Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави ракия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави ракия?

    Първоначално публикуван от valkov.val
    Ела и ще пробваш.
    Винаги си добре дошъл щом минаваш на близко
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • От: Как се прави ракия?

      Вальо,не знам дали господ дава по два дена за един риболовен,ама офертата ми си остава-и се обогатява!Пращаш един по- Клъст калкан,рийш ли,и едно Чило от таз...амброзия,пък аз връщам от мойта-мещерската.ОК? И некое филенце,висяло на пушека...
      Задължително обещавам да консумирам само с приятели!

      пп Човек мое да си умре с отворени очи и уста с тия куснотии дето ги пущате...

      Коментар


      • От: Как се прави ракия?

        Мещер зрасти ти къде се изгуби.
        За елексира който правим със колегата ще има продължение.
        Останаха още 6 бидона а после преварка ще ви държа в течение.

        Коментар


        • От: Как се прави ракия?

          Първоначално публикуван от EWGENI AWRAMOW Преглед на мнение
          Здравейте колеги. На няколко места се споменава за ракия или водка от ечемик. При оскъдната овощна реколта през тази година (по моя край), се замислих дали да не пробвам с някоя зърнена култура. Нали е важен крайния резултат! Ако някой има личен опит и точна рецепта, моля да сподели.
          Здравей колега,баща ми и едни негови приятели си правят редовно ракия(водка)от зърно(най-често ечемик).Значи слага се в чувал(от кевлар задължително)около 30 кг.зърно,слага се в бидон(120 литров) и се залива със захарен сироп(не помня точната пропорция вода-захар)до около 15-20 см.под капака на бидона.Ферментира за около 20-25 дена,след това течността отива в казана,а чувала се зарежда пак(до 3 пъти).На вкус е нещо средно между ракия и водка(доста повече прилича на ракия),прави се около 45-47 градуса.

          Наздраве!

          Коментар


          • От: Как се прави ракия?

            Ето днес сварихме елексира и направихме преварка вижте градомера а той е до 70 градуса.
            Резултат 100л рикия на 65градуса.








            Коментар


            • От: До: Как се прави ракия?

              Първоначално публикуван от snejan63 Преглед на мнение
              Уважаеми колеги,имам на село 140литров казан.Ама живея в апартамент и си направих 15л. казанче. На едно варене прави 2 л. ракия.Смятам, че правенето на ракия си е изкуство.Ако се интересувате обадете се и безплатно ще ви дам схемата.Бивш казанджия съм и разбирам от тези неща.
              Ако имате възможност, моля пратете ми схемата за 15 л казанче.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • От: Как се прави ракия?

                За такова малко казанче ти препоръчвам рефлукционна колона. Ето ти 2 интересни линка:
                http://www.rakiyata.com/forum/downlo...=172&mode=view
                http://www.rakiyata.com/forum/viewto...&t=34&start=15
                Двете схеми са почти еднакви като размер, но колоната е много къса. Удвои всички размери без диаметъра на колоната и получаваш перфектен дестилатор, който може да ти изкара 94 алк.градуса(чистия спирт се води 96.4) . Другата седмица започвам да си правя такава колона. Ще я ползвам с 30 или 50 литров кег от бира. Успех.
                Билките - алтернатива на коктейла от химикали - хапче.

                Коментар


                • От: Как се прави ракия?

                  Колеги,
                  спешно се нуждая от съвет.
                  Някъде из форума четох,за повторно вадене на ракия от вече преварен материал.
                  Онзи ден извадих 30 литра ракия от материал сини сливи-изчистен от костилки,хубав материал.Реших да пробвам този гяволък с втората ферментация.Вчера изчаках да поизстине материала,разтворих 30 кг.захар в 50 л.вода и добавих в казана.Общото количество е 200 литра.Добавих и размита в топла вода 4 кубчета мая за хляб.Енергично разбърках в началото,и после след два часа.До тази сутрин,няма никаква видима реакция...
                  Някакви идеи?

                  Коментар


                  • От: Как се прави ракия?

                    Първоначално публикуван от Миленски Преглед на мнение
                    За такова малко казанче ти препоръчвам рефлукционна колона... и получаваш перфектен дестилатор, който може да ти изкара 94 алк.градуса(чистия спирт се води 96.4). Успех.
                    Благодаря! Вашето мнение ми даде нова идея - дали не може да се използва за ракия лабораторен метален дестилатор за вода?
                    пп. В чужбина мой колега "вареше" спирт в тенджера под налягане, като махаше цилиндърчето на вентила и на тръбичката монтираше охладител, но материалът беше вода+захар+мая, без твърда компонента. Дали ще стане номера и с джибри?
                    Последно редактирано от trapper; 05-10-10, 15:52. Причина: пп
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • От: Как се прави ракия?

                      Първоначално публикуван от Мещера Преглед на мнение
                      Колеги,
                      спешно се нуждая от съвет.
                      Някъде из форума четох,за повторно вадене на ракия от вече преварен материал.
                      Онзи ден извадих 30 литра ракия от материал сини сливи-изчистен от костилки,хубав материал.Реших да пробвам този гяволък с втората ферментация.Вчера изчаках да поизстине материала,разтворих 30 кг.захар в 50 л.вода и добавих в казана.Общото количество е 200 литра.Добавих и размита в топла вода 4 кубчета мая за хляб.Енергично разбърках в началото,и после след два часа.До тази сутрин,няма никаква видима реакция...
                      Някакви идеи?
                      От теоритичното ми образование от мнения във форума мисля, че е трябвало да провериш захарността на сместа (23-24%) в началото и после да контролираш процеса на ферментация. Според дядо ми, ако има достатъчно захар и от ... бъзе става ракия. Така че, споко, все нещо ще стане, ако не за "своя душа" поне за навляците.
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • От: Как се прави ракия?

                        Първоначално публикуван от Мещера Преглед на мнение
                        До тази сутрин,няма никаква видима реакция...
                        Някакви идеи?
                        Материалът след преваряването е стерилен, вземи "закваска" от врящо вече грозде за вино например.

                        Коментар


                        • От: Как се прави ракия?

                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          Материалът след преваряването е стерилен, вземи "закваска" от врящо вече грозде за вино например.
                          Разбира се, че така процесът на ферментация ще се ускори. Но дори да си пастьоризирал маята, въздухът бъка от всякакви бактерии и процесът на разпад е неизбежен. Ако си достигнал първична захарност 23-24% на материала и спазил условията за правилна ферментация ще дестилираш спирт! Не унивай, шотландци и руснаци го правят дори от елда/гречиха!
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • От: Как се прави ракия?

                            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                            Материалът след преваряването е стерилен, вземи "закваска" от врящо вече грозде за вино например.
                            Точно врящо грозде имам,и сипах една кофа.Ще стане,колега,веднага "чу" материала.Благодаря!

                            Коментар


                            • От: Как се прави ракия?

                              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                              Благодаря! Вашето мнение ми даде нова идея - дали не може да се използва за ракия лабораторен метален дестилатор за вода?
                              пп. В чужбина мой колега "вареше" спирт в тенджера под налягане, като махаше цилиндърчето на вентила и на тръбичката монтираше охладител, но материалът беше вода+захар+мая, без твърда компонента. Дали ще стане номера и с джибри?
                              Дестилатора трябва да е от мед, допуска се и нерайдавейка, но вътре се поставя парче медна ламирина. Причината е че медта влизала в реакция с някаква киселина(не помня точно какво беше) и я нутрализирала. Не че не става с какъв да е съд, но после и ракията блъскала на желязо . А с вода-захар-мая мисля че нищо не се получава . На дрождите освен захар им трябват и други хранителни вещества за да си свършат работата - някакви фосфати, витамин В1 и лимонтузу. Последното е за да се докара киселинност на джибрата(дрождите работят най добре при Ph5.5 do Ph3.5). Слага се при зърнени и други слабо кисели "джибри". Това си е цяла наука
                              Билките - алтернатива на коктейла от химикали - хапче.

                              Коментар


                              • От: Как се прави ракия?

                                С 30кг захар си докарал около 15% захарност на общия разтвор, което е много малко. За ракия захарността се прави между 18% и 21%. Дано не изферментира в грешна посока. Ще чакаме да се похвалиш
                                Билките - алтернатива на коктейла от химикали - хапче.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X