Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави вино?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави вино?

    Помооощ! Тази година по някакви причини закъснях с откаляването и преточването на червеното вино и сега то мирише на сероводород. Знам, че е поради недостатъчно кислород и дълъг престой с утайките, но докато го преточа и вече стана късно. Дали може да се спаси, че не се пие....

    Коментар


    • От: Как се прави вино?

      Първоначално публикуван от Балканджи Пламен Янков Преглед на мнение
      Помооощ! Тази година по някакви причини закъснях с откаляването и преточването на червеното вино и сега то мирише на сероводород. Знам, че е поради недостатъчно кислород и дълъг престой с утайките, но докато го преточа и вече стана късно. Дали може да се спаси, че не се пие....
      Той е летлив и при преливане от един съд в друг ще се махне.
      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

      Коментар


      • От: Как се прави вино?

        А дано! За всеки случай ще го аерирам през един меден поднос, дано помогне. Иначе отива за ракия.

        Коментар


        • От: Как се прави вино?

          Ще излети, спокойно. Направи му 2-3 преливания и е готово.
          LZ1OAL

          Коментар


          • От: Как се прави вино?

            Първоначално публикуван от Балканджи Пламен Янков Преглед на мнение
            ...и сега то мирише на сероводород. Знам, че е поради недостатъчно кислород и дълъг престой с утайките, но докато го преточа и вече стана късно. Дали може да се спаси, че не се пие....
            Добре де, откъде тая миризма??? Не ми се вярва да е от кислорода и утайките, има такава технология и си става хубаво вино, аз също понякога съм го държал по-дълго и цяла зима му няма нищо... Серниста киселина слагал ли си, кога, колко..? Просто ми стана интересно иначе както казаха колегите и аз си мисля че едно хубаво аериране ще му се отрази добре, на теб също това за медния поднос също съм го чел някъде, сигур в някоя от старите книжки...

            Коментар


            • От: Как се прави вино?

              Няма страшно!
              Аз претачам в некалайдисани медни котли, останали от деди и прадеди, на не много силна струя, да се разлива по-нашироко по стените на котела и да се пени. Така се аерира добре и като се направи няколко пъти - след бурната, след тихата и преди бутилиране се отстраняват всякакви остатъци от сероводород.
              наздраве !

              Коментар


              • От: Как се прави вино?

                Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                Добре де, откъде тая миризма??? ...
                Не съм прекалил със сернистата киселина, нито съм объркал процеса някъде. Просто не откалих втори път след пресоването и го затворих плътно за да няма достъп на кислород. Там ми е грешката. В една 20л. бутилка отсипах още след пресоването, че не ми стигна мястото и там всичко си е добре. Иначе миризмата, според мен, е от торовете с които е пръскан мискета, от скапаните дрожди в лъскав плик, от закъснялото откаляване и престоя с много винена кал в съда. Не съм сигурен, че с преточване и аериране ще се отстрани миризмата. Да не се бърка миризмата на серниста киселина с тази на сероводород. Различни са и мисля, че ще има малък ефект с внасянето на син камък и после преваряване. Дано не съм прав, че винцето, иначе, е образец.

                Коментар


                • От: Как се прави вино?

                  Първоначално публикуван от Балканджи Пламен Янков Преглед на мнение
                  Не съм прекалил със сернистата киселина, нито съм объркал процеса някъде. Просто не откалих втори път след пресоването и го затворих плътно за да няма достъп на кислород. Там ми е грешката. В една 20л. бутилка отсипах още след пресоването, че не ми стигна мястото и там всичко си е добре. Иначе миризмата, според мен, е от торовете с които е пръскан мискета, от скапаните дрожди в лъскав плик, от закъснялото откаляване и престоя с много винена кал в съда. Не съм сигурен, че с преточване и аериране ще се отстрани миризмата. Да не се бърка миризмата на серниста киселина с тази на сероводород. Различни са и мисля, че ще има малък ефект с внасянето на син камък и после преваряване. Дано не съм прав, че винцето, иначе, е образец.
                  Брат, виното ти е спарено! Иска кислород!
                  Това е мое мнение, а ти го прави каквото щеш!
                  Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                  Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                  Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                  Коментар


                  • От: Как се прави вино?

                    Преточих го с едно медно джезве и малко от малко миризмата се поразнесе. Още не е както трябва, но ще го аерирам още веднъж другата седмица.

                    Коментар


                    • От: Как се прави вино?

                      Първоначално публикуван от Балканджи Пламен Янков Преглед на мнение
                      Преточих го с едно медно джезве и малко от малко миризмата се поразнесе. Още не е както трябва, но ще го аерирам още веднъж другата седмица.
                      Виното иска кислород, преточи го 3-4 пъти, може и без джезвето.
                      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                      Коментар


                      • От: Как се прави вино?

                        Първоначално публикуван от Балканджи Пламен Янков Преглед на мнение
                        А дано! За всеки случай ще го аерирам през един меден поднос, дано помогне. Иначе отива за ракия.
                        Това с медния поднос(медна фуния) е безмислено упражнение-
                        просто го откали от утайките 2- 3 пъти през 10 дена и от самата аерация при преливането сероводорода трябва да се махне, и задължително на воден клапан за да си излиза газ от тихата ферментация. Успех!

                        Коментар


                        • От: Как се прави вино?

                          Аз па тая година за пръв път праЙх вино!Отел.И по всеобщо мнение станА трепач.....Ама то го има и късмета на начинаещия май.......

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12313976_10203736257725962_1166695809277530457_n.jpg
Прегледи:1
Размер:48.8 КБ
ID:5694589

                          ай наздраве!
                          Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                          0888854582
                          Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                          Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                          Коментар


                          • От: Как се прави вино?

                            Абе Отела си е Отел-за вино не става.Като за проба добре догодина си купи винарско и ще усетиш РАЗЛИКА.Той си иска и бая захарчица.Наздраве.

                            Коментар


                            • От: Как се прави вино?

                              Първоначално публикуван от SLAVIKA1980 Преглед на мнение
                              Абе Отела си е Отел-за вино не става.Като за проба добре догодина си купи винарско и ще усетиш РАЗЛИКА.Той си иска и бая захарчица.Наздраве.
                              Преди два дни бивш колега ми даде вино от мерло.Било 27 захарност та му сипвали вода та станАло 24 та напраили вино ма мноу убАво!Ми..........не ми хареса!Някак воднист му е вкуса!На тва мойто вкуса някак плътен и по-добър!Аз кат го праИх,ми даде17 захар и на 50кила ронкано смачкано вино турнахме 7 кг захар.Източихме около35-38 литра вино.Та така!От събота до сега е намаляло с10-12 литра.А в събота фраснах 1 литър и после завърших с 300 гр рАкия.Ни ме болЕ глава , ни махмурлук!Не си хваля мойто де-само фактите споделям.
                              Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                              0888854582
                              Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                              Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                              Коментар


                              • От: Как се прави вино?

                                Първоначално публикуван от Балканджи Пламен Янков Преглед на мнение
                                Не съм прекалил със сернистата киселина, нито съм объркал процеса някъде. Просто не откалих втори път след пресоването и го затворих плътно за да няма достъп на кислород. Там ми е грешката. В една 20л. бутилка отсипах още след пресоването, че не ми стигна мястото и там всичко си е добре. Иначе миризмата, според мен, е от торовете с които е пръскан мискета, от скапаните дрожди в лъскав плик, от закъснялото откаляване и престоя с много винена кал в съда. Не съм сигурен, че с преточване и аериране ще се отстрани миризмата. Да не се бърка миризмата на серниста киселина с тази на сероводород. Различни са и мисля, че ще има малък ефект с внасянето на син камък и после преваряване. Дано не съм прав, че винцето, иначе, е образец.
                                Това е от дрождите, защо си ги слагал тази есен бе топла и нямаше проблем с ферментацията, понякога след като се размножат повече дрождите отделят точно този газ с мирис на сероводород. Аз за първи път сложих тази година и при мен имаш малко дъх, но с претакането го отстраних, ама повече дрожди не слагам, мое мнение.....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X