Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Първоначално публикуван от иван христов Преглед на мнение
    Здравейте.Имам контролер IRYD и горелка екоенергия. Все още разучавам контролера,вече разбрах къде да включа тем.сензор за изгорелите газове, но него го нямам.Затова искам да попитам D-MAX ,може ли да се поръча някъде от БГ .Твоят какъв е? В книжката го дават PT 1000.Има един жълт сензор ,които не е закачен никъде на него пише(czujnik mieszacza) той за какво е.Предварително благодаря!
    Датчика за изх газове изглежда е платина 1000. Пробвай в някоя от фирмите за термоконтролери. В Комеко съм почти сигурен че ги има. Жълтия датчик е за температурата на смесителя - ако го има
    ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      Благодаря,за бързият отговор!Разглеждах в нета и намерих PT 100 от 0до250 градуса,тoи дали ще стане.

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Не, трябва да е същия!
        ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Първоначално публикуван от иван христов Преглед на мнение
          Здравейте.Имам контролер IRYD и горелка екоенергия. Все още разучавам контролера,вече разбрах къде да включа тем.сензор за изгорелите газове, но него го нямам.Затова искам да попитам D-MAX ,може ли да се поръча някъде от БГ .Твоят какъв е? В книжката го дават PT 1000.Има един жълт сензор ,които не е закачен никъде на него пише(czujnik mieszacza) той за какво е.Предварително благодаря!
          Здравей колега, от Габрово си се обозначил. Мога да ти донеса един от моите полски датчици в събота, като ходя до Дряново. Докато е още сезона, да го пробваш и да ти поръчам един, ако стане и не намериш български доставчик.
          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Здравей.ag.ro. Ако може един телефон на Л.С. Да се чуем,че има много за обяснение.

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              За съжаление ,малко сте се пообъркали.Това не е ,клапа за регулиране тягата на комини.Просто ,това си е клапа за вентилатори.Не всички вентилатори ,имат клапа,особено по големите за 50 и 75 кВ горелки,което е минус на производителите.Та тези клапи са именно за тях.Използвам случая да дам ,малко повече информация за новите контролери ,както бях обещал.
              Няколко общи думи за контролерите.Самозапалва въглища,не третата минута въглищата ,бяха запалени.Знам ,какво ще ми отговорите да ,аз като си пусна вентилатора няколко часа,след спиране на горелката,те пак се запалват.Да ама не е така.Есента ми докараха едни въглища ,ужким от Бобов дол,ама май ,че се оказаха от Симитли.Мъка в големите студове ,не мога да дигне и 50 градуса на котела.Преди седмица ,пробвам новия контролер,със същите въглища.Пламъка ,достигна ,метър нямаше ,но 80 см със сигурност.Не съм имал такъв пламък с нищо а какво ли не съм пробвал с тази горелка.А и я имам вече от 5 години.След 3 минути,контролера ,започна да писка и излезе съобщение ,изчисти си котела и контролера се изключи.Преди това с Титаника пламъка не можеше да мине и 20-30 см,дори на 10-11 степен на вентилатора.Оставям настрана управлението на трипътен и подово ,това са традиционни неща.Платината ,може да управлява буфер и соларна система.Може да управлява втори котел,как го прави не знам в момента .Може да управлява горивния процес на дърва.самозапалва ги с горелката,след което горелката се изключва.Вентилатора и съответно контролера ,започват да контролират горенето на дървата.При изгарянето на дървата,контролера се включва и самозапалва горивото ,което е в бункера на котела.Ламбда управлението,само видях ,как действа.При зададени 12% мощност на вентилатора,на 100 % мощност на горелката,вентилатора работеше,с 10%.В първия момент не можах да разбера ,какво става,но след това се сетих ,че контролера ги намалява в зависимост от показанията на ламбдата.В най скро време ,ще покажа снимки и малко повече информация.

              https://www.youtube.com/watch?v=DXbRKwblaXc

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                При мен съм пробвал,но при леко притваряне на клапата и котела започва да връща,затова съм я вързал на 100% отворена,а комина ми е супер(200мм неръждавейка)!!!Въобще не знам има ли смисъл от нея?

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  Първоначално публикуван от иван христов Преглед на мнение
                  Здравей.ag.ro. Ако може един телефон на Л.С. Да се чуем,че има много за обяснение.
                  Имаш ЛС.
                  На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                  "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    Първоначално публикуван от RADOSLAW2000 Преглед на мнение
                    За съжаление ,малко сте се пообъркали.Това не е ,клапа за регулиране тягата на комини.Просто ,това си е клапа за вентилатори.Не всички вентилатори ,имат клапа,особено по големите за 50 и 75 кВ горелки,което е минус на производителите.Та тези клапи са именно за тях.
                    Ако клапата се намира в комина, както стана дума по-нагоре, тя очевидно не е за управление на вентилатора. Вентилаторът трябва да си има собствена.
                    Тази в комина трябва да се управлява от налягането в пещта, и ако то стане само няколко милибара повече от атмосферното извън котела, клапата трябва да отвори, иначе става опасно.
                    Клапата в комина компенсира изменението на тягата му в зависимост от температурата, излизаща от котела. Ако коминът е горещ, вентилаторът на входа може и да не работи, а ние започваме да се чешем по главите защо така.

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                      Ако клапата се намира в комина, както стана дума по-нагоре, тя очевидно не е за управление на вентилатора. Вентилаторът трябва да си има собствена.
                      Тази в комина трябва да се управлява от налягането в пещта, и ако то стане само няколко милибара повече от атмосферното извън котела, клапата трябва да отвори, иначе става опасно.
                      Клапата в комина компенсира изменението на тягата му в зависимост от температурата, излизаща от котела. Ако коминът е горещ, вентилаторът на входа може и да не работи, а ние започваме да се чешем по главите защо така.
                      Точно! Имаме две променливи - тяга на комина и дебит /спрямо обороти/ на вентилатора. Върху първото влияем с клапата на фукса на котела, второто се командва от настройките на контролера. Ако, както е правилно, камерата на котел с горелка е затворена относително плътно, клапата на фукса действа точно като механична клапа на вентилатора. Даваш му газ, ама клапата затворена и ефекта донякъде. Ако клапата на фукса е отворена, влизаш в истинските настроечни параметри на вентилатора и в правилна работа на контролера. Сложно за описание, но просто за изпълнение - държиш клапата на фукса винаги напълно отворена, когато имаш интелигентен контролер. Друг е въпроса, ако изначално ти е известно, че горивната ти камера не е плътна и засмуква въздух чрез тягата на комина независимо от работата на вентилатора. Тогава си зависим от комплекс фактори - температура на стените на комина, температура на външния въздух, атмосферно налягане, вятър, температура на димните газове и т.н.
                      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        Първоначално публикуван от RADOSLAW2000 Преглед на мнение
                        За съжаление ,малко сте се пообъркали.Това не е ,клапа за регулиране тягата на комини.Просто ,това си е клапа за вентилатори.Не всички вентилатори ,имат клапа,особено по големите за 50 и 75 кВ горелки,което е минус на производителите.Та тези клапи са именно за тях.Използвам случая да дам ,малко повече информация за новите контролери ,както бях обещал.
                        Няколко общи думи за контролерите.Самозапалва въглища,не третата минута въглищата ,бяха запалени.Знам ,какво ще ми отговорите да ,аз като си пусна вентилатора няколко часа,след спиране на горелката,те пак се запалват.Да ама не е така.Есента ми докараха едни въглища ,ужким от Бобов дол,ама май ,че се оказаха от Симитли.Мъка в големите студове ,не мога да дигне и 50 градуса на котела.Преди седмица ,пробвам новия контролер,със същите въглища.Пламъка ,достигна ,метър нямаше ,но 80 см със сигурност.Не съм имал такъв пламък с нищо а какво ли не съм пробвал с тази горелка.А и я имам вече от 5 години.След 3 минути,контролера ,започна да писка и излезе съобщение ,изчисти си котела и контролера се изключи.Преди това с Титаника пламъка не можеше да мине и 20-30 см,дори на 10-11 степен на вентилатора.Оставям настрана управлението на трипътен и подово ,това са традиционни неща.Платината ,може да управлява буфер и соларна система.Може да управлява втори котел,как го прави не знам в момента .Може да управлява горивния процес на дърва.самозапалва ги с горелката,след което горелката се изключва.Вентилатора и съответно контролера ,започват да контролират горенето на дървата.При изгарянето на дървата,контролера се включва и самозапалва горивото ,което е в бункера на котела.Ламбда управлението,само видях ,как действа.При зададени 12% мощност на вентилатора,на 100 % мощност на горелката,вентилатора работеше,с 10%.В първия момент не можах да разбера ,какво става,но след това се сетих ,че контролера ги намалява в зависимост от показанията на ламбдата.В най скро време ,ще покажа снимки и малко повече информация.

                        https://www.youtube.com/watch?v=DXbRKwblaXc
                        Колега, от Титаник си минал направо на Платинум, все едно от Трабант на S класа. Пропуснал си целия диапазон от Лада до Голф3 и Пасат. Затова ти е чудо на чудесата. За какво ми е горелката да ми пали дървата, когато, ако съм минал на варианта да хвърлям дърва, значи тока е спрял и ЮПС-а е умрял / и да не е , за запалка не става/. А това, дето с калпави въглища не ти гори горелката добре, означава, че не може да се настрои контролера, с който си работил, на калоричността на горивото, т.е. калпав контролер или предконтролерно устройство. Колкото до управлението на соларна система, мониторинг през интернет и управление на втори котел - ами, който иска да има брада, си купува гребенче.
                        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                          Сложно за описание, но просто за изпълнение - държиш клапата на фукса винаги напълно отворена, когато имаш интелигентен контролер.
                          Това е така, но не можеш да разчиташ да достигнеш максималния КПД на котела. Тази клапа го играе нещо като икономайзера (утилизатора) при супермодерните и еко-котли. Понеже той е прекалено скъп за домашен котел, с тази клапа се опитват да поддържат загубите в комина оптимални. С две думи - или и тя трябва да се управлява интелигентно от контролера, или по-добре въобще да я няма.

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                            Това е така, но не можеш да разчиташ да достигнеш максималния КПД на котела. Тази клапа го играе нещо като икономайзера (утилизатора) при супермодерните и еко-котли. Понеже той е прекалено скъп за домашен котел, с тази клапа се опитват да поддържат загубите в комина оптимални. С две думи - или и тя трябва да се управлява интелигентно от контролера, или по-добре въобще да я няма.
                            Сервомотор или линеен двигател на клапата на комина и съответен хардуер и софтуер в контролера на котела? Това за битов котел да го видя, няма да го повярвам. Така че съгласен - най - добре да я няма /напълно отворена/.
                            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                              Точно, потвърждавам.
                              Дайте идеи за такъв котел. Благодаря.

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                Първоначално публикуван от Viktor11 Преглед на мнение
                                Дайте идеи за такъв котел. Благодаря.
                                Какъв, че не вдянах? Котел за твърдо гориво вече знам, че ще си купя само такъв с вертикални топлообменни повърхности. Донякъде се самопочиства и лесно се чисти на ръка.
                                На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                                "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X