Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Термопомпи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Термопомпи

    Електромерът показа за ноември по ~10W вложена електрическа мощност на кубик отоплявано помещение. Окуражаващо.

    Коментар


    • #77
      От: Термопомпи

      здравейте предстои ми да правя инсталация с термопомпа вода вода.къщичката е на 3 ката като първия е полувкопан.то трябваше целия да е под земята но излезе вода и зарих половината основи с чакал.на двора има кладенец 6\7 метра в които има 5 метра вода.ще се бие сонда тва е ясно а в кладенеца ше връщам водата от сондата.къщата е от тухла четворка измазана и праскана. ще и фрасна 10см неопор за по сигорно дограмата ще сменя с хубава. мисълта ми е как да степенувам нещата все пак ремонтирам стара къща много са нещата и събирам всякаква информация.дайте акъл

      Коментар


      • #78
        От: Термопомпи

        Как да степенуваш кои неща?Първо провери как стои въпроса със сондажа.Има ли вода и дали ще е достатъчно.Спрямо това каква ще е термо помпата и по конкретно топлообменника и е хубаво да се види каква е чистотата на водата в сондажа.Другото важно е дали кладенеца ще поеме връщащата вода от Термопомпата.От там се мисли за изграждане на инсталацията.
        Няма страшно в умирачката...
        Страшното е да си жив!...

        Коментар


        • #79
          От: Термопомпи

          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
          Електромерът показа за ноември по ~10W вложена електрическа мощност на кубик отоплявано помещение. Окуражаващо.
          За колко време е това. За месеца, седмица, ден, час, минита, секунда? Щото и на мене ми излизат две дървчета за кубик отопляемо помещение, ама не казвам за какъв период.

          Коментар


          • #80
            От: Термопомпи

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            Електромерът показа за ноември по ~10W вложена електрическа мощност на кубик отоплявано помещение. Окуражаващо.
            Колега, тия 10W за месеца ли са или на час? Месеца беше топъл и ако е на час са много, ако е за 30 дни направо без пари. При мен си глътна 1000 KW без да я спирам, заедно с домакинството, което си е постоянно 200-300KW.
            Последно редактирано от vgrig; 06-12-13, 06:00.
            0888543685 Валери

            Коментар


            • #81
              От: Термопомпи

              Ами аз давам данни за средна електрическа мощност, а не за енергия. 10W на кубик постоянно включени през месеца. Дадох ги така, защото гледам из нета циркулират някакви такива данни за изчисляване на климатици. По 65W на кубик (топлинна мощност)

              Коментар


              • #82
                От: Термопомпи

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                Ами аз давам данни за средна електрическа мощност, а не за енергия. 10W на кубик постоянно включени през месеца. Дадох ги така, защото гледам из нета циркулират някакви такива данни за изчисляване на климатици. По 65W на кубик (топлинна мощност)
                Пак нещо не разбрах. Примерно за 50 м3 помещение имам климатик, който ми черпи от мрежата 1000вата. В същата стая имам алуминиев радиатор свързан към общата инсталация 10 глидера на 600мм. Той може да отдаде макс 1700 вата. А при Вас какви са тези 10 вата?И колко киловата общо сте изхабил за ноември?
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #83
                  От: Термопомпи

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  Пак нещо не разбрах. Примерно за 50 м3 помещение имам климатик, който ми черпи от мрежата 1000вата. В същата стая имам алуминиев радиатор свързан към общата инсталация 10 глидера на 600мм. Той може да отдаде макс 1700 вата. А при Вас какви са тези 10 вата?И колко киловата общо сте изхабил за ноември?
                  На "ти' е по-добре В твоя случай с климатика 1000/50=20W, a с радиатора 1700/50=34W за да се получи средна мощност за кубически метър отопляем обем. Така става по-универсално и се смята по-лесно според мен. Това са относителни данни разбира се, без да са сложени зададена комфортна температура, загуби и др.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Термопомпи

                    Предполагам е 10 Wh/ кубик. Ако е така си е наистина много. Както каза колегата по-горе са много за ноември предвид че беше топъл. При 200 кубика топлени от нас на въглища сме изгодили 150кг, което е около 50лв. В месеца има 30 дни по 24 часа. Това са 700 часа. Излиза че за месеца консумацията за час е 7KW/кубик. За 200кубика са 1400KWh х 0,2лв 280лв.
                    Ние в Най-студените месеци не изгаряме повече от 600-700кг въглища. Това като сума излиза до 250лв/месец. Температурите са 20-22 градуса. Над 22 градуса не се стои от топлина. Има хора, които обичат по горещо, това си е обаче и по-голям разход.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Термопомпи

                      Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                      При 200 кубика топлени от нас на въглища сме изгодили 150кг, което е около 50лв. В месеца има 30 дни по 24 часа. Това са 700 часа. Излиза че за месеца консумацията за час е 7KW/кубик. .
                      Ако сметките са ти верни, ти също съобщаваш за 10W на кубик, което е зле за мен. Макар че бъркаш единиците за мощност и енергия. Цените не ме интересуват, защото въглищата не са опция за мен.
                      Аз говоря за непрекъснато отопление 24/7 на 23 гр.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Термопомпи

                        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                        Ако сметките са ти верни, ти също съобщаваш за 10W на кубик, което е зле за мен. Макар че бъркаш единиците за мощност и енергия. Цените не ме интересуват, защото въглищата не са опция за мен.
                        Аз говоря за непрекъснато отопление 24/7 на 23 гр.
                        В нас може да се каже че котлето не се гаси. През ноща също си гори, ко се зарежда с повечко въглища. С повече въглища не изгарят ефективно и на сутринта слагаме малко за да се запали нормално и се отваря за да се получи изгаряне с висока температура. Пепела през скарата пада в коритцето след бутване с ръжен, а неизгорялото си остава за доизгаряне. През деня се зарежда на 2-3 часа по малко за да изгря ефективно. Температурата в стаите и коридора не 20-22 градуса. За нас това е нормална тепература, като аз се чувствам комфортно на 18 градуса. С парно на твърдо гориво е трудно да се поддържа една постоянна температура, за това има вариране.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Термопомпи

                          За трудно не е трудно.Имаш терм глави за радиаторите имаш и реглажа чрез термоглавата закачена за долната вратичка.Вярно има и други фактори при реглажа,но що годе е лесно да се регулира.При нас лично реглажи няма и температурата се върти около 25 градуса като през нощта се оставя да си изгасне.
                          На сутринта си ги имаш едни поне 18-20 градуса като зависи колко топло е било и до колко часа е горял котела.
                          Също така е хубаво да се каже,че имам алу.дограма,изолация 5см стиропор.
                          Няма страшно в умирачката...
                          Страшното е да си жив!...

                          Коментар


                          • #88
                            От: Термопомпи

                            Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                            За трудно не е трудно.Имаш терм глави за радиаторите имаш и реглажа чрез термоглавата закачена за долната вратичка.Вярно има и други фактори при реглажа,но що годе е лесно да се регулира.При нас лично реглажи няма и температурата се върти около 25 градуса като през нощта се оставя да си изгасне.
                            На сутринта си ги имаш едни поне 18-20 градуса като зависи колко топло е било и до колко часа е горял котела.
                            Също така е хубаво да се каже,че имам алу.дограма,изолация 5см стиропор.
                            При нас има обикновенни кранове на радиаторите. Преди години, когато ми станеше много горещо си затварях крана, но в един прекрасен ден прокапа от салника. Тогава го притегнах и не сме го пипали. В банята на бойлера също има обикновенни кранове, че като е топло времето не поддържаме постоянно парното и бойлера е на ток. Ако не се спре крана към парното започва да топли инсталацията на термо-сифонен принцип. Тази година видях голям зор докато развия единия кран.
                            Термовентилите са хубаво, но не евтини. Регулацията на котела и тя не е много добра. Сега съм сложил вентилатор и се подобрява работата. Като цяло системата я държин на 65-70 градуса и се получава в стаите около 20-22 градуса. Помпата се включва на 75 градуса и се изключва на 60. За да вдигнем температурата в стаите е необходимо да вдигнем температурата на водата, но е безсмислено, защото заминава повече топлина през кумина.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Термопомпи

                              И тъй като файда от вдигане от температурата няма то е редно да се помисли как да се отделя повече без да се вдига градуса.И тука идват на помощ конвекторите.Относно термоглавите не си прав.Има ги вече по 20на лв,че и по евтини.За бойлера може да се монтира един нормално затворен отсекателен вентил със задвижка и термосензор дето да отваря само като има температура над 50-60градуса примерно.И да не се занимаваш с кранове.
                              Варианти бол дето се вика само пара да има.
                              Няма страшно в умирачката...
                              Страшното е да си жив!...

                              Коментар


                              • #90
                                От: Термопомпи

                                Здравеите,

                                Къща до София около 180 квадрата,троен стъклопакет,10см стереопор отвън,5см вата и картон вътре,25см вата на тавана,водно подово навсякъде,боилер обемно проточен 30л 9кв.,Термопомпа даикин 18.5кв отдаваща мощност на отопление,сметка за октомври(ТП работи цял месец,вътре 21гр. постоянна) 95лв.
                                Сметка за септември без пусната ТП 64лв.

                                Поздрави,
                                MG RACING

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X