Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от БайДобри Преглед на мнение
    Здравейте, колеги. Имам питане, което може би е засегнато някъде в темата, но са 100 страници. Искам да попитам, ако някой е имал проблем с агломерацията при изгарянето на руски въглища, дали нещата могат да се подобрят и това уплътняване на "гривната" на горелката, за което съм чел тук някъде, има ли нещо общо с проблема? При мен за около седмица горене върху главата на горелката се образува агломерация, като "планина". Съотношението на въздуха и горивото се контролира от контролера на автоматичен режим с функция "Fuzzi Logic" и PID. Контролера е PLATINUM на фирмата PLUM.
    Бай Добри, справи ли се с агломерацията?
    Говорих с голега, който имаше същите проблеми. Той ми сподели, че след промяна на мястото на вентилатора вече няма агломерация.
    Котел от ляво, горелка от дясно-вентилатора от близката страна.
    Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
    GSM 0877207222

    Коментар


    • Здравейте.Отоплителния сезон приключва и вече започвам да се оглеждам за въглища за новия,но цените са олеле.Тук в Карнобат и Айтос антрацит ситна фракция на чували е 780 лв тон и естествено чувал от 25 кг винаги е на минус 1-1.5 кг. Споделете при вас какви са цените.

      Коментар


      • s_s1
        s_s1 коментира
        Редактиране на коментар
        Ако не се увеличи с много цената на електроенергията.

      • vectra72
        vectra72 коментира
        Редактиране на коментар
        С климатици ама не ми харесва топлината която правят

      • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
        ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
        Редактиране на коментар
        Можеш да си сложиш термо помпа и да си ползваш раидиаторите

    • По последна информация новите въглища ще са с цена от 900лв на пристанище. Надробяване и преситване, транспорт и опаковане в чували, та цената ще отиде на 1200лв на тон. При мой разход около 3т на зима, сумата става абсурдна. Който иска, да си ги гори.
      За мен ерата на въглищата приключи. Минавам на горивни био-еко материали Made in Bulgaria!
      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

      Коментар


      • D-MAX
        D-MAX коментира
        Редактиране на коментар
        А, аз промени на принципно добри неща, не обичам да правя. Ще си ползвам горелката за въглища Ekoenergia. Всъщност вече я ползвам, след като ми трябваха няколко дни да намеря оптималните настройки за горене, а и времето упорито отказва да се стопли 🙂

      • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
        ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
        Редактиране на коментар
        Може ли да споделиш какво гориво ползлваш ?

      • D-MAX
        D-MAX коментира
        Редактиране на коментар
        Минах на слънчогледови пелети. Държат по-дълго време жар от чамовите пелети, и наистина се гори отпадък, а не чиста дървесина.

    • Я кажете , тези ретортни горелки , могат ли да се ползват с дървесина от дробилка за клони ?
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • vectra72
        vectra72 коментира
        Редактиране на коментар
        Задръстват се в бункера и постоянно трябва да се ръчкат зада вървят

      • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
        ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
        Редактиране на коментар
        Ами ако в бункера има бъркалка ?

    • Ако има бъркалка ще вървят може би, но има вероятност да заклини подаващия винт и да скъса осигуровката. Поне при мен се случи. От тогава слагам само неща който лесно могат да бъдат раздробени. Орехи, лешници да, но костилки от сливи не. Дървения елемент от дробилката е жилав.
      ​​​​​

      Коментар


      • Колеги, някой опитвал ли е да гори български въглища (Бобовдолски, Пернишки, Пирински)? Ако цената на руските остане висока или изчезнат, трябва да ги заместим с други.

        Коментар


        • klintan
          klintan коментира
          Редактиране на коментар
          Аз съм горил от мина Черно море -намира се до Бургас вече е закрита.Не искам да чуя повече за такива въглища,страшно ниска калоричност ,вадиш повече пепел и шлака отколкото въглища си сложил и за капак не излизаше по евтино от руски въглища а едно към едно като цена на отопление -тоест остава ти само хамалогията.По спомен тогава един тон беше 70 лв, а руските бяха по 220-250 за тон.

      • Аз съм горил Бобовдолски, добра калоричност. Като отпадък дават сгурия, а не пепел, цената им беше близка до Добавките. Сега не знам дали въобще мината работи.

        Коментар


        • Чудя се, кой е най-подходящият котел за присаждане на горелка Екоенергия? И като усвояване на топлината, и като почистване. Аз съм с ДеДитрих и първо, май доста топло си заминава през комина, и второ, той е с водна риза отвсякъде, така че горелката е вътре, на мястото на пепелника и почистването е много трудна задача. Въобще, готовият котел ли е най-доброто решение? Все пак те са конструирани за друго горене и за голямо количество запален материал. Няма ли да е по-ефикасно да се направи някаква самоделна водна риза, котле специално за горелка? Някой пробвал или виждал ли е нещо подобно?
          Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

          Коментар


          • Божо72
            Божо72 коментира
            Редактиране на коментар
            Аз също съм с "готов" котел, но вътре съм сложил шлемове, който да задържат въздушния поток. Почистването не бих казал че е трудно при положение, че ми отнема по половин час два пъти седмично. Ако мислиш че голяма част от топлото отива през комина, виж каква е темперетурата на димните газове. Трябва да е около 90°, иначе нямаш достатъчен поток.

        • Цена на антрацит пристанище Русе 840 лв. донбас 770 лв. Информация от днес

          Коментар


          • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
            ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
            Редактиране на коментар
            Не знам кой ще пазарува на такива цени .

          • s_s1
            s_s1 коментира
            Редактиране на коментар
            15 кг. пелети -14 лв.
            Това днес в Практикер.

          • vectra72
            vectra72 коментира
            Редактиране на коментар
            Ща не ща ще взема 2т.

        • Първоначално публикуван от vectra72 Преглед на мнение
          Цена на антрацит пристанище Русе 840 лв. донбас 770 лв. Информация от днес
          Здрасти.Тази цена на едро ли е или е пакетирано в чували за населението ?

          Коментар


          • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
            ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
            Редактиране на коментар
            Всичко вече е в чували

          • vectra72
            vectra72 коментира
            Редактиране на коментар
            В чували

          • vectra72
            vectra72 коментира
            Редактиране на коментар
            В чували. Насипни няма вече

        • Някой горил ли е въглища от Бобов дол в екоенергия.Как са като калоричност,правят ли много шлака,че донбаските ги няма или ако се намерят някъде са 1000 лв.

          Коментар


          • vectra72
            vectra72 коментира
            Редактиране на коментар
            Гледам в Базара има обяви за бобовдолски въглища 360 лв. но дали са реални тези обяви. До колкото знам са спрени от продажба още 2019г.

        • Горите ли дървесен чипс колеги?
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • Аз съм горил дъбов чипс ама така да кажа " втора употреба" - имам предвид че е бил използван за производство на ракия и уиски - и беше много нискокалоричен . Дотолкова нискокалоричен беше че направих шнека да подава на максимум и пак гореше вътре в шнека.Освен това има значение големината на чипса имаше чували с които шнека въртеше тежко -заклинваше и мотора загряваше.Иначе никакъв боклук не правеше но накратко -повече не бих горил такъв чипс.

            Коментар


            • Някой горил ли е пелети от лавандула?

              Коментар


              • Първоначално публикуван от vectra72 Преглед на мнение
                Някой горил ли е пелети от лавандула?
                Благодаря!

                Не знаех... https://agronovinite.com/peleti-ot-l...-nashi-ucheni/
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X