Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Термопомпи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Термопомпи

    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
    Топлообменникът е медни тръби с тънки алуминиеви ламели върху тях. Въпросът е те да не се разядат от химията.
    То ясно! Продължaвaш по многоточието и ще нaмериш лястовицaтa, сред достъпните и евтини aнтисептици.
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • От: Термопомпи

      Здравейте съфорумци.
      Предстои ми избор и монтаж на термопомпа въздух-вода за апартамент с площ около 100 м2, находящ се в софийско НЕравно поле. Трябва да топли и 150 л бойлер. Пообиколих фирмите, предлагащи по-бюджетни решения. Предлагат до тук следните варианти - Елмарк, 8 кW, копресор on/off Sanyo; LG - инверторна система с външно тяло от климатик и някакъв AHU кит, според едни 9 kW, според други 12 кW. Има и някакви с компресор on/off Toshiba. Цените с монтаж са в диапазона 5-6500.
      Първите чуденки са: Ще съжалявам ли, ако избера компресор on/off система; 9 или 12 kW - апартаментът е много добре изолиран. Предишната зима без отопление температурата не падна под 15 гр; Коя куча марка от трите; Да стисна ли зъби за два пъти по-скъпа маркова; Има ли някой от форума, който се занимава с тази дейност?
      Поздрави.

      Коментар


      • От: Термопомпи

        Вземи си един хубав употребяван японски инвертор и един пластинчат топлообменник и ще се вместиш в доста по-малък бюджет.
        След термопомпата, освен бойлера какво има?
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • От: Термопомпи

          On/off система, при инсталирана около 3 кW мощност ще ти гаси лампите на всяко тръгване, освен това има и по-нисък СОР. Вземи инвертор, а марката е без значение, гледай само гаранцията на търговеца и монтажниците.

          Коментар


          • От: Термопомпи

            Ами он оф система, 3KW не гаси лампите моите още светят .

            Он/офф има друг проблем, и той е в преходните режими когато не ти трябва толкова топлина работи в неефективни режими, това се оправя със буферен съд. В предвид мощността и това че е ниско температурна система буферния съд придобива сериозни размери а това е проблем.

            Бойлерния кръг как си го представяш вързан към машината, уточнявам минал съм по пътя и затова те питам.

            Иначе от гореспоменатите лично мнение ЛГ-то, по простата причина, че взимаш външно тяло от касетъчен климатик 24-ка ( все още май не са свалили качеството драстично),със управление направено ЗА ЦЕЛТА.

            Съветвам те да вземеш топлобменника отделно.

            Помпата да е електронна от новите Alfa 2 на грундфос или електронно вило.

            Забрави за бойлера в този случай или си го направи отделно с малка Он/Офф машина.

            По този начин ще имаш най-читава система, със най-малко проблеми.

            Коментар


            • От: Термопомпи

              Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
              Първите чуденки са: Има ли някой от форума, който се занимава с тази дейност?
              Има един побелял, (но не дядо) също Владо 0878865630. Звънни му сигурен съм че ще свърши работа (кафе)
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • От: Термопомпи

                Вземи си един хубав употребяван японски инвертор и един пластинчат топлообменник и ще се вместиш в доста по-малък бюджет.
                Ами он оф система, 3KW не гаси лампите моите още светят .

                Он/офф има друг проблем, и той е в преходните режими когато не ти трябва толкова топлина работи в неефективни режими, това се оправя със буферен съд. В предвид мощността и това че е ниско температурна система буферния съд придобива сериозни размери а това е проблем.

                Бойлерния кръг как си го представяш вързан към машината, уточнявам минал съм по пътя и затова те питам.

                Иначе от гореспоменатите лично мнение ЛГ-то, по простата причина, че взимаш външно тяло от касетъчен климатик 24-ка ( все още май не са свалили качеството драстично),със управление направено ЗА ЦЕЛТА.

                Съветвам те да вземеш топлобменника отделно.

                Помпата да е електронна от новите Alfa 2 на грундфос или електронно вило.

                Забрави за бойлера в този случай или си го направи отделно с малка Он/Офф машина.

                По този начин ще имаш най-читава система, със най-малко проблеми.
                Това са верните отговори

                Коментар


                • От: Термопомпи

                  3KW мотор в града може и да не създава проблеми но на село с дългите жици до трафопоста на тръгване ще гаси лампите не само у дома, но и на съседите. Това обикновено не е толкова важно защото все някой от съседите ползва нещо подобно и лампите така и така си мигат.

                  За бойлера:
                  в Елдом продават термопомпен бойлер за около 2000лв. Като си го купите, обадете ми се и за 200 лева ще ви го подкарам. Поне когато аз си купих моя нямаше чалъм да го монтира някой от "оторизираните".

                  Коментар


                  • От: Термопомпи

                    Бойлер и термопомпа не би трябвало да вървят заедно, защото изискванията и възможностите са много различни.
                    Макс 50 гр. на водата, и то ако не е много студено навън.
                    Еле па за 2 бона не се връзва хич.
                    Може само ако обемът му е над 200 л. и ще го ползвам като буфер за подово, така че да не вдига повече от 30 гр.

                    Коментар


                    • От: Термопомпи

                      2000 е само бойлера, той не става за отопление.

                      Коментар


                      • От: Термопомпи

                        Съжалявам за спама но 2000лв за термопомпен бойлер е БЕЗУМИЕ от финансова гледна точка.

                        Аз имам такова съоръжение, но навремето живеех с мисълта че мога да утилизирам топлината от летния режим на работа на термопомпата, че и го направих с отделен пластинчат топлообменник със втора помпа... и т.н. и след 2 години работа хиляди експерименти се оказа загубена кауза. Махнанх го от системата и тя замърка...

                        А на неговия топлообменник си сложих една 9-ка външно тяло (подарък) карам я на топло само, като дефроста е спрян принудително бачка само в топлите месеци и само нощем.

                        Но 2000лв са си бая ток. бойлер на 4-членно семейство гори около 40лв. ток на месец 600лв е хромникелов почти вечен бойлер на Св. Шишков. (почти заради ел.часта). е 1400/40= 35 месеца те това са три години тока на бойлера

                        Коментар


                        • От: Термопомпи

                          Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
                          Но 2000лв са си бая ток. бойлер на 4-членно семейство гори около 40лв. ток на месец 600лв е хромникелов почти вечен бойлер на Св. Шишков. (почти заради ел.часта). е 1400/40= 35 месеца те това са три години тока на бойлера
                          Моят работи вече доста над 3 години и се е изплатил. Ако и на мен да ми се струваше възскъпичък - просто имах парите тогава.

                          И да, според мен ще работи по-добре с 9-ка вместо с оригиналната 12-ка външно тяло. Ама ще го мисля когато това изгори (а то не се е засилило да гори).

                          Коментар


                          • От: Термопомпи

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

                            И да, според мен ще работи по-добре с 9-ка вместо с оригиналната 12-ка външно тяло. Ама ще го мисля когато това изгори (а то не се е засилило да гори).
                            Ами то си е оригинално 9-ка.
                            1000W електриеска и 3000W топлинна по каталог.

                            Коментар


                            • От: Термопомпи

                              1000W никога не съм го виждал да направи, движи се между 600 и 800. Всъщност даже е малко по-ефективно от декларираното, поне през лятото. Ама това е 120л модела.

                              Човекът иска 150 и такъв също има ама е с по-голям компресор.

                              Коментар


                              • От: Термопомпи

                                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                                Бойлер и термопомпа не би трябвало да вървят заедно....
                                При мен са едно и нямам забележки - ползвам термопомпата и за бойлер и за отопление. Грея до 50 градуса 2 кубика вода) Системата е малко по-особена, но работи, при това доволно добре. Изгоря компресорът, в следствие на ниско напрежение, но сега работи с една 18ка на Ясен (въздушна), и при тези температури и слънцегреене се справя. Идеята е след като сменя компресора на голямата машина, двете да са свързани каскадно и заедно да се включват при необходимост.
                                Колкото до термопомпения бойлер - прави се лесно и евтино от к'ъф да е климатик.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X