със синусоидна вълна са доста по-скъпи.
                Хубаво е, да избереш ЮПС на 12 волта, за да ти е лесно да му сложиш по-голям акумулатор.
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв свестен ЮПС за помпата на котела ?

                  Аз също съм с български с опция за допълнителен акумулатор защото тоя вътре е 5-6 ah и след 2 месеца все едно го няма и него.Имам 105ah допълнителен и нямам грижа.Ползвам го периодично и като зарядно като не се ползва едната кола 2-3 дни слагам нейния акумулатор на ЮПСа.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв свестен ЮПС за помпата на котела ?

                    Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                    Правителството и ЕРП-тата си имат адвокати!
                    Питах за ЮПС-ите.Както виждам нямаш мнение ,следователно-млък !
                    Мнение имам. И то е да си зададеш параметри които да ориентират хората даващи съвет. Помпата ти е Х ? Вата, искаш при спиране на тока да работи У ? часа. Само за да доизгорят въглищата ( или каквото там гориво ) или да се топлиш с ток захранван от ЮПС-а в продължение на часове (външен акумулатор). Помпата трябва ли да работи със захранването от ЮПС-а в близък режим на този, захранвана от ел.мрежа или е възможен компромис. Колко процента е възможен да бъде компромиса. Какъв е бюджета? Така зададения от теб въпрос е аналогичен на въпрос в други теми като "Какъв джип да си купя, от къде и за колко?"
                    Казаха ти вече че трябва да е със синусоидален импулс на изхода ( компютърен ЮПС не става защото помпата трака и не е здравословно за нея). Явно вече си просветлен и можеш да пристъпиш към фаза 3 - покупка. Успех.
                    Последно редактирано от tiramisu; 19-01-16, 00:10.
                    „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв свестен ЮПС за помпата на котела ?

                      В генератора е истината, от ЮПС-а се отказах след известен размисъл. Генератора, като стои с години, нищо му няма, освен това е универсално приложим, може да се занесе навсякъде, където има нужда от полеви лагер или работа на неелектрифициран обект. При дълго прекъсване на тока, както беше сега при мене 48 часа, може да подкара и някои от другите консуматори. Котела не е като компютъра, да се нуждае от мигновено превключване към резервното захранване на ЮПС-а. Е, харчи бензин, ама нали говорим за екстрени случаи веднъж годишно, не би трябвало да са проблем 10 - 20 литра в такава ситуация. Има генератори с автоматичен старт и стоп, вярно, че са по-скъпи.
                      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв свестен ЮПС за помпата на котела ?

                        Всичко зависи от това каква му е целта. Ако се отоплява на пелети, подаването спира със спирането на тока. Тогава значи че иска да се топли с захранване от ЮПС. Ако ще се топли 24 часа (при сериозно бедствие), наистина е по добре да е с генератор.
                        Ама бъ ли го каква му е системата, вида и и какви са му мераците. Ако бе новобранец във форума, гаранция щеше да получи отговори на въпроса си като .........."правоъгълен", "пластмасов", " бял", "от аптеката".
                        „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв свестен ЮПС за помпата на котела ?

                          Ползвам български от тази фирма,250W-ия...
                          http://www.intiel.com/ups_bg.htm
                          Не съм наясно дали е по-добър спрямо другите подобни устройства,но трета зима работи коректно.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв свестен ЮПС за помпата на котела ?

                            Още един глас за поморийския юпс.Ползвам го петнадесетина години. 250 ватовия модел.Като недостатък намирам ,че не е бързодействащ ,трябват му 2-3 сек за да включи и явно не е синусоида защото помпите са по шумни.До миналата година го ползвах с автомобилни акумулатори ,но ги убива бързо -за два сезона.Сега съм сложил монбатски -тягов и ще видя колко ще оживее.
                            Румен Николов

                            0888 358 572

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв свестен ЮПС за помпата на котела ?

                              APC 1500VA ( smart серията) има читави бройки на старо 150-180 лв.
                              Use since:
                              OpenBSD 3.x
                              FreeBSD 4.x
                              Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X