Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв бойлер да взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв бойлер да взема?

    Аз ползвам вече 7-ма година СТИБЕЛ ЕЛТРОН 12 киловата монофазен.

    Коментар


    • От: Какъв бойлер да взема?

      Аз не знам как Теси ще патентоват нещо, дето го има по бойлерите сигурно от 100г. Например, моя е чешки и е с такъв успокоител, но не вярвам да са се пънали да го патентоват. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:drazhise.jpg
Прегледи:1
Размер:27.4 КБ
ID:5695801
      0888543685 Валери

      Коментар


      • От: Какъв бойлер да взема?

        Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
        Аз ползвам вече 7-ма година СТИБЕЛ ЕЛТРОН 12 киловата монофазен.
        Хотел?

        Коментар


        • От: Какъв бойлер да взема?

          Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
          Снощи бях на маса с момче от лабораторията им, днес може би пак ще се видим и ще поразпитам.
          Класа на енергийна ефективност е нещо много хубаво и е добре да се гледа дали изобщо има даден някакъв. "Новите" бойлери са масово с много тънка изолация и топлят много добре банята или помещението в което са сложени. За Българския пазар са възможни "измами" с класа, но в Европа се следят стриктно.
          Влияе на "сместа" - количеството литри със определена температура. Крайния ефект е 0,5% на класа.
          Първоначално публикуван от vgrig Преглед на мнение
          Аз не знам как Теси ще патентоват нещо, дето го има по бойлерите сигурно от 100г. Например, моя е чешки и е с такъв успокоител, но не вярвам да са се пънали да го патентоват. [ATTACH=CONFIG]844292[/ATTACH]
          Факт е, че е патентовано. За патент се искат доста неща и от "чадърче" до "чадърче" има голяма разлика. Доста инженери са(сме) там които се чудят от къде и как да оптимизират всеки дребен детайл. Не си мислете, че си клатим краката по цял ден.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • От: Какъв бойлер да взема?

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Хотел?
            Неразбрах какъв хотел.

            Коментар


            • От: Какъв бойлер да взема?

              Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
              Неразбрах какъв хотел.
              Ами тази мощност е като за хотелски бойлер...Вероятно за това те питат.
              0888543685 Валери

              Коментар


              • От: Какъв бойлер да взема?

                Първоначално публикуван от vgrig Преглед на мнение
                Ами тази мощност е като за хотелски бойлер...Вероятно за това те питат.
                В къщи съм с 24КВата трифазен. Пълни ваната за норматив. Иначе за нормално къпане и 16 стигат. 12 са малко за две бани и кухня, какъвто е моя случай.

                Коментар


                • От: Какъв бойлер да взема?

                  Тези киловати са за проточни бойлери нали? Защото ако не, трябва да са по 500 литра и нагоре. А пък аз ползвах 5 години емаилиран на Теси, и единственото което е сменяно е 2 терморелета в гаранционния му срок и един бутон след това.Един път е извадена и една кофа варовик от него на 5 тата година. Това в Плевен, на силно варовита вода, а бойлера го ползват вече 3та година след мен.
                  Subaru Legacy 2.5
                  Suzuki GS500 E

                  Коментар


                  • От: Какъв бойлер да взема?

                    Аз имам Теси и съм много доволна.

                    Коментар


                    • От: Какъв бойлер да взема?

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Иначе за нормално къпане и 16 стигат. 12 са малко за две бани и кухня, какъвто е моя случай.
                      Бойлера може да се ползва на 8 и на 12 киловата на степени е. Захранва кухня и баня, като го ползваме 99% на 8 киловата и за къпане и за кухнята. На 12 киловата като го включа става много гореща водата и трябва да я разреждам с студена, което не ме устроива , защо да я топля че после да я разреждам. Затова го ползваме на 8 киловата пускам си само топлата вода и ми е перфектна за къпане и за чиний за кухнята, на 12 се пуска само когато навънка температурите се задържът много минусуви и стане много студено.

                      Коментар


                      • От: Какъв бойлер да взема?

                        При мен съм направил,следното бойлер 200лт. две серпентини солар и парно вечер на нощна се включва на ток загрява до 50г. от него топлата вода влиза в студената на 120лт. бойлер който е включен постоянно поддържа 60 70г. за момента 3 бани кухни смогва да стигне.
                        Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                        Коментар


                        • От: Какъв бойлер да взема?

                          Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                          Влияе на "сместа" - количеството литри със определена температура. Крайния ефект е 0,5% на класа.

                          Факт е, че е патентовано. За патент се искат доста неща и от "чадърче" до "чадърче" има голяма разлика. Доста инженери са(сме) там които се чудят от къде и как да оптимизират всеки дребен детайл. Не си мислете, че си клатим краката по цял ден.
                          Вземете да направите читав бойлер дето да не го сменям 3 пъти за 5 години гаранция . Майка е късметлийка 2 бойлера в гаранцията . Не знам къде ви излиза сметката като видях колко бойлери има върнати само в софийския ви склад . Иначе и аз съм машинен инженер .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Какъв бойлер да взема?

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Вземете да направите читав бойлер дето да не го сменям 3 пъти за 5 години гаранция . Майка е късметлийка 2 бойлера в гаранцията . Не знам къде ви излиза сметката като видях колко бойлери има върнати само в софийския ви склад . Иначе и аз съм машинен инженер .
                            Аз не съм на бойлерите и съм електроинженер. Мога много да пиша за нещата отвътре, но няма да го направя, не и в публичен форум. Практиката показва, че една голяма част от проблемите са от глупави грешки и дребни пропуски, които с годините трупане на опит се поизчистват. Естествено и пестенето на материали което е пряко свързано с цената има своите заслуги. Ако купиш уред на двойна цена няма гаранция, че ще е по-добър, а по-евтини почти няма.
                            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                            Телефон - в профила!

                            Коментар


                            • От: Какъв бойлер да взема?

                              То Теси май само проблеми с електрическата част няма
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Какъв бойлер да взема?

                                айде и аз допрях до бойлер.....не че нямам, имам си 80литров варненски от 98-ма година, като първите две години работИ постоянно, после дойде ТЕЦ-а и се ползва само когато "профилактика".....досега никакви проблеми с него, но ще правя ремонт в банята и мисля да го сменя с проточен, та:

                                какъв проточен монофазен бойлер да взема, като се има предвид, че ще се ползва веднъж в годината /даже веднъж на 2 години/ за по седмица? колко КВ издържа стандартната панелна инсталация, че в Троян бях сложил 3,5 кВ и падаше бушона всеки път?
                                ________________________________________________
                                Subaru OUTBACK 2,5
                                Hyundai TUCSON 2.0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X