Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв бойлер да взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв бойлер да взема?

    Нещо съм позанемарил бойлерната тема.Поднасям частични извинения на Елдом. Варна.За заварките,не за всичко.Бойлера в момента не тече,ама да разкажа последователно.След като бях решил че този бойлер нама вече работа в дома ми и живота ми,извиках отново сервизния специалист, да вземе да го бракува, и от магазина да си го прибират.А хубавеца ми вика-чакай не бързай,преди малко говорих със завода за твоя случай, и те се кълнат, че няма как да тече-най висок клас бойлер- гаранция.И ме пита-абе ти смени ли пластмасовите тапи? ?????? пуля се аз-кви тапи?После вдянах. По неясни за мен причини производителя е наслагал на самия водосъдържател три муфи за датчици,ама дето директно се пъхат във водата да мерят температурата на водата ,долу ,в средата и горе.И те затворени с пластмасови тапи ,уплътнени с тефлонова лента.Е купувам метални тапи ,тургам кълчища както е издал препоръка завода и пак пълня бойлера,иии пак прокапва-ужас.Да ама от завода казали ,да се изчакат няколко дни,да закисне демек.И ОООО чудо след два дни верно спря да капе,и така вече четири дена.
    Ама сега се чудя ,след като от завода знаят за този проблем -за чий чеп продължават да турят пластмасови тапи и съсвсем скромни количества тефлонова лента?
    Не е ли по редно всичкото това нещо да е свършено в завода ,и аз като си го купя за 870 пари ,само да му се радвам?
    Румен Николов

    0888 358 572

    Коментар


    • От: Какъв бойлер да взема?

      Първоначално публикуван от sineto Преглед на мнение
      Ама сега се чудя ,след като от завода знаят за този проблем -за чий чеп продължават да турят пластмасови тапи и съсвсем скромни количества тефлонова лента?
      Не е ли по редно всичкото това нещо да е свършено в завода ,и аз като си го купя за 870 пари ,само да му се радвам?
      Ти пък!
      Съпорта нали и той трябва да лапа.
      Каквато ни държавата, такива ни продуктите и услугите.
      EnduroX Alba-Damascena 2019

      Коментар


      • От: Какъв бойлер да взема?

        Продават ти бойлер който чисто нов трябва да "закисне" .Ако съм аз- след скандала, ще си сменят тапите,тефлона,инжинера и поточната линия.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • От: Какъв бойлер да взема?

          Ебати лудата работа една торба пари за бойлер в който са икономисали 3 лева за три тапи . По някога се чудя дали въобще инженери участват в проектирането на дадено изделие или само счетоводителите.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Какъв бойлер да взема?

            Не знам дали счетоводители или инженери го проектират, ама какво толкова има в един бойлер. Важното е, че когато персонала си остави ръцете, или просто си е некадърен, от която и фирма да са бойлерите ще има проблеми. От изчетеното в последните страници оставам с убеждението, че Елдом е някаква шуробаджанашка фирма (което не ми се вярваше), но явно някой отгоре си е наредил свои хора и те такива са резултатите.
            Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
            Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

            Коментар


            • От: Какъв бойлер да взема?

              Не разбирам от икономика но почти целия ми съзнателен живот и трудов стаж е минал в някъкво производство и не мога да си обясня как и къде им се връзва сметката на някои производители като Теси за едни 200 лева в рамките на гаранционния срок 5 години два пъти да ми сменят протекъл бойлер . Аз лично за себе си знам че в сферата в която работя това не мога да си го позволя одавна щяхме да сме фалирали .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Какъв бойлер да взема?

                А пък на мен ми се ще Кольо ,да се включи.
                Румен Николов

                0888 358 572

                Коментар


                • От: Какъв бойлер да взема?

                  Ами ето на-включвам се.
                  Не знам дали "Елдом" са шуробаджанашка фирма, мислех, че са един от най-читавите български производители на бойлери. Май излиза, че не са.
                  За ТЕСИ съм казал, няма нужда да се повтарям.

                  Изобще положението с бойлерите е като почти всички евтини стоки-няма начин да е евтино и в същото време качествено. Отделно от това когато някой си позволи да не спазва технологията, или да си я променя за по-голяма производителност-резултатите са такива каквито ги виждаме.
                  Когато дойде време да сменям сегашният си бойлер-ще си поръчам да ми сглобят един водосъдържател от 4 мм ламарина, ще си го заваря сам, и ще го дам за поцинковане. Или другият вариант-от неръждаема стомана.

                  Доволен ли си Румене?
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Какъв бойлер да взема?

                    Естествено че съм доволен.Именно твоето мнение ме ужаси и ме накара да си проверя бойлера.Иначе щеше да си капе ,а аз да убеждавам жена си че това нещо е невъзможно ,и тя милата да събира водата безропотно.А сега феминизма вътържествува -жена ми е невинна,а аз все още не съм прострелян.
                    Благодаря ти че се включи,и надявам се да имаме възможност да се запознаем лично.За мен ще бъде чест.
                    Румен Николов

                    0888 358 572

                    Коментар


                    • От: Какъв бойлер да взема?

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Когато дойде време да сменям сегашният си бойлер-ще си поръчам да ми сглобят един водосъдържател от 4 мм ламарина, ще си го заваря сам, и ще го дам за поцинковане. Или другият вариант-от неръждаема стомана.
                      Лошото е че вече няма къде да се направи и читаво поцинковане покрай Шумен може и да имате но тук около София единственото място където правят добро топло поцинковане и имат вана в която се събира казан за бойлер е в Радомир. Остава единствено финансово приемлив варянт казан от неръждавейка само трябва да измисля начин как на 200 тонната преса да натисна двете дъна .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Какъв бойлер да взема?

                        И накрая връзваш тоците
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:boiler.jpg
Прегледи:1
Размер:62.9 КБ
ID:5238516

                        Коментар


                        • От: Какъв бойлер да взема?

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Ами ето на-включвам се.
                          Не знам дали "Елдом" са шуробаджанашка фирма, мислех, че са един от най-читавите български производители на бойлери. Май излиза, че не са.
                          За ТЕСИ съм казал, няма нужда да се повтарям.

                          Изобще положението с бойлерите е като почти всички евтини стоки-няма начин да е евтино и в същото време качествено. Отделно от това когато някой си позволи да не спазва технологията, или да си я променя за по-голяма производителност-резултатите са такива каквито ги виждаме.
                          Когато дойде време да сменям сегашният си бойлер-ще си поръчам да ми сглобят един водосъдържател от 4 мм ламарина, ще си го заваря сам, и ще го дам за поцинковане. Или другият вариант-от неръждаема стомана.

                          Доволен ли си Румене?
                          Писъл съм в друга тема, но пак ще се повторя за бойлерите на Сън Систъм Ш-н: Преди доста години монтирах такъв 500 л с 1 серпентина на заведение в Слънчев бряг, заедно със слънчеви колектори. Хубавото му качество е, че има добра топлоизолация. Започна да тече от фланеца на ел. нагревателя. Повикахме сервиза и те казаха, че е конденз, защото като се включи да загрява и теча спира. И така десетина пъти се карахме с тях. Уплътниха донякъде теча със тефлонова лента и казаха, че от котления камък ще запече. Но какво да се прави тъй като водата в Сл. Бряг не е варовита? Все още си капе по малко...
                          Но понеже бях доволен от термоизолацията на бойлера за в къщи си купих 200 л с 2 серпентини от неръждаема стомана. Но още като го включих се разочаровах тъй като, ако водата в него е загрята и отвън пари, че не можеш да си държиш ръката. Обаждах се по тел. на производителя, но ми казаха, че това не е дефект. Не минаха и няколко месеца и дефекта се появи: бойлера протече. И отново от Сън систъм ми казаха, че е конденз. След много разправии дойдоха 2 момчета, извадиха 1 електрожен и разпениха бойлера. Направиха цялото помещение в парченца засъхнала пяна. И уж го завариха..., но той пак си капеше. Пълниха, изпускаха и пак заваряваха и така-цял ден. Не можели да го заварят хубаво, защото тока на село бил слаб, а транспорт-нямали... А жена ми като го купува от Сън систъм го натовари в Рено 19 и го побра, а в тяхното комби не можело...
                          Вече бях в безисходица, когато мой познат ми даде телефона на някакъв шеф във фирмата. Обадих се аз, изприказвах за 15 мин. същите приказки, които описвам тук сега и още същия ден /събота беше/ се появиха и взеха бойлера и следващата седмица го върнаха отремонтиран. И сега си работи, но лошото е че топли цялото помещение където е монтиран.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • От: Какъв бойлер да взема?

                            Съжалявам Светльо за проблема, ти си първият когото чувам да се оплаква. Не, че няма и други, със сигурност има, но досега не съм чувал.
                            Обърна ли внимание от къде точно беше теча? Според мен най-вероятно е бил по надлъжният шев или по планките за окачване към стената. Все пак 200 кг не са малко, ие възможно заварката да поддаде.
                            Не, че да хваля много фирмата, но от опита ми там знам, че поне технологията се спазва, и ако си държаха малко повече на кадрите-може би щяха да са номер едно на българския пазар. Поради гадното отношение към работниците там текучеството е голямо, и нищо чудно именно твоят бойлер да се е случил правен или тестван от някой новобранец, а тогава грешки са възможни. Моят бойлер си работи и до днес, но е правен като за мен-с повечко старание...
                            Все пак въпреки този проблем смятам, че Sunsystem е един от читавите български производители на бойлери. По времето когато работех там може би 80-90% от продукцията заминаваше за западна Европа. Мисля, че е показателно.

                            А за момчетата които нямали място в комбито-мързелът на незаинтересувания работник е проблем по целия свят. Та баш ние ли да сме по-добри...
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Какъв бойлер да взема?

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Съжалявам Светльо за проблема, ти си първият когото чувам да се оплаква. Не, че няма и други, със сигурност има, но досега не съм чувал.
                              Обърна ли внимание от къде точно беше теча? Според мен най-вероятно е бил по надлъжният шев или по планките за окачване към стената. Все пак 200 кг не са малко, ие възможно заварката да поддаде.
                              Не, че да хваля много фирмата, но от опита ми там знам, че поне технологията се спазва, и ако си държаха малко повече на кадрите-може би щяха да са номер едно на българския пазар. Поради гадното отношение към работниците там текучеството е голямо, и нищо чудно именно твоят бойлер да се е случил правен или тестван от някой новобранец, а тогава грешки са възможни. Моят бойлер си работи и до днес, но е правен като за мен-с повечко старание...
                              Все пак въпреки този проблем смятам, че Sunsystem е един от читавите български производители на бойлери. По времето когато работех там може би 80-90% от продукцията заминаваше за западна Европа. Мисля, че е показателно.

                              А за момчетата които нямали място в комбито-мързелът на незаинтересувания работник е проблем по целия свят. Та баш ние ли да сме по-добри...
                              Бойлера е с крака и няма планки, стоящ се води.

                              А 500л. течеше от фланеца на ел. нагревателя. Но поне е добре термоизолиран за разлика от 200 литровия.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • От: Какъв бойлер да взема?

                                Спомняте ли си къде преди 20 години правеха бойлерите в България ? Само във Варна. Елдоминвест, Дипломат, както искате, така им викайте. Варненските бойлери.
                                http://www.eldominvest.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X