Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за котел на пелети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мнение за котел на пелети

    Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
    В един друг форум с насоченост към такива които искат сами да си правят нещо има тема от 60 страници за въпросните котли и горелки. И за другите модели има доста споделено от ползватели. Много от тях са от твоя район и може и да получиш мнения и от първа ръка.
    Четох доста и там, дори аз самия в момента ползвам на три места котли на пелети, но те са вече по над пет години и ми беше любопитно какво е на мода днес и кое не прави проблеми защото има разни и разни, а тук в този форум имам доверие на хората и ценя мнението им, но както и да е..

    Коментар


    • От: Мнение за котел на пелети

      Напиши в гугъл "пелетна горелка PM30". Познавам човека който ги произвежда. Виждал съм я как работи. Гарантирам за човека и горелката. Предлага и котли които не ги произвежда той но са доста добри. Човека не е търговец.
      Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

      Коментар


      • От: Мнение за котел на пелети

        Четох темата преди доста време. Имаше колега, който беше писал, че произвежда пелети. Мисля, че беше около Габрово. Много моля, ако чете тук, да ми се обади или да ми пише на лични. Благодаря!
        Георги Донев, 0889 437 687
        Nissan Patrol Y60

        Коментар


        • От: Мнение за котел на пелети

          Първоначално публикуван от Георги Донев Преглед на мнение
          Четох темата преди доста време. Имаше колега, който беше писал, че произвежда пелети. Мисля, че беше около Габрово. Много моля, ако чете тук, да ми се обади или да ми пише на лични. Благодаря!
          Заповядай http://www.offroad-bulgaria.com/member.php?u=5446
          Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
          Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
          Враца

          Коментар


          • От: Мнение за котел на пелети

            Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
            Благодаря много!
            Георги Донев, 0889 437 687
            Nissan Patrol Y60

            Коментар


            • От: Мнение за котел на пелети

              След доста лутане поръчах Kostrzewa, дават им да гори твърди горива като пелети, пелети/овес, индустриални пелети, дъвен чипс, черупки от лешници, семки от грозде, костилки от маслини, пелети от слънчогледови люспи, трошени въглища, биомаса, дърва.

              Коментар


              • От: Мнение за котел на пелети

                Първоначално публикуван от mir777 Преглед на мнение
                След доста лутане поръчах Kostrzewa, дават им да гори твърди горива като пелети, пелети/овес, индустриални пелети, дъвен чипс, черупки от лешници, семки от грозде, костилки от маслини, пелети от слънчогледови люспи, трошени въглища, биомаса, дърва.
                Кой точно модел и с каква мощност?
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • От: Мнение за котел на пелети

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  Кой точно модел и с каква мощност?
                  Модела е Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic 2 и е 40 киловата.

                  Коментар


                  • От: Мнение за котел на пелети

                    Имам такъв от вече доста години. Гори черешови костилки, лешникови и орехови черупки не гори, защото не падат до шнека /трябва му бъркалка в бункера/. А какви са индустриалните пелети?
                    А чипса му идвал много едър.
                    Никога не съм го пробвал на въглища /макар че имам доста стари запаси/, но дори и в момента горя дърва-стари иглолистни греди и подпори.
                    Правилния монтаж е с 4 пътен вентил и контрол на затоплянето по външната температура.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • От: Мнение за котел на пелети

                      И аз да споделя моя скромен опит. от 90та година съм а къща и минах през всички видове отпление. Накрая по неведоми пътища бях на камина Девил с която топлех само 2 от 2,5 етажа. И търсех котел почти 3 години докато събера парите. Търсех имам предвид Отивам в магазин където продават котли и разпитвам, и междувременно някой си купи котел, аз му взимам телефона с уговорката да му се обадя след време да ми сподели... и така 3 години се налушах на какво ли не. И накрая бях решил, че ще правя изолация и няма да взимам котел, но тоз с изолацията ме заведе в една фирма където продаваха котлите Дефро, и пак същата схема, само че намерих познати с подобни котли и бяха крайно доволни. Та накрая съм без изолация с 25кв котел, който гори от въглищен прах до костилка от праскова автоматично, и дърва и въглища с ръчно зареждане. Как ли не се гаврих с тоя котел и кара гадината, ама булката голяма джабала вдига на въглищата и дървата и затова само пелети. И само да споделя, че е всеяден и няма няма. Ооообаче тия пелети дето ги правят от клони шума кал картофи и тем подобни ми дойде до гуша... Взимах от Швайнхофер от буллеса ама с тая цена 510лв на тон е луда работа... ама си заслужават тяхната семка...точно съм седнал и си правя сметката дали да не взема от тях пак, че разликата на тон с Самоковските Шнайдер идва около 80лв на тон и за 6тона да си късам нервите с чистене на прах комини и чудеса нещо вече не съм навит... Та МОЛЯ ако някой знае читави пелети Моля да сподели...
                      RR P38
                      LZ3XA

                      Коментар


                      • От: Мнение за котел на пелети

                        Търся мнение и отзиви за руските гравитачни горелки Пеллетрон. Плюсове, минуси, някой ползва ли гравитачна горелка?
                        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                        0878 79 20 61 Борис

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X