Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Метален покрив на къща?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • IvanIvanovi
    коментира - отговор
    няма дупки, всички такива бяха запълнени с тухли и подмазани

  • BatGeorgeone
    коментира - отговор
    Супер е станало, браво. Впрочем не те ли е страх от съсели, виждам няма тази мрежичка или пластмаса против гадинки да влизат през дупката по периферията на покрива. Аз точно заради съсели от които страдам и в родината и на острова, реших да мина на покрив с горещо пламъчно полагане - хем не влизат гадове, хем лесно се "лепят" соларни панели отгоре и 3 в 1, лесно и бързо се поправя.

  • IvanIvanovi
    отговори
    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

    Покривът си стана. но не метален. Защо не метален?
    Аз пък, повлиян от някой интернет авторитети, сложих Ондувила.......нали все трябва да съм наопаки

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20201119_144431 (2).jpg
Прегледи:430
Размер:856.9 КБ
ID:6674549
    Прикачени файлове

    Остави коментар:


  • davc
    отговори
    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    ...бетонни керемиди Брамак. ...тип Атика ...
    Трезво, балансирано решение.

    Остави коментар:


  • IvanIvanovi
    коментира - отговор
    Да, да се намери читав "майстор" е мисия почти невъзможна, а специфичното при покрива е, че дефектите не си проличават веднага.

  • Чавдар (V93)
    отговори
    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
    ...
    Чавдаре, какво стана с покрива - 5 години минаха?
    Покривът си стана. но не метален. Защо не метален?
    След много умуване и консултации се бях спрял на вариант с двойно скопчан фалц, а не листове, имитиращи керемиди.
    За съжаление, изпълнителят с препоръки, с когото си бяхме стиснали ръцете за цялостно изграждане на покрива, ми върза тенекия без предупреждение (заминал да работи в Германия) и ми се наложи да започвам от нулата да търся изпълнител насред напреднал строителен сезон.
    Оказа се, че фирма, която доказано може да изпълни качествено такъв покрив, не се занимава с изграждане на дървената конструкция. А тези, които можеха да свършат последното, не желаеха да направят само това (ако че за другото им липсваше квалификация).

    Поради което в движение промених концепцията и се спрях на покрив от бетонни керемиди на Брамак. Харесахме си керемида тип Атика - средна вълна

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:PHOTO_20190712_170526-001.jpg Прегледи:0 Размер:247.8 КБ ID:6625815

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:PHOTO_20190510_094738.jpg Прегледи:0 Размер:184.4 КБ ID:6625816


    Проблемни места се оказаха зоните около комините. Поради вълната на керемидите в тези зони се използва гъвкав материал Вакафлекс - гъвкав, армиран, самозалепващ материал. Не е лош, обаче изпълнителите трябва да имат опит с него и да спазват предписанията на производителя.
    В моя случай двете неща ги нямаше и (иначе много свестните) изпълнители бяха допуснали грешки, които доведоха до течове и се наложи да придобивам още една квалификация.
    Имаха обаче и смекчаващи вината обстоятелства - надбягвахме се със зимата и изпреварихме снега само с 1 ден ...


    Остави коментар:


  • IvanIvanovi
    отговори
    Май и аз ще се сблъскам скоро с подмяна на покрив на стара къща на 740 м. н.в. и почвам да се ровя по темата
    Чавдаре, какво стана с покрива - 5 години минаха?

    Остави коментар:


  • faster
    отговори
    От: Метален покрив на къща?

    На тъста вилата е с ЛТ ламарина на покрива ,върху дъски.По миналото лято свалихме старата ламперия отдолу ,заради нашествие на съсели,а и за профилактика.Наредих му плътно вата под ламарината ,отдолу затворих с нова ,качествена ламперия .Между ламарината и ватата има към 20см.въздушна камера,ватата е 10см.2х5.Ефекта е невероятен.Не е вярно ,че е шумно .Не по шумно е от блъскане на градушка по керемиди.Лятото ,въпреки че не е висок тавана ,като легнеш след обяд за дремка ,требва да си се завиеш ,независимо.ква жега е отвън.Скоро се качвахме зимата на студ,затопли се перфектно за около час ,а до вечерта стана буквално сауна.Вилата е на 1050м.Защитиш ли.ватата от вода и конзенз е много ефективна.Вкъщи имам дървена пристройка тип канадска,сандвич панел 12см с дишащи мембрани ,перфектно и зима и лято.Покрива също.

    Остави коментар:


  • Чавдар (V93)
    отговори
    От: Метален покрив на къща?

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    А ако покрива беше с дървена конструкция и стиропор за изолация по-малко пожароопасен ли щеше да бъде?
    Стиропор на покрив/таван не се слага. А дървото и да гори, поне не отделя толкова БОВ.

    Първоначално публикуван от Bibo71 Преглед на мнение
    Метален покрив не се прави на къща,
    в която имаш намерение да спиш... освен ако не си глух, де.
    Да, ако си я направиш по тънката лайсна ...
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 14-02-19, 20:30.

    Остави коментар:


  • D.Dimitrov
    отговори
    От: Метален покрив на къща?

    Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
    Например термопанел с пълнеж от каменна вата. Друг съизмерим вариант е послоен монтаж - ламарина/вата/ламарина, при който обаче има много специфични детайли.Покрива на тенис корт Малееви е изпълнен по този начин. На снимката е само вата с фолио(има и такъв вариант) , на кортовете е същото, само че в добавка има още една ламарина под ватата.[ATTACH=CONFIG]981398[/ATTACH]
    И в единия и в другия случай ще имаме провиснали от температурата ламарини. Тези с полиуретан вече отговорят на стандартите и реално всеки проектант и възложител може свободно да избира кой от стандартизираните продукти би му харесвал след пожар. Според мен дискусията започна да наподобява спора за поцинкованите ламарини при Ауди. Как изглеждат те след катастрофа и как на някоя Астра.
    Иначе ето какво пишат за някои от пълнежите:
    ............ В края на 2011г. .................................... стартира производството на продукти от серията PIR plates – TDUCT и TTHERM, чиито състав е от материала полиизоцианурат. Този материал предстaвлява полимер със затворена клетъчна структура, който идва с предимствата на вече известният полиуретан – ниско собствено тегло, отлични топлоизолационни характеристики, висока структурна якост, добра адхезия към метал, и в допълнение на товапо-висока термична стабилност, резултат от което са подобрените показатели както за реакция на огън, така и за пожароустойчивост.
    За обект – Фантастико, Студентски град с изпълнител ........................, 2900кв.м. плосък покрив на сградата се изпълняват със система с плочи TTHERM и дебелина 60мм вместо първоначално предвидените 100мм минерална вата. По-тънките плочи успешно заместват минералната вата, като постигат същата топлоизолационна способност и в допълнение на това занижават теглото на конструкцията /около 10т. по-малко тегло от първоналния план/ и в следствие високата им якост на натиск позволяват спокойно ходене върху тях по време и след завършване на покрива.Обектът, предназначен за птицеферма в с. Трилистник, общ. Пловдив, с изпълнител ......................и инвеститор....................... е с площ от 250 кв.м. Използваната система отново е TTHERM с двойна кашировка от алуминиево фолио.Системата TTHERM е тествана за пожароустойчивост и .......................................... получи сертификат, съгласно наредба Iз-1971 за клас по реакция на огън Bs2d0. Тя е приложима за сгради от всички степени на огнеустойчивост и при всички класове на функционална пожарна опасност................

    Остави коментар:


  • Bibo71
    отговори
    От: Метален покрив на къща?

    Метален покрив не се прави на къща,
    в която имаш намерение да спиш... освен ако не си глух, де.

    Остави коментар:


  • kbot
    отговори
    От: Метален покрив на къща?

    Каквито и термосвойства да има ватата, веднъж намокри ли се, вече ги е загубила, а на сторопора нищо му няма.
    Всеки покрив, рано или късно пропуска. Аз не бих сложил вата под покрив.
    От друга страна, едното гори другото не - така че всичко е компромис според конкретния случай.

    Остави коментар:


  • jordanov sv
    отговори
    От: Метален покрив на къща?

    Офф, и аз като гледах ония новини и се сетих за тая тема...
    Мълниезащитата на такъв покрив е задължителна, това ми го каза един познат в тоя бранш кога го питах за една служебна сграда тука.
    Най-лошото е не че гори, ами че трудно се гаси... Башка отровите - тях ги има май при повечето съвременни изолации дето горят...

    Остави коментар:


  • gy6ter
    отговори
    От: Метален покрив на къща?

    Термопанелите си горят много яко - това е проверено . Но , на покрива , за да се запалят и направят беля , или огъня трябва да дойде от небето под формата на мълния , или от долу всичко да е изгоряло . За покрива не мисля , че е толкова опасно да се сложат .

    Остави коментар:


  • s_s1
    отговори
    От: Метален покрив на къща?

    А какви са термоизолационните свойства на каменната вата сравнени със стиропора?

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X