Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти от Лидл

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Инструменти от Лидл

    Че ти как си измерил 80 нм с тая тресчотка?

    Коментар


    • От: Инструменти от Лидл

      Първоначално публикуван от BRUKLLIN Преглед на мнение
      Някой да сподели впечатления от уреда за заточване на свредла! Мисля да се сдобия с един такъв ако е читава изработка.
      И аз го имам от предна промоция. За леко затъпени свредла е добър, но ако трябва повечко материал да се сваля, първо го минавам на шмиргела. Важно е да заточваш еднакво всеки режещ ръб, внимаваш като го превъташ да не повтаряш, иначе се измества центърът. По принцип ако виждах като на младини, такъв тип машинка не ми е потребна, но за малките свредла ми трябва лупа на шмиргела, та уредчето ми е в полза.

      Коментар


      • От: Инструменти от Лидл

        Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
        Че ти как си измерил 80 нм с тая тресчотка?
        На толкова се късат гайките,представлява две гайки една върху друга и стената помежду им е направена на 80 да се скъса.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Инструменти от Лидл

          Искам да си оборудвам пълен набор от битове за хоби нужди. Имам малък винтоверт, бормашина, зеге, едни отвертки (12-14бр) от преди 5г (powerfix, сини - с гумирани дръжки). Бургии, но на 80% от размери (и няколко видии).
          Битове - 10тина, от най-тривиалните.
          Клещи на Festa (Купени за няколко лева от Кодикс на Стройко преди 8-9г - някой знае ли дали внасят все още, май фалираха или се изместиха, на Луи Айер последно бяха)?


          Та, чудя се дали да не взема един комплект с битове и бургии, без да се изхвърлям. Има няколко опции.
          Мечтая си и за хубави, удобни отвертки за шир потреба (имам часовникарски, два комплекта) и едни стандартни. Нещо от сорта на 6/8 броя комплект (прави,звезди..., 2-3 размера), за останалото - битове.
          Трябва ми и френски ключ (тройния комплект май не е много качествен от тази седмица). Имам гаечни ключове, от 6 до 22мм (пак Powerfix, в картон от 7г някъде )

          - За битовете това са опциите които разглеждам (до 20лв)
          Този от 50бр ми допадна повече, но тази тресчотка с Т- дръжка ме издразни леко.
          https://www.lidl.bg/bg/Offers.htm?articleId=13747


          Този не може да се отвори (18лв) - някой взе ли си го? и е с нормална тресчотка



          Този е към 14лв бил (брат ми си е купил 2-3), но май го няма вече - 27 (битове)


          Може и нещо от немския или другаде - не само лидълски препоръки

          Коментар


          • От: Инструменти от Лидл

            Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
            Само като хвана в ръката един истински инструмент и еФтин хоби инструмент , осъзнавам че не съм толкова богат да си купувам дубликати . Различни хора , различни цели и различни идеали !
            Да, и затова вместо да си купиш комбинирани клещи "Но нейм" залагаш само на Факом, нали?
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • От: Инструменти от Лидл

              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
              Да, и затова вместо да си купиш комбинирани клещи "Но нейм" залагаш само на Факом, нали?
              Ами в момента си купувам Книпекс . А старите са пак някакви маркови ама в момента не мога да има кажа марката . За мен не е задължително да е марково , а да е от производител с гарантирано качество и инструмента да бъде с точно това предназначение и начин на употреба от което имам нужда .
              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

              Коментар


              • От: Инструменти от Лидл

                Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение
                Искам да си оборудвам пълен набор от битове за хоби нужди. Имам малък винтоверт, бормашина, зеге, едни отвертки (12-14бр) от преди 5г (powerfix, сини - с гумирани дръжки). Бургии, но на 80% от размери (и няколко видии).
                Битове - 10тина, от най-тривиалните.
                Клещи на Festa (Купени за няколко лева от Кодикс на Стройко преди 8-9г - някой знае ли дали внасят все още, май фалираха или се изместиха, на Луи Айер последно бяха)?


                Та, чудя се дали да не взема един комплект с битове и бургии, без да се изхвърлям. Има няколко опции.
                Мечтая си и за хубави, удобни отвертки за шир потреба (имам часовникарски, два комплекта) и едни стандартни. Нещо от сорта на 6/8 броя комплект (прави,звезди..., 2-3 размера), за останалото - битове.
                Трябва ми и френски ключ (тройния комплект май не е много качествен от тази седмица). Имам гаечни ключове, от 6 до 22мм (пак Powerfix, в картон от 7г някъде )

                - За битовете това са опциите които разглеждам (до 20лв)
                Този от 50бр ми допадна повече, но тази тресчотка с Т- дръжка ме издразни леко.
                https://www.lidl.bg/bg/Offers.htm?articleId=13747


                Този не може да се отвори (18лв) - някой взе ли си го? и е с нормална тресчотка



                Този е към 14лв бил (брат ми си е купил 2-3), но май го няма вече - 27 (битове)


                Може и нещо от немския или другаде - не само лидълски препоръки
                Купувай смело от битовете ,,Парксайд" и ,,Пауърфикс", които са марки на Лидл. Доста прилични са и за хоби серия стават. Имам такива и говоря от личен опит.
                Виж, свредлата продавани в ЛИДЛ са рядък боклук! Но, какви преденции да имаш, като 20 броя свредла HSSв метална кутийка, са ти на цена 16 лева. Имам доста такива свредла купени от Лидл. ,,Качествата" на свредлата, продавани в Лидл лъсват, когато се налага да пробиваш стомана и бетон. Не стават. За свредла по-добре ,,Вюрт", в краен случай ,,Бош".

                В обобщение, свредлата, продавани в Лидл - НЕ стават!
                Битовете, продавани в Лидл -СТАВАТ!
                https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                Коментар


                • От: Инструменти от Лидл

                  Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                  Купувай смело от битовете ,,Парксайд" и ,,Пауърфикс", които са марки на Лидл. Доста прилични са и за хоби серия стават. Имам такива и говоря от личен опит.
                  Виж, свредлата продавани в ЛИДЛ са рядък боклук! Но, какви преденции да имаш, като 20 броя свредла HSSв метална кутийка, са ти на цена 16 лева. Имам доста такива свредла купени от Лидл. ,,Качествата" на свредлата, продавани в Лидл лъсват, когато се налага да пробиваш стомана и бетон. Не стават. За свредла по-добре ,,Вюрт", в краен случай ,,Бош".

                  В обобщение, свредлата, продавани в Лидл - НЕ стават!
                  Битовете, продавани в Лидл -СТАВАТ!
                  Съпругата ми преди години беше купила цяла кутия с най-различни битове от Лидл.
                  В един момент ми се наложи да развия нещо "звезда" сложих първия и с едно движение на ръката го заоблих. Не бях сложил правилния. Избрах бит с точния размер, сложих го завъртях, /това с отверка на ръка/ и бита отново се заобли. Поне раридката тръгна полека. Със следващия вече го доразвих, теглих 2 майни на жена ми, за това че само купува боклуци и счетох въпроса за приключен. Със свредлата също купени от там проблема беше, че още при първото отваряне на прозрачния капак сина ми го счупи. Тези за дърво вършат работа, но нещо ъгъла им не е правилен и изискват по-голям от нормалния натиск.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • От: Инструменти от Лидл

                    За свредлата и аз съм разочарован, имам много комплекти, но никои не са поне с прилично качество, даже и тези които ги водят с кобалтово покритие( такова животно другаде не съм срещал). Особен боклук са тези от комплекта на заточващия уред. От битовете съм доволен, повечето са тайванско производство, не по- лоши по моему от Бош, каквито също имам два комплекта. Интересно новите им битове как са, торсионните, от серията Performance https://www.lidl.de/de/parkside-perf...rigPageSize=36 ?

                    Коментар


                    • От: Инструменти от Лидл

                      Само да вметна: само кръстатите са 8 чешита: PZ 0, 1,2, 3 и PH 0, 1 , 2, 3, Като са почти несъвместими.

                      Коментар


                      • От: Инструменти от Лидл

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Само да вметна: само кръстатите са 8 чешита: PZ 0, 1,2, 3 и PH 0, 1 , 2, 3, Като са почти несъвместими.
                        Чак пък несъвместими....
                        Прочее - и позидрайв, и филипс, са изобретени от един и същи човек - инж.Филипс.

                        Коментар


                        • От: Инструменти от Лидл

                          https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...rives#Pozidriv

                          Коментар


                          • От: Инструменти от Лидл

                            Само като хвана в ръката един истински инструмент и еФтин хоби инструмент , осъзнавам че не съм толкова богат да си купувам дубликати . Различни хора , различни цели и различни идеали !
                            Колега,хващам почти всеки ден в ръка и от едните и от другите.И за това съм споменал разликата,става въпрос за обикновените звездогаечни ключове дето са от 6 до 21.Понякога се налага да отида да правя някакъв ремонт на пътя или на полето и не е никак приятно да загубиш инструмент на стойност 2 пъти колкото ремонта,а с лидълските въобще не ми пука,ако ще и целия комплект да забравя.В момента ме радва това че качествените инструменти не се налага да напускат работилницата.

                            Коментар


                            • От: Инструменти от Лидл

                              Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                              В обобщение, свредлата, продавани в Лидл - НЕ стават!
                              Битовете, продавани в Лидл -СТАВАТ!
                              Странно, аз само веднъж си купих свредла - точно металната кутия комплект свредла за метал от 1 до 10мм и не съм имал никакъв проблем до сега, а не е като да не пробивам отвори в стомана (последно снощи в стомана 40х) пробивал съм и в неръждавейка пак без затруднения.. явно съм извадил късмет
                              I'm not Lost, I'm Discovering !

                              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                              Коментар


                              • От: Инструменти от Лидл

                                Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                                Странно, аз само веднъж си купих свредла - точно металната кутия комплект свредла за метал от 1 до 10мм и не съм имал никакъв проблем до сега, а не е като да не пробивам отвори в стомана (последно снощи в стомана 40х) пробивал съм и в неръждавейка пак без затруднения.. явно съм извадил късмет
                                Явно. Аз си взех машинката за заточване, има комплект свредла. Пробивах неръждавейка 0,5, подостри се като молив, това с 3 мм свредло. Извадих дърто свредло от нашия завод Болшевик - пробива си мъжката.
                                Ford Maverick II 2.3 XLT
                                Ford Mondeo MK5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X