Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв бойлер да взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв бойлер да взема?

    На тоз екзистенциален въпрос : "Какъв бойлер да взема?" имам два отговора, които не се изключват -
    1. който успееш да отнесеш без да те хванат
    2. най-големия
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • От: Какъв бойлер да взема?

      Първоначално публикуван от Fipa Преглед на мнение
      просто от време на време трябва да сменяме.......... и жените/който може да си го позволи/
      Аз изобщо не искам да сменям моята. Ама е друг разговор.

      Относно бойлерите-и при тях може да се сменят по два, най-много три пъти в живота, но нали трябва да се купува, и да се отчита растеж на икономиката.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Какъв бойлер да взема?

        Първоначално публикуван от Fipa Преглед на мнение
        Колеги да се включа и аз малко късно относно "поцинковането". Над 65градуса цинка се разгражда и остава желязото така, че допълнителното поцинковане си е загуба на време и ресурс/ако не вярвате справка раздел топлотехника и локално парно, там е писано доста/ просто от време на време трябва да сменяме бойлерте, колите, работата и жените/който може да си го позволи/
        За това твърдение пък трябват обосновани доказателства, къде аджеба си бие камшика цинкЪТ, защо при 65 градуса? Какво му пречи да хване пътя при 365 или 35. Коя ЕЖК?
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • От: Какъв бойлер да взема?

          Осма година съм с чешки бойлер, никакви забележки, малко ръжда по кожуха, изолацията е 4см. и си държи водата, на ток да съм го пускал пет пъти, лятото колектор, зимата камина имат грижа за гореща вода, че и пералнята съм вързал за него.

          Коментар


          • От: Какъв бойлер да взема?

            Не разбрах от цялата тема, защото то цял роман, какъв бойлер е най-добре да си вземеш?

            Коментар


            • От: Какъв бойлер да взема?

              Взимай с неръждаем водосъдържател, пък останалото са подробности в зависимост конкретните условия на работа и за какво ще го ползваш.

              Коментар


              • От: Какъв бойлер да взема?

                Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                На тоз екзистенциален въпрос : "Какъв бойлер да взема?" имам два отговора, които не се изключват -
                1. който успееш да отнесеш без да те хванат
                2. най-големия
                Да допълня малко Майстора-
                3. и да е за вода.
                Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                Коментар


                • От: Какъв бойлер да взема?

                  А най - добре трифазен проточен. Загубите от топлоотдаване са 0.
                  Аз иначе имам и топла вода от ТЕЦ, ама ги резнах, че ни е топла, ни е вода, а пикня някаква. Да не говорим, че циркулацията формира загуби нонстоп.
                  Верно, цаках на енергото, ама еднократно.

                  Коментар


                  • От: Какъв бойлер да взема?

                    Извинявам се за офа, но Пенчо я кажи колко плащащ ежемесечно за ток, мани я еднократната вноска.

                    Коментар


                    • От: Какъв бойлер да взема?

                      Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                      Извинявам се за офа, но Пенчо я кажи колко плащащ ежемесечно за ток, мани я еднократната вноска.
                      Още не е минал цял месец, но по груби сметки се връзва на една трета спрямо цената от ТЕЦа. Работи само докато се къпеш.
                      Теца ми се връзваше на около 15 лева за "затопляне" на един кубик. Като не е отоплителен сезон и повече.
                      Щото се оказах най-големия ползвател на топла вода в сградата, та и най- много загуби плащам.

                      Коментар


                      • От: Какъв бойлер да взема?

                        И аз трябва да си сменям един от бойлерите и ми предлагат такъв със вградена серпентина, който отоплителния му елемент е кондензатор на климатична система. Можел да служи и като отоплител за цялата къща ако е скачен чрез серпентината за парното. Зарибяват ме че с 1 кв.ч. изразходван по този начин топля вода с 4.5 кв.ч./Coefficient Of Performance/.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • От: Какъв бойлер да взема?

                          И още едно предимство се сещам - пести място.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bojler 001.jpg
Прегледи:1
Размер:194.8 КБ
ID:5494815Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bojler 002.jpg
Прегледи:1
Размер:221.1 КБ
ID:5494816

                          Коментар


                          • От: Какъв бойлер да взема?

                            Аристон...

                            Коментар


                            • От: Какъв бойлер да взема?

                              Моят път .... Дипломат-гръмна нагревателя така, че завари предпазителя, като го отворих и видях сглобката на фланеца с водосъдържателя не посмях повече да го сложа, това стана на третата година! Следващия Теси- на четвъртата година се спука водосъдържателя някъде високо под изолацията, но до този момент работеше без проблеми, сервизния техник даже се учуди на издържливостта му!!! Сега гледах, чудих се и взех Атлантик, уж френски, но с произход Египет като го отворих, ми то само нагревател термо-реле и лампичка...., явно пак защитата срещу "топла бомба" е осъществена с отъняване на корпуса. Не посмях да взема от разни манифактури из страната, щото мненията са противоречиви и се съмняван в гаранционния сервиз. Като се замисля едно време какви бойлери имаше, четири степени на нагревателя, термо-реле отчитащо температура на водата, токова защита, а за живота на балона 15-20 години, абе въобще качество извън пазарната икономика!

                              Коментар


                              • От: Какъв бойлер да взема?

                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                И още едно предимство се сещам - пести място.[ATTACH=CONFIG]598560[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]598561[/ATTACH]
                                Добро изпълнение Пенчо, само имай пред вид че тия филтри имат навика да се пукат.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X