Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв бойлер да взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв бойлер да взема?

    Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
    А дали проточният бойлер дава по-висока сметка за ток в сравнение с обемния? Колко е месечната сметка за ток с проточен бойлер лятото?
    Теоретично при проточния загуби няма. Обемния нонстоп оттдава през топлоизолацията, колкото и да е добра.

    Коментар


    • От: Какъв бойлер да взема?

      На практика, мисля около половината. Зависи и от водните пътища. По някога е по-добре с отделен бойлер за кухнята, ако е далеч ... и според жена ти е най-удобно да е под прозореца в противоположния край на къщата... . Говоря за електрически проточен бойлер.
      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

      Коментар


      • От: Какъв бойлер да взема?

        Хмммм......

        Коментар


        • От: Какъв бойлер да взема?

          Грешка, моля изтрийте!
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • От: До: Какъв бойлер да взема?

            Иначе съм с хоризонтален и водата се меша много бързо, 80 литров хоризонтален свършва по бързо от 80 литров вертикален .[/QUOTE]

            доколкото си спомням но не съм напълно сигурен хоризонталният бойлер се пълни на 80% а вертикалният на 90%.Аз от 6-7 години съм с елдом и не ми е създавал грижи/с емайлиран водосъдържател/
            Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
            GSM +359 895 236 182

            А Rhf +

            Коментар


            • От: Какъв бойлер да взема?

              Бих искал да чуя вашето мнение. Искам да сложа домашната електрическа мощност на котела 100-120.dumal купя този http://teplotechnika.net/bg/kotli-3kw (евтин и изглежда, че е достоверна). Никой не преживява? позната себе си набор, доволен. и тук аз се съмнявам.

              Коментар


              • От: Какъв бойлер да взема?

                Чужденец ли си или неграмотен циганин?
                ...dumal ...
                Руснак може би , а?
                Последно редактирано от //Радо//; 02-04-12, 21:23.
                Sent from my Nokia s fenerche

                Коментар


                • От: Какъв бойлер да взема?

                  Ако имаш възможност финансова и токова ПРОТОЧЕН !!!

                  Коментар


                  • От: Какъв бойлер да взема?

                    Прекалено се митологизират водосъдържателите от "едно време". Преди 13 години смених последния такъв с неръждаем. Наистина смъкването му от сам човек е почти невъзможно. За качване - минимум двама. Стените са му безкрайно дебели. Но дъното е по-тънко поради нуждата от минаването му през преса преди заваряване. Там се пробиваха основно - моят беше заваряван два пъти. За това, сръчни машиностроители си дънеха на частно по-дебели дъна в завода и ги заваряха към старите водосъдържатели. Така тунинговано вероятно ще издържи колкото заварките на неръждавейката - 20-25 години. Единственото му преимущество е - ако го сложиш на село и недай боже зверски те оберат - няма да те е яд че е бил неръждавейка.

                    Коментар


                    • От: Какъв бойлер да взема?

                      много интересен форум!!! много инфо много нещо!!! аз съм жена и имам голям проблем-след смяна на три бойлера-теси-протичане и един терморегулатор на теси....
                      може ли да ми кажете хора какъв бойлер да си взема поради опр.причини трябва да е 80л и вертикален...и понеже четох четох четох и съвсем се обърках а и да ви кажа не съм от тези дето се къпят по 2 часа както разбрах тук...но това няма значение и как е правилна да се работи с бойлер - да го изключваш когато загрее и когато се къпеш или да е постоянно включен....помогнете моля на една женска....

                      Коментар


                      • От: Какъв бойлер да взема?

                        много ми се ще от теб да получа консултация какъв бойлер да си взема-на теб доста ти разбира главата...

                        Коментар


                        • От: Какъв бойлер да взема?

                          Едва ли някой още я гледа темата, но да добавя нещо за тези, които са по-"ръкати" и си правят сами разни работи.
                          Има начин бойлерът да се поцинкова перфектно и той е следният: на горното бомбе се пробива дупка в средата и там се заварява водопроводна муфа,
                          поне 1 цол. След това го карате на горещ цинк - това става в Радомир, фирмата е до гарата, забравих й името, но там всички я знаят. Когато съдът е отворен от двете страни
                          се флюсира и изплаква идеално, а при поцинковането не може да остане въздушно мехурче. Като си го вземете, пренарязвате резбата на муфата ако е много измърляна с цинк, кълчища, една тапа и толкоз. А идеалният вариант е (на който му се занимава, разбира се) като поработи така една година, занасяте отново водосъдържателя на поцинковане. При повторното флюсиране излизат и най-дребните дефекти с размер на пора и цинкът ги запълва. Е, те тогава кара наистина много години.
                          Гореизложеното е пробвано, а не четено в Нета и резултатите са отлични.
                          Аз се включвам пак след толкова време по друга причина. Имам неръждаем 80 л бойлер от стария модел с големия фланец. Направих му и неръждаем фланец от 6 мм хром-никел, запоих медни тръбички на регулатора и защитата и сложих неръждаем болт за източването. Проблемът обаче е във варовика. Той не се лепи по гърнето, всичко се свлича долу, затрупва нагревателя и той изгаря. Има ли някакъв начин да се спасим от тая напаст? (варовика)
                          И някой знае ли къде в София правят никелово покритие? Искам да си никелирам медните нагреватели - казаха ми, че така варовикът не се лепи по тях.
                          Но основният въпрос е как да се премахне варовикът от водата.
                          Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                          имат право да гласуват на избори.

                          Коментар


                          • От: Какъв бойлер да взема?

                            Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                            )
                            И някой знае ли къде в София правят никелово покритие? Искам да си никелирам медните нагреватели - казаха ми, че така варовикът не се лепи по тях.
                            .
                            Това не го варвай - проверено. Пари на вятъра.
                            За варовика - дано Ясен види темата, все ще измисли нещо.

                            Коментар


                            • От: Какъв бойлер да взема?

                              Здравейте, колеги. За да не пускам нова тема, ще посъживя тази. Ще купувам за първи път бойлер и ми е нужен съвет. Не знам какво да избера. Засега съм се разграничил от "целокупните" Елдом/Дипломат, Теси и т.н.

                              За добър модел на Stiebel не стигат парите. Исках проточен, но ел. инсталацията не го позволява. Към тези има и други неволи, но няма да задълбочавам.

                              Тъй като сме ограничени откъм разполагаемо място сме се насочили към капацитет от 80 л. с хоризонтално разположение. Навил съм си на пръста, че трябва да е неръждавейка и почти се самоубедих да е от "Шишков", но първо реших да потърся съвет. Дайте мнение за тази фирма и качеството на изработките им, а и обслужването. Срещнах доста на брой добри мнения и за марката Edesa, но предимно за газовите им изпълнения. Някой има ли наблюдения върху електрическите модели?

                              Ще се радвам и на алтернативни предложения. Откъм бюджет съм ограничен до към 500 лева.

                              Знам, че изборът на бойлер е и малко като изстрел в тъмното (недоволни има от всичко и от всеки), но все пак малко насърчение е добре дошло

                              Коментар


                              • От: Какъв бойлер да взема?

                                Когато избирах ,почти всички познати продавачи ме отговаряха от хоризонтален ,затова съм с вертикален 80 литра ,марката не я помня ,неръждаем ,имах лек ремонт след 5 години употреба .
                                Бойлера загряваше ,но вода не стигаше дори за едно къпане .Оказа се една скапана пласмасова тръба вътре ,смених я с медна и се оправи

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X