Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ALEX_Z
    отговори
    От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

    Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
    С какво и как си запълнил пространството между гредите????
    Пропуснал съм ти въпроса-между старите греди са оригиналните глинени валци.Бяха покрити с някаква неуспешна гипсова шпахловка- включително и гредите.Разбира се -точно под гредите се пукаше от деформациите на дървото. Реших да се махне изцяло гипса, оголихме глината и гредите-тях ги оставих обработени и видими. Между тях -рабицова мрежа под валците и дишаща шпахловка с фибри. После -обикновено варосване.

    Остави коментар:


  • ALEX_Z
    отговори
    От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

    Първо- Честита Коледа колеги! Желая здраве , късмет и много хубави моменти в идната година.

    За себе си добавям- и повече време и ресурси да се занимавам с темата на темата.

    Намерих малко спокойствие да разкажа тазгодишните предизвикателства.Началото беше с пролетната подготовка за тоталната подмяна на покрива:



    Ей ме като мелничарски плъх.Занимавам се с механичната обработка на дървесината.Използвани инструменти-2 малки ъглошлайфа-единият с променливи обороти, чук -за "повреди",телена четка, виброшлайф.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170310_131359.jpg
Прегледи:1
Размер:187.1 КБ
ID:5776495


    Тук вече и саблен трион ,и рукан.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170313_143010.jpg
Прегледи:1
Размер:128.1 КБ
ID:5776496



    И вече готова продукция ,импрегнирана и омаслена където е необходимо.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170326_153136.jpg
Прегледи:1
Размер:183.8 КБ
ID:5776497

    Механични заготовки за гредореда, който не беше планиран, но за това после.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170423_132541.jpg
Прегледи:1
Размер:180.3 КБ
ID:5776498

    Остави коментар:


  • green
    отговори
    От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

    Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
    Кухнята в експлоатация.Старите мебели ги реновирахме и надградихме .


    [ATTACH=CONFIG]901318[/ATTACH]

    [ATTACH=CONFIG]901319[/ATTACH]

    Малко интериорен скреж от големият студ, въпреки бумтящата печка:

    [ATTACH=CONFIG]901320[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]901321[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]901322[/ATTACH]
    С какво и как си запълнил пространството между гредите????

    Остави коментар:


  • zlost
    отговори
    От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

    Абонирам се за темата. И на нас ни предстои цялостна подмяна на покрива на нашата кирпичена къща и ще следя с интерес.
    Колега, давай всякаква информация - избор на материали, алтернативи, импрегнация, цени, избор на керемиди, стойност на СМР и т.н.
    Пожелавам успех с начинанието!

    Остави коментар:


  • ALEX_Z
    отговори
    От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

    Решихме да направим изцяло подмяна на покрива и конструкцията.Едно дълго отлагано решение, но рано или късно и този таралеж в гащите трябваше да се случи.

    Отново идеята да се съобразим максимално с околната обстановка, цветово и визуално.Направихме една геометрия на ребрата за проба.
    Партньори от фирма вносител на импрегнанти и антисептици за дърво, взеха присърце идеята и започнахме да разработваме варианти с техни материали.
    Особеното е , че границата "винтидж" т.е. кич според мен / автентично ретро е много тънка . Няма да се мине без трудоемки ръчни обработки на видимите части -първо механични , после и за оцветяване.



    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170226_125216.jpg
Прегледи:1
Размер:89.8 КБ
ID:5744921

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170226_145347.jpg
Прегледи:1
Размер:183.9 КБ
ID:5744922

    Приготвят се рукани и машинки всякакви ....

    Остави коментар:


  • Петьо Джартов
    отговори
    От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

    Браво Алекс,самия факт,че продължаваш и не ти умира мерака много ме радва.
    Жалко че зимата е толкова люта, и е почти невъзможно да се пипа.
    Но и мен яко ме сърбят ръчичките !
    Продължавай ще следим.

    Остави коментар:


  • ag ro
    отговори
    От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

    Харесва ми!

    Остави коментар:


  • ALEX_Z
    отговори
    От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

    Кухнята в експлоатация.Старите мебели ги реновирахме и надградихме .


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170101_141828.jpg
Прегледи:1
Размер:137.9 КБ
ID:5743080

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170101_141923.jpg
Прегледи:1
Размер:110.0 КБ
ID:5743081

    Малко интериорен скреж от големият студ, въпреки бумтящата печка:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170108_002441.jpg
Прегледи:1
Размер:54.6 КБ
ID:5743082Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170108_094705.jpg
Прегледи:1
Размер:63.0 КБ
ID:5743083Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170108_094145.jpg
Прегледи:1
Размер:120.8 КБ
ID:5743084

    Остави коментар:


  • ALEX_Z
    отговори
    От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

    Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
    Много добре с пътеките! Ако дадеш и подробности по технологията...
    Не съм влизал скоро тук , малко със закъснение:
    Предпочетох по-трудното и скъпо , но по-устойчиво във времето решение,такъв ми е алгоритъма по принцип,стига да има кой да плати за по-сигурните решения.Ще го опиша малко по-подробно и принципно, защото конкретно на къщата има особености .
    -отстранява се хумуса./В моя случай стигнах до скали отдолу/.
    -направих оразмеряването на надлъжни и напречни наклони. Ако на някой му е интересно ,има основни принципи за ергономия , мога допълнително да обясня на лични.
    -разработката се фиксира с метални колчета и цветни канапи.В случая дамският състав одобрява геометрията , а по принцип така се онагледява пред инвеститори.
    -въпреки предимно скалната основа, с оглед че нещата се случват в терен с голям наклон/повърхностни води/ и особено упорити корени отдолу-сложих дренажен слой геотекстил висока плътност.
    -междувременно трябва да е осигурен камъка за настилката,тоест дебелината му е известна,както и начина за полагането му- в случая на циментов разтвор. Това определя общият пакет камък+разтвор./ В зависимост от материала за настилката, може да избере и подходящо еластично лепило-въпрос на сравнение/.
    -под въпросният пакет предвидих и армирана бетонова подложка с ефективна дебелина 5 см.
    -разликата между общият пакет и геотекстила се напълни с камъчета , които имах в изобилие от старите дувари.Иначе се слага дренажна фракция /най-добре/ или филц.Не е добре да се слагат сипици, пътни баластри и други с кални примеси, защото ще запушат дренажният слой. Моите камъни бяха промити няколко пъти преди употреба.
    -стъпалата ги направих от подбиран наличен камък от дуварите. За общата настилка не можа да се намери подходящ стар такъв,купихме друг ,който напролет ще го измия и импрегнирам двукратно.
    За напролет съм планирал сам да си добия камъни за настилка като едно време ,за находището накъде високо в планината вече съм намерил луда глава съмишленик.
    -лепенето се направи с разтвор 1/циментов разтвор/:2/едър пясък/, като циментовият разтвор е 1:1 с еластично лепило -фугирането с 1:1.
    -премислят се при оразмеряването и се правят цокли към терена. При мен както се вижда от снимките, наклоните ми определят и някакви терасирания,направихме ги пак от подбран наличен камък.

    Общо взето това е принципа при сериозни дворни настилки и тротоари.
    А, вижда се и една друга второстепенна пътека. Там случката е,че имах останали от друг обект паркингелементи. Идеята ми беше да ги ползвам за основа ,която впоследствие да се опакова с друг камък. Обаче при монтажа се заиграх, вложихме камъчета в отворите, стъпала също ги направихме с допълнителни камъни и май-май така ще си остане на този етап.

    Остави коментар:


  • chris_vicom
    отговори
    От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

    Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
    Покрай каменните одисеи, се наложи още един минидренаж и усилване на основите. На това място n-години е била градинка с рози -фатално за дървените носещи елементи над каменните основи,при положение че почвата е била над тяхното ниво. Показателен пример за небрежно отношение към защитата на основи и цокъл.

    [ATTACH=CONFIG]890858[/ATTACH]

    Подкарах и каменните дувари-този тук/на задният план/ не беше на регулацията , освен че бе струпан доста небрежно.

    [ATTACH=CONFIG]890859[/ATTACH]

    Добитият материал от развалянето се влага с едностранно зидане. Отзад е видно от снимките.

    [ATTACH=CONFIG]890860[/ATTACH]

    [ATTACH=CONFIG]890861[/ATTACH]

    Най-важното са ми детските усмивки...

    [ATTACH=CONFIG]890862[/ATTACH]

    Пътеките придобиват завършеност:
    [ATTACH=CONFIG]890863[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]890864[/ATTACH]

    Много добре с пътеките! Ако дадеш и подробности по технологията...

    Остави коментар:


  • TigerHunter
    отговори
    От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

    Екстра става!

    Остави коментар:


  • ALEX_Z
    отговори
    От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

    Покрай каменните одисеи, се наложи още един минидренаж и усилване на основите. На това място n-години е била градинка с рози -фатално за дървените носещи елементи над каменните основи,при положение че почвата е била над тяхното ниво. Показателен пример за небрежно отношение към защитата на основи и цокъл.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160926_091122.jpg
Прегледи:1
Размер:233.2 КБ
ID:5734676

    Подкарах и каменните дувари-този тук/на задният план/ не беше на регулацията , освен че бе струпан доста небрежно.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161009_155941.jpg
Прегледи:1
Размер:263.3 КБ
ID:5734677

    Добитият материал от развалянето се влага с едностранно зидане. Отзад е видно от снимките.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161009_183658.jpg
Прегледи:1
Размер:264.2 КБ
ID:5734678

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161009_183732.jpg
Прегледи:1
Размер:231.7 КБ
ID:5734679

    Най-важното са ми детските усмивки...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161009_184002.jpg
Прегледи:1
Размер:213.8 КБ
ID:5734680

    Пътеките придобиват завършеност:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161009_184139.jpg
Прегледи:1
Размер:244.6 КБ
ID:5734681Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161009_184254.jpg
Прегледи:1
Размер:233.5 КБ
ID:5734682

    Остави коментар:


  • gogoll
    отговори
    От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

    Хоросановият разтвор / както този с готовите вароциментови мазилки на роефикс/е по-добрия вариант за фугиране от лепилата .
    Те съдържат и доста химия за да издържат на атмосферни условия .Добавянето на цимент може да доведе до напукване на фугата ,поради факта че се повишава якостта /твърдостта/ на материала и характеристиките отиват на подобие на тези на бетона .
    От там по-важния фактор са лин. разширения .!/ примерно един бетон без Фуга ще се напука обезателно то е ясно./
    По добре да се добавя добавки от типа за микро пори /повишамащи мразоустойчивост или полимер-латексови за еластичност и водоплътност и по добра адхезия. Също и РР фибри , не пречи ако има в готовата смес да се добавят още ,но разумно.
    На последно място ако забърканата смес за фугиране е направена с по-малка консистенция ,с по малко вода тип земно- влажна и се по натъпква с подходящ инструмент няма ви се налага да миете с пароструйки и четки. При полагането час от нея си пада от маламашката примерно но се събира и пак се "понатиска" във фугата . Последното упражнение след като дръпне ,с полвелизатора пръскане и заглаждане .
    Дано съм бил полезен.
    и понеже темата е за кирпичената къща , ще кача някоя снимка от зидария със нови "кирпичи" ,/всъщност са пресовани блокчета от пръст/ на видима фуга.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2255_opt.jpg
Прегледи:1
Размер:67.2 КБ
ID:5734535Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2251_opt.jpg
Прегледи:1
Размер:70.3 КБ
ID:5734538Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2256_opt.jpg
Прегледи:1
Размер:54.6 КБ
ID:5734539

    и едно кратко видео /със линк от туба / как ги правим.

    https://www.youtube.com/watch?v=UISBfUJBnFk

    Остави коментар:


  • chris_vicom
    отговори
    От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

    Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
    Това ли е цвета на Ръофикса /от снимката?
    Да.

    Остави коментар:


  • gogoll
    отговори
    От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0053.jpg
Прегледи:1
Размер:126.6 КБ
ID:5730869Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0027.jpg
Прегледи:1
Размер:141.0 КБ
ID:5730872Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0014.jpg
Прегледи:1
Размер:115.2 КБ
ID:5730873
    камък с "празни" фуги .
    имитация на суха зидария .естествено е на разтвор!

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X