Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв бойлер да взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв бойлер да взема?

    Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
    .... а за живота на балона 15-20 години, абе въобще качество извън пазарната икономика!
    На сегашните няма как живота им да е 15-20 години, поради факта, че сега се изработват от много по тънка ламарина. Пробвай да вдигнеш един от старите бойлери и ще видиш за какво иде реч.
    Диян Димитров

    Коментар


    • От: Какъв бойлер да взема?

      Тъкмо мислех да слагам таквиа филтри в кухнята и в пералното. Какво ще рече пукат се... да не стане наводнение?
      Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
      Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

      Коментар


      • От: Какъв бойлер да взема?

        Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
        Добро изпълнение Пенчо, само имай пред вид че тия филтри имат навика да се пукат.
        Споко! Имам аларма за влага.

        И редуктор за налягане.

        Коментар


        • От: Какъв бойлер да взема?

          Пенчо да вземеш да разясниш как се предпазваш от наводнение в случая. Е ясно че в случая това е баня и има сифон на пода, но ако се спука филтъра и няма никой у дома как се спира водата?
          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

          Коментар


          • От: Какъв бойлер да взема?

            Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
            Пенчо да вземеш да разясниш как се предпазваш от наводнение в случая. Е ясно че в случая това е баня и има сифон на пода, но ако се спука филтъра и няма никой у дома как се спира водата?
            Сифон вече нямам. Има само ваната.За да се пукне такъв филтър си трябва бая над 8 бара налягане. При мен съм го ограничил на 2.5.
            А като ни няма за повече време - спирам крана.
            Иначе в бившия ми офис има подобен филтър, дето е на над 20г. /тялото де, не патрона/.

            А основно се предпазвам с избягването на меки връзки. Всичкото тръба зад плочки е бакър!

            Коментар


            • От: Какъв бойлер да взема?

              Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
              Тъкмо мислех да слагам таквиа филтри в кухнята и в пералното. Какво ще рече пукат се... да не стане наводнение?
              Колега, в предишната фирма водопроводчика се беше видял в чудо от такива филтри. При 4-5 бара се пукаха ту чашките , ту горната част около щуцерите. Накрая от някъде беше намерил с метални тела и чашки и си реши проблема.
              Миналия месец в новата ми работа също имаше спукана чашка на филтър на водопровода. Не знам колко бара е, но от батериите не тече особено силно.
              Казвам го просто да се има пред вид, да няма неприятни изненади.
              Пролетта ми се наводни къщата от един счупил се китайски спирателен кран и сега имам страх от наводнение

              Коментар


              • От: Какъв бойлер да взема?

                Малък отчет - Елдом инвест, хоризонтален, неръждавейка (още когато бяха на поносими цени) след около 11г. постоянно ползване сдаде нагревателя. Според мен казана е от поне 1мм ламарина. Огледах отвътре - няма следи от корозия, няма и варовик. Дълги години налягането през нощта често е било над 10 бара. Не знам дали клапанчето му ограничава нещо. Като гледам какви драми има в тая тема, май ще го крепя до последно. Поне за щастие във водата ни няма варовик, което преди време показа и тестовото листче, което ми бяха дали с пералнята. Ама смяната на нагревател е тотална гадост! Сигурно много хора ги е сърбяло днес.

                ПП: Нагревателя явно е бил не в ред от много време - някъде към 5-тата - 6-тата година започна да ми грее единия извод, и от тогава съм сменал жици и кабелни обувки няколко пъти. Сега пак беше нагорял. Нагревателя беше цъфнал на първата сгъвка, точно от страната на въпросния извод. Не беше изгорял, но снощи започна да издава по-странни звуци от обикновено и днес си имах няколко часа занимавка по случая.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Какъв бойлер да взема?

                  Мисля, че по-напред в темата казаха това за нагревателите на неръждаемите. И аз това лято смених нагоряла кабелна обувка на моя, след 6 години. Ама хората вече са сменили по 2 бойлера за това време.
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • От: Какъв бойлер да взема?

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    А най - добре трифазен проточен. Загубите от топлоотдаване са 0.
                    Аз иначе имам и топла вода от ТЕЦ, ама ги резнах, че ни е топла, ни е вода, а пикня някаква. Да не говорим, че циркулацията формира загуби нонстоп.
                    Верно, цаках на енергото, ама еднократно.
                    Аз много отдавна ти казах че с тоя процент загуби в блока ви е сътворена велика глупост. Хем топлите на дедо Боже задните части, хем му плащате и сметките.

                    За другото - неприятното е като се скапе, например в ден като днешния, дето хем е на кантар дали ще намериш резервна част, хем ако не намериш поне седмица ще се къпеш с бързовари, легенчета и прочие. Това щото аз съм ги резнал тотално - тапа на щранга и намам дори водомер за топла.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Какъв бойлер да взема?

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Аз много отдавна ти казах че с тоя процент загуби в блока ви е сътворена велика глупост. Хем топлите на дедо Боже задните части, хем му плащате и сметките.

                      За другото - неприятното е като се скапе, например в ден като днешния, дето хем е на кантар дали ще намериш резервна част, хем ако не намериш поне седмица ще се къпеш с бързовари, легенчета и прочие. Това щото аз съм ги резнал тотално - тапа на щранга и намам дори водомер за топла.
                      За загубите глупостта е пълна, благодарение на арх. Д. СтанишеФ. Четири вертикални щранга за общо 10 апартамента. Това само за топла вода.
                      Иначе тапа нямам. Имам два крана, та бекъпа е осигурен.

                      Коментар


                      • От: Какъв бойлер да взема?

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Малък отчет - Елдом инвест, хоризонтален, неръждавейка (още когато бяха на поносими цени) след около 11г. постоянно ползване сдаде нагревателя. Според мен казана е от поне 1мм ламарина. Огледах отвътре - няма следи от корозия, няма и варовик. Дълги години налягането през нощта често е било над 10 бара. Не знам дали клапанчето му ограничава нещо. Като гледам какви драми има в тая тема, май ще го крепя до последно. Поне за щастие във водата ни няма варовик, което преди време показа и тестовото листче, което ми бяха дали с пералнята. Ама смяната на нагревател е тотална гадост! Сигурно много хора ги е сърбяло днес.

                        ПП: Нагревателя явно е бил не в ред от много време - някъде към 5-тата - 6-тата година започна да ми грее единия извод, и от тогава съм сменал жици и кабелни обувки няколко пъти. Сега пак беше нагорял. Нагревателя беше цъфнал на първата сгъвка, точно от страната на въпросния извод. Не беше изгорял, но снощи започна да издава по-странни звуци от обикновено и днес си имах няколко часа занимавка по случая.
                        Подкрепям Спарки напълно с тази разлика, че моя е вертикален монтаж.
                        Миналата година го играх същият филм с нагревателя .
                        ПП: Спарки и твоя ли беше меден и с какъв го смени?
                        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                        0878 79 20 61 Борис

                        Коментар


                        • От: Какъв бойлер да взема?

                          Изглеждаше меден. Смених го с какъвто имаше в магазина - в последен работен ден преди празници нямах велик избор къде и какво да търся. Никелиран беше отвън, а отдолу какво е не знам - вероятно пак мед. Ако сдаде ще си поръчам какъвто го искам - примерно двойно по-дълъг и нагънат на 2, със същата мощност. Така ще работи на по-ниска температура и ще изкара много, еле пък предвид че водата не е варовита.

                          Не знам по какъв повод е цъфнал. Сигурно някоя нощ или докато сме били на работа е спирала водата и е прегрял.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Какъв бойлер да взема?

                            Смених го с неръждавейка само, че по-дълъг.
                            За сега няма оплаквания.
                            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                            0878 79 20 61 Борис

                            Коментар


                            • От: Какъв бойлер да взема?

                              Качеството на бойлерите е много ниско. Аз като чуя за бойлер и ми става лошо, но няма измъкване. Какво ли не сме пробвали и все се пробиват казанчетата, а нагревател се сменя всяка година. Баща ми беше купил хромникелов казан за старите бойлери и го сложи. На 3-тата година от заварката протече. Заварявахме го и след 2 години пак протече от друго място, пак на заварка. Така ми се струва че и хромникела не е с необходимото качество и не издържа на варовити води.
                              Нагревателите се пръсват като майска роза и понякога не могат да се извадят през отвора (щото са се отворили много). Всяка година при смяна на нагревател вадим по една кофа варовик от бойлера.
                              Така ми писна с ремонтите и си купихме нов с 5 години гаранция. През първите 3 години сменихме два нагревателя и протече казана. Смениха ни го с нов. Остават 2 месеца от гаранцията и очакваме всеки момент да си отиде нагревателя. За казана не знаем в какво състояние е.

                              Коментар


                              • От: Какъв бойлер да взема?

                                Накрая си направих бойлера сам и проблемите секнаха.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X