Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Метален покрив на къща?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Метален покрив на къща?

    И аз се каня да правя препокриване. Не че тече, ама..... Идва един майстор, гледа, пихме кафета, говорихме. Та за металните покриви (такъв искам и аз) каза, че за моя покрив ще е доста скъпо. Имаше предвид, че покривът е четири скатен и ще има мноооого фира. Съветът му беше ако все пак реша да правя нещо да е още един слой битумни върху старите такива. Било много добро решение - дълготрайно, евтино и леко. Моят покрив е така наречения "студен покрив" - вентилиран, с изолация над тавана на втория етаж.
    Така че като се замисли човек, наистина е важно какъв е покривът - дву или четири скатен
    Венцислав Петров
    Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
    Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
    0889 62 8четири 6четири

    Коментар


    • От: Метален покрив на къща?

      Първоначално публикуван от venciru Преглед на мнение
      .... Идва един майстор, гледа, пихме кафета, говорихме...
      С това изречение са започнали проблемите на над 99% от хората, които сетне се вайкат по форуми и софри...

      Първоначално публикуван от venciru Преглед на мнение
      .. Имаше предвид, че покривът е четири скатен и ще има мноооого фира...
      Мнооого, ама колко? Сметна ли ти я? Или "майстор" (абе защо продължавате да ги наричате майстори??? Майсторско свидетелство показа ли???) тип "самстрой" му е трудно да смята... Не ти ли каза, че ако си поръчаш разкроя на покрива във фирмата производител това "мноооого" на практикса може да се окаже, че не е баш "мнооого"? Ама откъде да знае... Той като всеки един "майстор" без изключение знае прекрасно от кои дерета вода да ти донесе, за да му поръчаш това, което поне малко от малко може да прави, щото другото...
      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

      Коментар


      • От: Метален покрив на къща?

        Още съм на етап "строителство" . Положението не се е променило много от тогава , и изключение на едни 10 см изолация.
        Ако трябва да започвам отначало , пак бих го направил с "метални керемиди"
        Несравнимо е удоволствието когато вали дъжд , при градушка - частичен оргазъм.... :- ))))
        Разбира се трябва да се довърши. Ще изглежда по различен начин.
        120 кг. съм , ходя спокойно върху покрива , разбира се внимавам къде стъпвам.
        Така се случи , че двата ската са от различен производител . И двете фирми ги кълцат тук , в София.
        Едните са с една идея по добри откъм огъване . Разбира се , положението може да се е променило оттогава.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0240.jpg
Прегледи:1
Размер:211.3 КБ
ID:5642338
        Уморените коне не ги убиват , нали ??

        Коментар


        • От: Метален покрив на къща?

          Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
          С това изречение са започнали проблемите на над 99% от хората, които сетне се вайкат по форуми и софри...
          С думата "майстор" просто заместих "строителен инженер, собственик на фирма занимаваща се 19 години с хидроизолации на покриви и покривни конструкции на къщи, вили, блокове, кооперации и т.н., чийто телефон ми бе даден от приятел, останал много доволен от извършения ремонт на неговата кооперация и от толерантноста му впоследствие при решаване на възникнали проблеми". А пихме кафета защото той не пие алкохол (даже и бира), не пуши и не консумира месо.

          Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
          Мнооого, ама колко? Сметна ли ти я? Или "майстор" (абе защо продължавате да ги наричате майстори??? Майсторско свидетелство показа ли???) тип "самстрой" му е трудно да смята... Не ти ли каза, че ако си поръчаш разкроя на покрива във фирмата производител това "мноооого" на практикса може да се окаже, че не е баш "мнооого"? Ама откъде да знае... Той като всеки един "майстор" без изключение знае прекрасно от кои дерета вода да ти донесе, за да му поръчаш това, което поне малко от малко може да прави, щото другото...
          Не ми е показал "майсторско свидетелство". Не ми е смятал фирата. И не ми е казал "че ако си поръчаш разкроя на покрива във фирмата производител това "мноооого" на практикса може да се окаже, че не е баш "мнооого"". Пък и откъде ли ще знае - виж по-горе.....Пък и аз , дето не съм строителен инженер, за толкова години работа щях "поне малко от малко" да се понауча отчасти да го правя. Просто потвърди моите предположения, че мет. керемиди имат посока и отрязаните парчета няма да могат да се използват директно на друго място.
          Този и предишния ми пост са БЕЗ никакви претенции за компетентност, достоверност! Просто споделих. Извинявам се на всички по опитни - с или без майсторски свитетелства, инженерни дипломи (в строителната област, че и аз имам, ама не в такава) и прочие, за намесата ми в тази тема.
          Апропо - много рядко се оплаквам (вайкам) от каквото и да е, независимо на маса или във форуми.
          Успех на колегата с взимането на решение и с изпълнението му!
          Венцислав Петров
          Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
          Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
          0889 62 8четири 6четири

          Коментар


          • От: Метален покрив на къща?

            Първоначално публикуван от venciru Преглед на мнение
            С думата "майстор" просто заместих "строителен инженер, собственик на фирма занимаваща се 19 години с хидроизолации на покриви и покривни конструкции на къщи, вили, блокове, кооперации и т.н., чийто телефон ми бе даден от приятел, останал много доволен от извършения ремонт на неговата кооперация и от толерантноста му впоследствие при решаване на възникнали проблеми". А пихме кафета защото той не пие алкохол (даже и бира), не пуши и не консумира месо.
            Виждаш ли, колега, когато не се дефинират изначално нещата каквито са как не се получават и адекватни отговори. С понятието "майстор" (в случая) ти приравни един инженер с 19 години опит до обикновен мангал наблюдавал изливане на бетон и можещ да забие до 4 пирона с тесла без да се удари. Аз затова се противя да се ползва понятието "майстор" защото априори никой не може да бъде сигурен какъв субект се крие зад него и доколко му е меродавно мнението. В такъв случай половината ми писание няма стойност в конкретния случай а само по принцип. Това, което той ти го е казал е вярно, но не е цялата истина. Кажи му разкроя да го знае - човек се учи цял живот (и аз днес научих някои неща от професията и не се срамувам от това). В интерес на истината - повечето битумни керемиди също имат посока и въпросът с фирата не отпада, макар и на пръв поглед по-малко. Разлика в цената с металните няма много (или даже въобще няма с по-качествените материали) но като краен продукт няма нищо общо. Пожарникарите силно препоръчват когато се пускат в близост фойерверки да има един дежурен от компанията да гледа дали някой ще падне върху битумен покрив, че практиката е доста богата за предизвикване на по-голям фойерверк.
            Успех!
            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

            Коментар


            • От: Метален покрив на къща?

              Специално за металните керемиди при рязане под ъгъл, се изхвърля този ъгъл. При ЛТ ламарината нещата се ползват на 100%. Аз преди няколко години си правих навес с ЛТ ламарина и едната страна е под ъгъл. Хваща 4 листа ламарина този ъгъл. Така вземах две 6м ламарини. Очертах си ъгъла и размера. Първата имаше нужда от съвзем малко отрязване и парчето отиде последно. Втората я срязах пак под ъгъл и двете парчета едно до друго паснаха. Не съм хвърлял нищо. Само че ЛТ ламарината няма значение на посоката. Правят я на какъвто размер поискам и ми харесва че няма снаждане по дължина. Отделно че носи известен товар и не изисква толкова солидна конструкция.
              Комшията ще строи сега до гаражите ми и мисля да ги покрия пак с ЛТ ламарина и да се получи подпокривно пространство.

              Коментар


              • От: Метален покрив на къща?

                Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                ....... Кажи му разкроя да го знае - човек се учи цял живот (и аз днес научих някои неща от професията и не се срамувам от това). В интерес на истината - повечето битумни керемиди също имат посока и въпросът с фирата не отпада, макар и на пръв поглед по-малко. Разлика в цената с металните няма много (или даже въобще няма с по-качествените материали) но като краен продукт няма нищо общо.
                Благодаря за информацията и ако е вярно това с малката разлика, и аз ще мина на "метален" вариант на по-късен етап. Че става въпрос за около 130 кв.м. покрив, без да се смята с височината на пирамидата. Защото, както казах, и аз съм се насочил към такъв по принцип. Не съм се консултирал обаче дали може да се постави директно върху битумните. Иначе явно за поръчката с разкрой при производителя не е наясно май....
                Лек и успешен ден!
                Венцислав Петров
                Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                0889 62 8четири 6четири

                Коментар


                • От: Метален покрив на къща?

                  Тънкостта в разкроя идва оттам, че производителя щампова керемидите от "безкраен" лист ламарина и при разкрой по поръчка крои листовете с различна дължина спрямо покривният план и фирата е само триъгълник, а не трапец (триъгълника плюс останалата част от листа, ако се купуват листа от склада с фиксирана дължина).
                  Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                  Коментар


                  • От: Метален покрив на къща?

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    В грешка си! Нищо не съм решил. Най-малкото защото още не съм стигнал до сметката с калкулатора, която ще има немалка тежест за решението.......
                    Чаво, Фърли го тоя калкулатор.
                    Две неща направих с калкулато. Вратите и паркета.
                    Цял живот ще са ми трън в гъза.
                    Икономисах 4-5000 лв. и си скъсах нервите при монтажа. Вратите още не са довършени.

                    Прави го така, че да те кефи.
                    Ако не те кефи, значи не е за тебе, па ако ще подарък да е.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • От: Метален покрив на къща?

                      Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                      Чаво, Фърли го тоя калкулатор
                      ...
                      Прави го така, че да те кефи.
                      Уви! Няма да стане работата без калкулатор, щото кеф, кеф ама накрая работата пак опира до сметката. И е напълно безсмислено да направиш 1, 2,3, 5 неща както ти е кеф и след това да спреш преди финала, щото сметката не е излязла ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Метален покрив на къща?

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        ...... щото сметката не е излязла ...
                        Сметката никога не излиза. ...за съжаление.
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • От: Метален покрив на къща?

                          И на двамата гледните точки са коректни макар и различни, но абсурдът е (и моя скромен опит го доказва), че накрая нещата са такива, каквито ги казва Вальо. На пръв поглед няма логика, но практиката е такава.
                          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                          Коментар


                          • От: Метален покрив на къща?

                            Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                            ... На пръв поглед няма логика, но практиката е такава.
                            Практиката също така показва и един солиден брой недовършени проекти поради зле направени сметки ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Метален покрив на къща?

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Практиката също така показва и един солиден брой недовършени проекти поради зле направени сметки ...
                              ... и още повече недовършени въпреки добре направените сметки ...
                              С две думи - точна рецепта няма. Глупаво е да се твърди, че не трябва човек да си прави финансов анализ преди да започне, но е също толкова глупаво да се твърди, че ако си направиш точен финансов анализ проекта непременно ще ти се получи в замисления предварително вид. Вероятно истината е по средата, а именно - да се правят сметки в порядъци с необходимите допуски...
                              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                              Коментар


                              • От: Метален покрив на къща?

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Практиката също така показва и един солиден брой недовършени проекти поради зле направени сметки ...
                                Абсолютно си прав. Лошото е, че докато се научиш да ги правиш тия точно сметки и всичко вече е отминало.
                                Пример.
                                Купих си еФтини китайски врати от един "приятел" по 150 лв. с касите, без монтаж.
                                -Лесно се слагат, нЕма проблеми.
                                Както знаеш, имам всякакъв инструмент. Имах и мерак. След година и половина борба имах недовършени, скапани китайски врати и разходи с които можех да си купя кадърни врати заедно с монтажа.
                                Покрай тия врати така ми се отщя да пипна каквото и да било по къщата, че още ме държи.
                                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X