Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Метален покрив на къща?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Метален покрив на къща?

    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
    Чавдаре, виж този мъх дали го има на острова ако го има ...
    За имане го има, но бърза проверка на цена показва, че там е по-скъпо. Поне онлайн де.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Метален покрив на къща?

      Колега,сподели ако намериш нещо в България.Това което намерих е само от вън и цените за 27м2 са 170 лири.Има един производител от Италия,но там не намерих цени.На мен ми предстои изграждане на фалцов покрив 180 м2.

      Коментар


      • От: Метален покрив на къща?

        А такъв вариант? Вместо плътна дъсчена обшивка - скара отгоре с дъски.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:skara.jpg
Прегледи:1
Размер:48.2 КБ
ID:5711587

        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Метален покрив на къща?

          Това е вече един съвсем друг детайл. След този инсталационен клип, който сам си си намерил, би трябвало никакви въпроси по същество да са ти останали. А ако са останали - разходи се до офиса на Линдаб и там наживо всичко ще ти кажат и покажат. В бившия обувен завод в Сердика.
          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

          Коментар


          • От: Метален покрив на къща?

            Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
            Това е вече един съвсем друг детайл. След този инсталационен клип, който сам си си намерил, би трябвало никакви въпроси по същество да са ти останали. А ако са останали - разходи се до офиса на Линдаб и там наживо всичко ще ти кажат и покажат. В бившия обувен завод в Сердика.
            Аз хубаво съм го намерил и даже финансово ще изглежда по-добре от другите варианти, защото едно че се използва по-стандартна (и, съответно, по-евтина) хидоизолационна мембрана и второ че се спестява дървен материал от това, че не се прави плътна дъсчена обшивка + скара, а само двойна скара отгоре с дъски, вместо с летви. Затова въпросът по същество е: Има ли кусури този вариант и какви са те?
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Метален покрив на къща?

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Аз хубаво съм го намерил и даже финансово ще изглежда по-добре от другите варианти, защото едно че се използва по-стандартна (и, съответно, по-евтина) хидоизолационна мембрана и второ че се спестява дървен материал от това, че не се прави плътна дъсчена обшивка + скара, а само двойна скара отгоре с дъски, вместо с летви. Затова въпросът по същество е: Има ли кусури този вариант и какви са те?
              По-скоро препоръки.
              Първо - видяхме, че вентилационната част се състои от 5 + 3 см въздух. 5 см от направляващите и 3 см от скарата. Ако правилно съм разбрал какво се подчерта и в клипа и което аз смятам за правилно, то тези 5 см варират от 5 до 20 см в зависимост на ъгъла на наклон на покрива именно за да се гарантира естествената циркулация.
              Второ - елементите от направляващите и скарата трябва (според мен) задължително да минат през автоклав и да се пропият в цялото сечение. Както много пъти съм казвал - нашата иглолистна дървесина няма качествата на тази от по-северните гори (както в случая) и се налага грижлива подготовка.
              Последно редактирано от CAESAR; 23-04-16, 10:11.
              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

              Коментар


              • От: Метален покрив на къща?

                Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                По-скоро препоръки.
                Първо - видяхме, че вентилационната част се състои от 5 + 3 см въздух. 5 см от направляващите и 3 см от скарата. Ако правилно съм разбрал какво се подчерта и в клипа и което аз смятам за правилно, то тези 5 см варират от 5 до 20 см в зависимост на ъгъла на наклон на покрива именно за да се гарантира естествената циркулация.
                Второ - елементите от направляващите и скарата трябва (според мен) задължително да минат през автоклав и да се пропият в цялото сечение. ...
                Като гледам, по сметките на Брамак, за наклон 30% (16.7*) и най-високо натоварване от сняг, препоръчваната височина на контралетвите е 6 см.

                А за автоклава хубаво, ама се опасявам, че за целта, вместо да се достави от 5 - 25 км, дървеният материал ще трябва да се развозва насам-натам из България и нещата силно ще погрознеят откъм финансовата страна.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Метален покрив на къща?

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Като гледам, по сметките на Брамак, за наклон 30% (16.7*) и най-високо натоварване от сняг, препоръчваната височина на контралетвите е 6 см.

                  А за автоклава хубаво, ама се опасявам, че за целта, вместо да се достави от 5 - 25 км, дървеният материал ще трябва да се развозва насам-натам из България и нещата силно ще погрознеят откъм финансовата страна.
                  За наклона - най-добре се разходи до офиса на Линдаб. Аз имах взаимоотношения с тях отдавна, тогава и офиса им беше в Дружба, но предполагам, че все още са приветливи и отзивчиви. Нито съм смятал, нито съм правил такъв покрив. С металните керемиди си е просто, лесно и ясно.

                  Лошото за автоклава е именно туризма... Всичко е въпрос на преценка и компромис. Ако не ходиш до автоклав каквото и друго да ползваш - обработката е повърхностна. Дълбокопроникващите на водна основа го докарват максимум до 3-4 мм от повърхността. Откъм челото на сантиметър и толкоз. При определено стечение на обстоятелствата може и да ти свърши работа, макар и да съм скептичен. Но е много тъжно да ремонтираш покрив със здраво покритие и компрометирана скара. Предполагам всички сме виждали.
                  Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                  Коментар


                  • От: Метален покрив на къща?

                    Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                    ... Но е много тъжно да ремонтираш покрив със здраво покритие и компрометирана скара. Предполагам всички сме виждали.
                    В интерес на истината, имам преки впечатления от къща, строена през 1960 и някоя година. За 40-годишна експлоатация съществени проблеми с дървената част на покрива не е имало.
                    Комшиите на село имат покрив, изпълнен с тежки бетонни керемиди от 1990 и някоя. За 20-на години проблеми с дървената част на покрива също са нямали.
                    А когато са строили, естествено, нито са чували за обработка на дървения материал в автоклав, нито са имали на разположение съвременните химии за (макар и по-повърхностна) обработка ...


                    И в продължение на темата да добавя малко информация. След допълнителни консултации, в т.ч. и с Линдаб, които бяха много кооперативни, стигнах до извода, че ако се прави метален покрив, то най-добрият вариант е това да бъде закопчаване с двоен фалц и да се използва качествен материал с 30-годишна гаранция срещу корозия (ламарина от Линдаб с дебелина 0.6 мм). За съжаление, точно това изпълнение освен по-скъпия материал предполага и добре квалифициран, т.е. - също скъп, изпълнител. Скъпи са и съответстващите качествени допълнителни елементи като снегозащита и водоотвеждане (улуци).

                    Другите варианти на метален покрив са: а) листове с профил, имитиращ керемиди и б) системи със "стоящ фалц", които се сглобяват от закопчаващи се с предварително оформен страничен профил листове. Това, което не ми допада при тях е:

                    - В първия случай (имитацията на керемиди) монтажът предполага фиксиране на листовете към дървената конструкция с винтове, минаващи през ламарината. Притеснително, поне за мен, е първо качеството и дълготрайността на уплътнението на винтовете и второ - ролята на субективния фактор за завити накриво, недозавити или пренатегнати винтове, при което уплътнението на винтовете няма да работи качествено с всички произтичащи последствия ...

                    - Във втория случай притесненията ми са свързани най-вече с това, че масово предлаганите материали са по-тънки (0.4 - 0.5 мм) и с по-слабо антикорозионно покритие (гаранция 15 години). При това, за намаляване на вероятността от корозия на по-слабо защитената долна страна поради задържане на конденз между метала и дървото под него, плоските листове ламарина е желателно да се монтират върху скара, а не върху плътна дъсчена обшивка, което поставя въпросителни върху механичната устойчивост на покритието при стъпване или по-едра градушка.

                    - И накрая, поне по мои впечатления, е по-трудно намирането на читав изпълнител на метален покрив извън големите градове, а пък да платиш на някой да се учи на твоя покрив не ми звучи като добра идея. Изпълнението на покрива на гаража на комшията ми дойде като добра илюстрация на последното ...

                    Та така. Жалко за по-малкото тегло на покривното покритие! Алтернативата е 7.5 тона, вместо няма и 1 ...
                    Последно редактирано от Чавдар (V93); 20-09-16, 18:47.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Метален покрив на къща?

                      Здравейте,
                      изчетох два пъти темата открай докрай, за което съм благодарен на поддържалите я жива толкова време. Трябва да избирам в момента какво да се заложи в проекта на сградата за покривно покритие. Спрял съм се на полиуретанови сандвич панели, имитация на керемиди. Нещо такова: http://www.sitonia.eu/index.php/term...eremida-detail. Тук са се изписали доста подробни детайли за всякакви варианти на метален покрив, но никой не коментира сандвич панелите. Аз ли нещо не разбирам, защото съм работил под такъв покрив и съм ходил често по такива панели? Лесно се монтират от нискоквалифицирани монтажници, невзискателни са към покривната конструкция / прости столици през определено разстояние върху носещата ферма/ и още не съм видял отнесени от вятъра или корозирали. Скачал съм върху такъв покрив от около метър височина неведнъж, като никога не съм забелязал поражения от това. Не са по-грозни от щампованите керемидообразни листи покривна ламарина, коментирани доста из темата. Къде е уловката, ако има такава?
                      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                      Коментар


                      • От: Метален покрив на къща?

                        Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                        Къде е уловката, ако има такава?
                        Всичко изглежда доста примамливо но сигурно уловката е в цената и няма да ти хареса
                        В интерес на истината не намерих никъде цени но не съм оптимист.
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • От: Метален покрив на къща?

                          Ето още инфо, тези са от друга фирма: http://www.frigopan.bg/wpcproduct/%D...8%D0%B4%D0%B0/
                          Цената на правите 6-сантиметрови покривни панели е някъде около 30 лв на кв. м, за керемидообразните не я знам, но едва ли да е много различна.
                          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                          Коментар


                          • От: Метален покрив на къща?

                            Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                            ... Къде е уловката, ако има такава?
                            Нямам претенции да съм специалист по покриви та да давам категорични оценки, ама в рекламното описание виждам поне 2 неверни твърдения.

                            Те са лек материал, снижаващ себестойността на носещата конструкция, ...
                            За разлика от металните и стандартни керемиди те са и перфектна топлоизолация. ...
                            Както повече от веднъж се каза в тази тема, изчисляването на покривната конструкция се прави и с отчитане на възможното натоварване от сняг, което по нашите места може да бъде от порядъка на 200-300 кг/кв.м. Поради това, теглото на покривния материал трудно може да даде някакво осезаемо поевтиняване на конструкцията. Лично аз, от гледната точка на лаик, малко се съмнявам, че като използваш термопанели ще можеш да минеш само със столици. Това би означавало да фиксираш панела към покривната конструкция през, примерно, около 2 м, което ми се вижда възмалко.

                            Що се отнася до "перфектната топлоизолация" и тук си позволявам да имам съмнения. Какви са топлоизолационните характеристики на 4 см пенополиуретан, какъвто е показаният панел?

                            По отношение на устойчивостта на корозия си мисля, че за тези панели ще важи почти всичко, което и за покривите от профилирана ламарина, в т.ч. и качеството на монтажа, т.к. фиксирането на панелите към конструкцията под тях е с винтове.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Метален покрив на къща?

                              Това, което си спомням от времето, когато последно работих на обект, където имаше монтаж на такъв покрив е, че покривните имат различни видове, някои са с повече надлъжни ребра и се подпират по-нарядко. Монтират се директно по металните столици от студеноогъна материал, с каквито са изпълнени масовите стоманени халета Другото, което помня оттогава е, че дебелината на панела много малко влияе на цената- да речем, 10-сантиметра дебел е само 2-3 лева на квадрат по-скъп от 6-сантиметров. Тогава си правех сметката, че, ако ми се наложи, не си струва да се стисна откъм дебелина на панела. И ето, този ден дойде, имам два дни да избера моя покрив и все повече клоня към сандвич панелите, откакто видях, че се правят и с формата на керемиди. Ако намеря 10 сантиметра дебелина, ще е идеално.
                              На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                              "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                              Коментар


                              • От: Метален покрив на къща?

                                Обсъжданите панели въобще не са за пренебрегване. Дори ми е трудно да открия сериозни недостатъци спрямо други покривни системи по отношение на основни показатели като тегло, топлоизолация, водонепропускливост, лекота на монтаж и лесна поддръжка. Недостатък според мен доскоро беше "индустриалната" им визия но с последните "керемидообразни" модели и това се преглъща лесно. Особено на фона на всички останали ламаринени покриви /изключвам тези от медна ламарина защото при такъв цвят и цена то всичко останало го премълчаваме преклонени пред финансовите възможности на инвеститора/.
                                Относно четирите сантиметра дебелина на полиуретана.... ами май няма много други подходящи за употреба в този случай материали с по добри параметри. Доколкото може да се вярва на чичко Гугъл де. А и понякога се пропускат реалните условия на експлоатация на изолациите след монтаж и цифричките придобиват други измерения.
                                Споделям преки впечатления от мои преработени покриви и новоизградени такива с различни системи за последните 5 години.
                                Последно редактирано от D.Dimitrov; 26-09-16, 09:43.
                                GPS системи https://www.easytracking.bg/
                                Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X