Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти от Лидл

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Инструменти от Лидл

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    А ти защо си мислиш, че не поръчват пак там?!?
    Да допуснем че се правят в един завод , разликата в качеството е осезателна . Не виждам причина да се сравнява несравнимото. До момента никой не сравнява директно сравними . Зелената серия на бош е може би подобно качество като лидълските . Всички мой макити са произведени в ЕУ . Това че нещо върши работа на някой , няма никаква гаранция че ще върши същата работа на друг . Ползването на този клас инструменти за професионална употреба съкращава многократно живота и съответно липсата на ремонно пригодност поставя нови проблеми за решаване.
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

    Коментар


    • От: Инструменти от Лидл

      Първоначално публикуван от Avas Преглед на мнение
      Колко да е здраво и колко да е куче ?
      Миналата година си взех баш такъв, че нещо бях без машинка( моята беше в бокса, ма тя милата на 10,8 волта), та я взех тая тояга, с мисълта да ми върши работа докато оправят моята, пък после за резерва. Да бе, еднократно я напънах със степенчатото свредло да разширя там едни 8-10 отвора до 12 мм. и ми тя взе, че пропуши, пък и работата не успях да си свърша, по някое време взех да си викам - Бре, какво беше това масло, че така гадно засмърдя, пък то кво било.
      Не знам дали и ширпотреба заслужава да се нарече това.
      Напълно ми замени (без кабел си е благинка) някаква ударна бормашина Бош на 220V. Това за винтоверт на батерия за мен е добър атестат.
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • От: Инструменти от Лидл

        Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
        ... Не виждам причина да се сравнява несравнимото. До момента никой не сравнява директно сравними . Зелената серия на бош е може би подобно качество като лидълските . ...
        Че кой го сравнява?!? Уредите Парксайд изобщо нямат претенции да са професионални. Даже май и по упътванията някъде пише, че са само за лична употреба. Доколкото се правят сравнения с уреди с повече претенции, то те са не толкова, че Парксайд са върха, а че другите (често - в пъти по-скъпи) като качество не винаги отговарят на високата си цена.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Инструменти от Лидл

          Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
          ...Зелената серия на бош е може би подобно качество като лидълските .
          Като качество - може би, ама ако гледаме точно винтоверти, гроздето понагарча - значително по-слаб и с NiCd батерия зелен Bosch до скоро се продаваше по магазините на цена над 200лв. (и то май доста над). Та пак не са сравними по всичко.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Инструменти от Лидл

            Аз за домашна употреба ползвам bАdget от практикер на примоция. И не го жаля. На 10 години е вече. Веднъж изгоря мотора - 18 лв. Смених няколко елемента на едната батерия - 12 лв. И още работи ... та затова още не съм си купил лидълския
            Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

            Коментар


            • От: Инструменти от Лидл

              Даже последните няколко месеца основно работя със импакта на парксайд и смело мога да заявя че макита със 14.4 батерия и 32 нютона няма шанс да устиска на натоварването което правя на импакта,и това е факт след като счупих два винтоверта макита при една и съща дейност,същата работа зеленчуковия импакт я върши с лекота,сравнението не е в един клас инструменти според възможностите, но е факт.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Инструменти от Лидл

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                ...
                Ронин,

                Знам, че ти пръв похвали акумулаторния перфоратор(не ударния винтоверт), който е с удар 1J.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:79559538_4_585x461_novi-nemski-elektroinstumenti-na-parkside-parksayd-mashini-instrumenti-biznes.jpg
Прегледи:1
Размер:17.9 КБ
ID:5771584
                Беше го и отварял и снимал ударния механизъм с мотовилката. Сервизирал ли си го нещо? Гресиране, почистване, проблеми?
                Питам защото знам, че го експлоатираш доволно, а ми е адски удобен и искам да удължа живота му(ако се налага)?
                WG 2.7 CRD

                Коментар


                • От: Инструменти от Лидл

                  Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                  ... искам да удължа живота му(ако се налага)?
                  Купи си още един.

                  Коментар


                  • От: Инструменти от Лидл

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Купи си още един.
                    Чакам да излезе пак, ама то не пречи
                    WG 2.7 CRD

                    Коментар


                    • От: Инструменти от Лидл

                      Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                      Ронин,

                      Знам, че ти пръв похвали акумулаторния перфоратор(не ударния винтоверт), който е с удар 1J.
                      [ATTACH=CONFIG]935847[/ATTACH]
                      Беше го и отварял и снимал ударния механизъм с мотовилката. Сервизирал ли си го нещо? Гресиране, почистване, проблеми?
                      Питам защото знам, че го експлоатираш доволно, а ми е адски удобен и искам да удължа живота му(ако се налага)?
                      При отварянето му издухах прахта от мотора и сложих още малко грес,макар и според мен да нямаше нужда.Този който мачкам е със същата батерия като от снимката,тоест по старата,импакта и флекса са с новата,отделно имам още две от старите батерии и реших че няма да вземам трети перфоратор защото батериите от новия дизайн ще ми станат излишно много,та още чакам 3 или 4 ампера батерия от новите.

                      Между впрочем и на мен ми е много удобен,единствен недостатък е че няма скоба за закачане към колан,а това е адски удобно.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Инструменти от Лидл

                        Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                        Всички мой макити са произведени в ЕУ .
                        ЕУ казваш? Те тука едни казват що е ЕУ и де е сделано.
                        http://www.izmamno.com/origin

                        Коментар


                        • От: Инструменти от Лидл

                          И аз не съм виждал макита в Англия да е произведена,но имам доста купени и от там.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Инструменти от Лидл

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Че кой го сравнява?!? Уредите Парксайд изобщо нямат претенции да са професионални. Даже май и по упътванията някъде пише, че са само за лична употреба. Доколкото се правят сравнения с уреди с повече претенции, то те са не толкова, че Парксайд са върха, а че другите (често - в пъти по-скъпи) като качество не винаги отговарят на високата си цена.
                            Точно това и аз искам да кажа и малко или много не съм съгласен чак толкова да се превъзнася колко са убави зеленчуците . За това че един скъп издържа при някой дълго и не се чупи , пък друг минава през него за норматив не е гаранция че инструмента е лош . В една друга тема ставаше въпрос за бъркалка за сухи строителни смеси и няколко участника в дискусията споделиха колко бързо са строшили бормашина на спарки при бъркане . Е да даде ама същата такава бормашина ми бърка от 2004 г лепилата че и понякога замазката и все още само веднъж съм сменял четки и не защото спря да работи а защото се замислих че доста дълго работи без проблеми . Така че всеки случай си има своят частен случай . Аз лично писах за прахосмукачката парксайд че не съм доволен от засмукването, от ергономията и прекалено големият за моите нужди обем . Показателно е че на един обект ми харесаха и откраднаха метлата и никой не ми пипна прахосмукачката . Сега я нося само по-големи обекти и се моля някой да я хареса и да ме освободи от задължението да я изхвърлям . От лидъл лично аз ползвам само шпаклите за силикон . Ползвам основно 8 мм и дори другите директно ги изхвърлям . Цената им е такава че си заслужава .
                            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                            Коментар


                            • От: Инструменти от Лидл

                              Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                              ... От лидъл лично аз ползвам само ...
                              При тебе става въпрос за професионална употреба и с машините си вадиш хляба. Поради което си струва да инвестираш в по-маркови. За такива като мен лидълските са перфектни - достатъчно добро качество за НЕпрофесионална употреба на ниска цена + реална гаранция ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Инструменти от Лидл

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                При тебе става въпрос за професионална употреба и с машините си вадиш хляба. Поради което си струва да инвестираш в по-маркови. За такива като мен лидълските са перфектни - достатъчно добро качество за НЕпрофесионална употреба на ниска цена + реална гаранция ...
                                С теб спор нямаме . Говоря за тези дето сравнават и казват колко макити са потрошили и колко са доволни от зеленчука . Макар че мога да кажа че супер професионално ползвам само ъглошлайфите си и бъркалката . Всички други електроинструменти (винтоверт за винтове за сухо строителство и перфоратор или къртач ) ползвам рядко и не мога да кажа че са били супер натоварени . Сигурен съм обаче че като отида на обекта ще си свърша работата и че никога поне при мен няма да се случи да умрат от раз .
                                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 8 потребители онлайн. 0 потребители и 8 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X