Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Метален покрив на къща?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Метален покрив на къща?

    С пистолет за горещ въздух не става - газова горелка, бензинова лампа, или нещо подобно.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Метален покрив на къща?

      Оловото е добро решение, ама цената му е височка.
      Стандартното изпълнение е така:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bilo-variant-2.jpg
Прегледи:1
Размер:85.4 КБ
ID:5800822
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • От: Метален покрив на къща?

        Гоним и естетика или само да върши работа? Щото второто е изпълнимо за ,,дребни" пари и ще надживее тенекето.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • От: Метален покрив на къща?

          Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение
          Мислехме с Al - печатни форми...
          Това с битумните колко ще струва? Имаме горещ пистолет.


          Една от големите фирми за такива безшевни и шевни конструкции ни даде следната оферта (само като идея ще остане). Предполагам е от Al.

          Профил В=400-449 мм, 12 операции, бялоRAL9002 9бр х 3,18m = 375лв.
          Със сигурност не е Al , а и най-вероятно готовите срязове(перфорации) няма да паснат по гофрите,защото при термопанелите те най-често са осово през 250мм. а на снимката си отбелязал,че между "вълните" на вашия покрив разстоянието е 15 санта, вероятно осово са 18.
          Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

          Няма вече Диско,няма вече Pinz...

          Коментар


          • От: Метален покрив на къща?

            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
            Гоним и естетика или само да върши работа? Щото второто е изпълнимо за ,,дребни" пари и ще надживее тенекето.
            Естетиката е последното нещо което гоним.
            Тази битумна мембрана/поръска (това ли е) е 10 квадрата, а на нас ни трябва 3-4м2. В краен случай ще вземем една ролка. Може ли директно върху ламарината с горелката (без подложка)? Луфта е 3-5см между двете плоскости.

            Днес ще пробваме да огънем една печатна форма. Идеята е да не набива сняг вътре, ако има луфт може и с пяната да се запълнят.

            gucko, те ще искат мостра, едва ли ще го режат на честна дума.

            Коментар


            • От: Метален покрив на къща?

              Горелка имате ли? Щото една горелка беше май над 70 лв ...

              Честно казано, силно ме съмнява, че ще успеете да залепите читаво битумна мембрана с толкова много чупки. При доста по-прости гънки тъмнозелените, които преди години ги бяха хванали да ни правят покрива, са успяли да прогорят мембраната на доста места, а там, където не бяха, самата мембрана доста бързо сдаде багажа под атмосферните въздействия и се нацепи на гънките.

              Какъв е проблемът да ви сгънат ламаринени листове (ивици) на подходящ ъгъл и после да ги хванете със самонарезни винтове за ламарината отдолу?
              Последно редактирано от Чавдар (V93); 20-10-18, 16:42.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Метален покрив на къща?

                Широки поли и ще ги хванат отгоре надолу, има и достатъчно разновидности с всякакви уплътнители. Ако са мераклии хпс -а е без пари, за секунди се режат запълващи профили, полиуретан и ни вее ни духа. Но ще е маалко зор, щом 130 пари е скъпо.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Метален покрив на къща?

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Какъв е проблемът да ви сгънат ламаринени листове (ивици) на подходящ ъгъл и после да ги хванете със самонарезни винтове за ламарината отдолу?
                  Проблемът е, че осем и петдесет на метър са много.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Метален покрив на къща?

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Проблемът е, че осем и петдесет на метър са много.
                    A да се раздели на няколко части, които да се монтират със застъпване?
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Метален покрив на къща?

                      Нещо не разбирам какво точно имаш предвид. Стандартен лист ламарина е метър на два - и напряко, и надълго да се крои, все ще е на няколко части. Ама и все ще е повече от осем и петдесет (лева) на метър (което в случая е спънката).
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Метален покрив на къща?

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Нещо не разбирам какво точно имаш предвид. Стандартен лист ламарина е метър на два - и напряко, и надълго да се крои, все ще е на няколко части. Ама и все ще е повече от осем и петдесет (лева) на метър (което в случая е спънката).
                        Сори. Моя грешка. Аз не разбрах, че имаш предвид цената. Е от ич без пари няма да стане.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Метален покрив на къща?

                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          Широки поли и ще ги хванат отгоре надолу, има и достатъчно разновидности с всякакви уплътнители. Ако са мераклии хпс -а е без пари, за секунди се режат запълващи профили, полиуретан и ни вее ни духа. Но ще е маалко зор, щом 130 пари е скъпо.
                          130лв?
                          8.50лв/ метър?! Нали обясних че няма да ги направят с гърбиците... а огъват права ламарина под градус - нещо кеото и аз мога да си направя... и се отказахме.
                          Горелка имаме!

                          Коментар


                          • От: Метален покрив на къща?

                            Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение
                            ... огъват права ламарина под градус - нещо кеото и аз мога да си направя... и се отказахме.
                            Горелка имаме!
                            Що ли ме съмнява, че можеш да си огънеш читаво по-големи парчета. Неотдавна си правих шапки за комините със сравнително малки парчета ламарина. Е, нямаше начин с подръчни средства да мога да ги отрежа (за тази ламарина не се препоръчва ползване на флекс, а с ножица щях да ги наръфам като куче) и огъна така добре, както ми ги направи човек, който се занимава с улуци и т.п. ламаринени изделия и има съответните машини.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Метален покрив на къща?

                              Има готови огънати, от поцинкована ламарина. Например: 2 метра надциглена пола за покрив е 7 лв. и малко и трябва да пасне.
                              На навес пяна не му трябва. По-добре да се проветрява. Тя пяната и без това ще замине и само може да стимулира ръждясването..
                              Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                              Коментар


                              • От: Метален покрив на къща?

                                Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение
                                130лв?
                                8.50лв/ метър?! Нали обясних че няма да ги направят с гърбиците... а огъват права ламарина под градус - нещо кеото и аз мога да си направя... и се отказахме.
                                Горелка имаме!
                                За чий ти е горелка? Трябват ти ленти от пряво поцинковано тенеке, сгънато с твоя ъгъл. Останалото (хпс, полиур.лепило, битомн хидроиз, тунинг пирони и тн) са екстри, без които пак ще надживее досегашния градеж. И 130 не го определих аз.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X