Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Метален покрив на къща?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Метален покрив на къща?

    Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
    За да е добра топлоизолацията се смята комплексно и тогава се тегли чертата. Има много уловки. Въздушна междина също е топлоизолация но е въпрос и на конструкция. ...
    Естествено. Тук възниква питанка: Има ли смисъл изобщо да се говори за топлоизолационни свойства на керемидите (без значение от какъв материал) при положение, че при вентилиран покрив под тях се оставя пространство, където въздухът се движи свободно?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #47
      От: Метален покрив на къща?

      Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
      Чавдаре, ако летиш в хубаво време със самолет над южната част над Турция ( на север е друго), ....е пълно с малки селца на който покривите отразяват слънчевите лъчи.
      На юг от Анталия всеки квадратен сантиметър от покривите е в някакви слънчеви колектори. Да не е от това ?
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #48
        От: Метален покрив на къща?

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Естествено. Тук възниква питанка: Има ли смисъл изобщо да се говори за топлоизолационни свойства на керемидите (без значение от какъв материал) при положение, че при вентилиран покрив под тях се оставя пространство, където въздухът се движи свободно?
        Има смисъл, разбира се. Въпрос на преценка и предпочитание.
        Около Каспийско море а и в Руската федерация е масово използването на ламаринена обшивка( профилирана, обезопасена от корозиране -производители -бол) върху дървен покрив ( плътна конструкция) с подпокривна въздушна междина и гредоред или плоча в зависимост от годината на строителство. Говоря за големи жилищни или административни сгради с доста сложна архитектура на покрива. От любопитство съм поглеждал към съвременните едно фамилните къщи в затворените комплекси. Ако преди не са имали проблем с площа за строителството и цената на земята, сега не е така,май. Цената на строителството се измерва в пари/кв.метър и подпокривните пространства също се продават като жилищна площ, съответно покрива на една такава къща не е толкова сложен и масово се ползват различен вид сандвич панели за целта. За мен това си е индустриално строителство за жилища при което инженеринга е сведен до минимум и основно се купуват и продават материали в завършен вид на клиентите.Сладка работа.

        Между другото дори и в арабските страни ( от залива най вече) стана пък мода къщите да са с Европейски покрив и с керемиди, а не типичните арабски плоски покриви ( дето нощем по традиция си спят под звездите)

        На юг от Анталия всеки квадратен сантиметър от покривите е в някакви слънчеви колектори. Да не е от това ?
        Още ползват старите римски виадукти, май.
        В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
        В. Иванов

        Коментар


        • #49
          От: Метален покрив на къща?

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

          На книга изглеждат добре, но май не са малко мненията като изказаното по-горе:
          Говоря от първо лице, на покрива ми са и след още няколко години мога да споделя пак за състоянието им.До момента са в състоянието в което бяха при поставянето им - като нови. Имам една резервна керемида и няколко парчета от изрязването им - мога та ви ги изпратя за оглед, измерване или проби с нея за определяне на качеството й.
          АЗ си ги харесвам!

          Коментар


          • #50
            От: Метален покрив на къща?

            Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
            Не бъркайте обикновената поцинкована ламарина с металните покриви. Нито дрънчи, нито ръждясва. За разликата в теглото вече беше казано. Откъм естетика няма конкуренция. Откъм дълговечност-също. Качествения монтаж я гарантира.
            Ето това е най-голямата преса за профилни метални керемиди. Намира се в София.
            [ATTACH=CONFIG]777773[/ATTACH]
            [ATTACH=CONFIG]777774[/ATTACH]
            [ATTACH=CONFIG]777775[/ATTACH]
            А така изглежда готов покрив, монтиран от същата фирма.
            [ATTACH=CONFIG]777776[/ATTACH]
            [ATTACH=CONFIG]777777[/ATTACH]
            Мога да покажа още доста снимки от техни обекти, а също и да дам контакта на заинтересовани като гарантирам за хората и за работата им.
            ...аз избрах вариант 3!
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...66#post2586866

            метални керемиди, водят се шведски но идат от влашко.
            Имам височина и просвета е достатъчен. Ако не страдаш от финикииски синдром, прави както ти харесва, щото компромиса ще ти е скъп. Успех още веднъж!

            Коментар


            • #51
              От: Метален покрив на къща?

              Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
              Има смисъл, разбира се. Въпрос на преценка и предпочитание. ...
              В същност, май не! Самата дефиниция на студен вентилиран покрив като "покрив с температура на покривния материал, близка до тази на околната среда " като да изключва термоизолационна роля на покритието.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #52
                От: Метален покрив на къща?

                Освен вентилиран, друг покрив просто няма. Разбира се после. По-лек покрив означава по-евтино и лесно осигуряване на вентилацията. И пароизолацията/дренажа няма общо с хидро.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #53
                  От: Метален покрив на къща?

                  Както се казва, дяволът се крие в детайлите И най-добрият покривен материал - бетон, глина, метал, битум може да бъде компрометиран при лошо изпълнение.
                  На мен битумът, поне масовите серии не ми харесва като визия, а който би ми харесал е доста скъп. Керамичните са малко по-леки от бетонните и имаш по-голям избор. За Брамак (бетонни) познат, профи по покривите е с резерви по конструкцията им. За полимер-пясъчни е въпрос на късмет да попаднеш на читави, ако има такива. Щото повечето, да не кажа всички са от пластмаси от вторични, даже го рекламират като+. Искрено желая на Shoni да е извадил късмет с неговите. Металните - защо пък не, ако са с доказано качество и конструкцията се изпълни грамотно - скари, фолиа, вентилации, без драскотини по монтажа. Там почти сигурно - специализирани монтажници. По-нависоко си и металът ще изисква и добра гръмозащита. По-лани правих основен ремонт на покрива на вилата и месеци наред бях се заровил в четене и сбиране на инфо. Така че от опит споделям - еднозначен отговор за избор на покритие няма.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Метален покрив на къща?

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    В същност, май не! Самата дефиниция на студен вентилиран покрив като "покрив с температура на покривния материал, близка до тази на околната среда " като да изключва термоизолационна роля на покритието.
                    .

                    Е, под него се приготвя чудесна "студено веяна скумрия". Сушен паламуд също става. Или къщичка за инструменти.

                    Покрива е конструкция, а не ламарина или керемиди.

                    Цвета, на грешно место са прихванати модулите.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 192.jpg
Прегледи:1
Размер:190.2 КБ
ID:5641692
                    Последно редактирано от Жоро Байкушев; 13-02-15, 16:58.
                    В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                    В. Иванов

                    Коментар


                    • #55
                      От: Метален покрив на къща?

                      Струва ми се, че говорите за различни неща. При съвременните конструкции на вентилирани покриви, покритието само за себе си, било метал, керемида, шиндла не играе никаква термоизолираща роля.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Метален покрив на къща?

                        Той е модератор, длъжен е да разбере. Тежко на простосмъртните. Де е желязо или киреч, де е конструкция.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #57
                          От: Метален покрив на къща?

                          Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
                          Покрива е конструкция, а не ламарина или керемиди. Цвета, на грешно место са прихванати модулите.
                          Да де! Конструкция е и в нея термоизолиращ елемент НЕ е покритието на покрива.

                          Що да са хванати на грешно място ламарините? Горе на гребена се захващат листовете един към друг, а долу - към летвите на покривната конструкция. Поне така пише в инструкциите на производител на такива профили.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:teto.jpg
Прегледи:1
Размер:124.4 КБ
ID:5641693

                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          Той е модератор, длъжен е да разбере. Тежко на простосмъртните. Де е желязо или киреч, де е конструкция.
                          Що не вземете да престанете с тези глупости кой бил модератор и кой не?!? Какво общо има това с темата? Ако имаш да кажеш нещо конкретно по зададените въпроси - моля. Иначе си намерете друго място да си чешете пръстите!
                          Последно редактирано от Чавдар (V93); 13-02-15, 17:37.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Метален покрив на къща?

                            Kазах го два пъти, и то точно. Не се заяждам, темата върви с много спам. Заглавието е еднозначно. И не модератор да си, ми и Главния, пак ще се ошашавиш. И за последно за случая - метал.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #59
                              От: Метален покрив на къща?


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 206.jpg
Прегледи:1
Размер:63.9 КБ
ID:5641714Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 208.jpg
Прегледи:1
Размер:69.3 КБ
ID:5641715
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 209.jpg
Прегледи:1
Размер:54.9 КБ
ID:5641716Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 216.jpg
Прегледи:1
Размер:74.5 КБ
ID:5641718

                              Коментар


                              • #60
                                От: Метален покрив на къща?

                                Цвета точно там е най голямият риск за корозията и/или направо да почнат течове. Като си знаем и критериите ни за качество ( на думи) от 300-400 винта поне 10% няма да са правилно поставени.
                                В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                                В. Иванов

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X