Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави ракия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Как се прави ракия?

    Първоначално публикуван от GeorgiATV Преглед на мнение
    Колеги много интересна тема, особено за такива учащи се ракиджии като мен ... всичко прочетено до тук ми беше много полезно. Благодаря!

    Имам само един-два въпроса относно инсталацията.
    1. Лулата - Какъв диаметър? Колко дълга? и малко инфо за наклона? На някой съм виждал и капкоуловител, предполагам е добре ако не задължително? Аз имам удобни тръби ф28 ... надявам се да стане..
    2. Серпентината - пак, какъв диаметър? колко витки? като се има предвид, че съм предвидил голям стар варел за охладителен съд...

    Казан имам вече около 150литра(поне така ми изглежда) ... ако това е от някакво значение..
    Внимавай митничарите са на всякъде, сега и имат шев бопаджия, ще ги донаучат на мурафети.
    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

    Коментар


    • До: Как се прави ракия?

      Хехе добре тогава ако някой може да ми даде съвет, да го прави на ЛС... да не дразниме митничарите
      The only way to be 100% certain that work has been done properly is to do it yourself.

      Коментар


      • До: Как се прави ракия?

        При правенето на домашна рикия е много важно да се направи добър виноматериал /при гроздовата/ или материал при плодовата. Първо - се смачква плода.Второ-се измерва захарното съдържание на смачкания плод със захаромер.Трето -се прави корекция на материала като е необходимо да достигне 22-23%захарност, като за повишаването на 1% е необходимо 1кг захар при 100литра материал.Четвъръто - материала се бърка всеки ден до 3 пъти. Температурата на ферментация не трябва да превишава 30градуса и не по-ниска от18-20градуса. След като преключи ферментацията, това става обикновенно 28-30дни след като сме положили материала за ферментация. И след 10 дни материала може да се дестилира. Но преди това се пробва дали материала има сладък вкус /не трябва да има/ и с запалена клечка се доближава до повърхността на материала и ако гори е преключила ферментацията. Шапката е паднала. При дестилацията в началото е необходимо да се отдели 1-2% от количеството на материала.След като се дестилира на постоянен и равномерен огън при достигане до 40градуса също се отделя така наречените патоки

        copy paste от facebook
        [B]Ако искаш да имаш нещо което никога не си имал, може би трябва да направиш нещо което никога не си правил![/B]
        [B]If you want, you can![/B]

        Коментар


        • До: Как се прави ракия?

          Първоначално публикуван от snejan63 Преглед на мнение
          Уважаеми колеги,имам на село 140литров казан.Ама живея в апартамент и си направих 15л. казанче. На едно варене прави 2 л. ракия.Смятам, че правенето на ракия си е изкуство.Ако се интересувате обадете се и безплатно ще ви дам схемата.Бивш казанджия съм и разбирам от тези неща.
          колега дай координати моля-изпрати ги на val.pk@abv.bg

          Коментар


          • До: Как се прави ракия?

            Вафлена ракия или още едно доказателство за ТНТМ способностите на българите : http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=471932
            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

            Коментар


            • До: Как се прави ракия?

              независимо от какъв плод се приготвя материала трябва да е добре узрял,да няма загнили плодове и ферментацията да протиче правилно

              Коментар


              • От: Как се прави ракия?

                Колеги ако някой знае или е правил ракия от дуди(черници) нека да сподели опит и знания ако обича
                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                0878 79 20 61 Борис

                Коментар


                • От: Как се прави ракия?

                  Преди време правих ракия от бобонки/така се казват по нашия край дудите/.Съдържанието на сок е малко,а и захарноста е ниска.За да се компенсират и двете неща се налага да се прибавя захарен сироп до достогане на концентрация 22-23% заради правилната ферментация.Процеса на ферментация е както при всички останали плодове.Един най-обикновен начин за проверка кога е приключила ферментацията е като поднесете горяща кибритена клечка,тя трябвя да угасне-това означава,че материала е готов за изваряване.

                  Коментар


                  • От: Как се прави ракия?

                    Първоначално публикуван от Stefan55
                    Преди време правих ракия от бобонки/така се казват по нашия край дудите/.Съдържанието на сок е малко,а и захарноста е ниска.За да се компенсират и двете неща се налага да се прибавя захарен сироп до достогане на концентрация 22-23% заради правилната ферментация.Процеса на ферментация е както при всички останали плодове.Един най-обикновен начин за проверка кога е приключила ферментацията е като поднесете горяща кибритена клечка,тя трябвя да угасне-това означава,че материала е готов за изваряване.
                    Благодаря за информацията.
                    Като казваш,че съдържанието на сок е малко да питам като ги размачкаш плодовете нещо като каша ли се получава?
                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • От: Как се прави ракия?

                      Да получава се нещо като каша,но не много гъста,ако прибавиш захарта при това полужение няма да се разтвори.Гъстия материал при изваряване може да загори на дъното на казана и дестилата има вкус и мирис на загоряло.Много е неприятно.

                      Коментар


                      • От: Как се прави ракия?

                        Захарния сирон го правиш със вода доколкото разбирам.
                        Така става и по рядка кашата за ферментациа и не загаря.
                        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                        0878 79 20 61 Борис

                        Коментар


                        • От: Как се прави ракия?

                          Здравейте колеги. На няколко места се споменава за ракия или водка от ечемик. При оскъдната овощна реколта през тази година (по моя край), се замислих дали да не пробвам с някоя зърнена култура. Нали е важен крайния резултат! Ако някой има личен опит и точна рецепта, моля да сподели.
                          Nissan Pathfinder 4.0L

                          Коментар


                          • От: Как се прави ракия?

                            Ето как се прави от праскови.
                            Праскови бидони захар вода бъркаш и след 10дни вариш.Наздраве.











                            Коментар


                            • От: Как се прави ракия?

                              Абе хора на това се вика елексир.
                              Не знам с какво може да се мери като вкус и аромат, май няма друга такава.
                              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                              0878 79 20 61 Борис

                              Коментар


                              • От: Как се прави ракия?

                                Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                                Абе хора на това се вика елексир.
                                Не знам с какво може да се мери като вкус и аромат, май няма друга такава.
                                Ела и ще пробваш.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X