Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави вино?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави вино?

    Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
    Bravo! Obi4am go tozi zvuk!
    Kato po u4ebnik.
    Ne razpolagam s kirilica.
    Pretakaneto, ili zirkulacita e nujna po vreme na burnata fermentaciq, za da aerira drojdite i da gi stimulira da se razmnojavat-aerobniq period, koito posle se smenq s anaeroben, stimurira6t proizvodstvoto na alkohol...
    Pozdravi!
    Това е днес!Мисля, че и аромата се усеща......
    Прикачени файлове

    Коментар


    • От: Как се прави вино?

      Здравейте колеги
      Тази година реколтата по наше село не е много добра и основния проблем е захарноста - около 18%. Ща не ща ще се наложи да добавя някое килце захар.
      Миналата година чух от приятели че са пострадали от менте захар и са окиселили винцето (не дай боже никому такова страдание).
      Въпроса ми е някой може ли да помогне каква захар да търся? Производител, марка?
      Благодаря предварително на отзовалите се!
      LZ1GIB
      TOYOTA HZJ80,
      TOYOTA LC150

      Коментар


      • От: Как се прави вино?

        Всички по нашия край използват на Горна Оряховица, както и аз. Няма оплаквания. Марката е Сладея. Преди 2 години сложих Захира, нямаше проблем, но я сложих след като извадих виното.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • От: Как се прави вино?

          Първоначално публикуван от Ivk0v Преглед на мнение
          Здравейте колеги
          Тази година реколтата по наше село не е много добра и основния проблем е захарноста - около 18%. Ща не ща ще се наложи да добавя някое килце захар.
          Миналата година чух от приятели че са пострадали от менте захар и са окиселили винцето (не дай боже никому такова страдание).
          Въпроса ми е някой може ли да помогне каква захар да търся? Производител, марка?
          Благодаря предварително на отзовалите се!
          Приеми, че няма лоша захар.
          http://www.rakiyata.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=2221
          Замисли се нантатък.

          Коментар


          • От: Как се прави вино?

            Абе днеска виното прай пети ден в джибрите а захарноста му е 0,да го претакам ли в другия бидон или му е рано още.Досега толкова бързо не ми се е получавало та знам ли може пък от мекото време да е а ?

            Коментар


            • От: Как се прави вино?

              Едно предизборно Мерло.
              Прикачени файлове

              Коментар


              • От: Как се прави вино?

                Как да измия стъклен съд(дамаджана) за вторичната ферментация(имало е вино)?
                Благодаря.
                Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                Коментар


                • От: Как се прави вино?

                  Накисване с вода да омекнат твърдите частици. Изливане на водата. Разтвор от сода за бъчви с вода /за дезинфекция/ и ориз. Яко тръскане на дамаджаната до пълно очистване. Пробвано и работи.
                  Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                  VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                  Коментар


                  • От: Как се прави вино?

                    Пълниш я с гореща вода до горе,пускаш една таблетка за миялна машина.След един ден изплакваш.

                    Коментар


                    • От: Как се прави вино?

                      Здравейте колеги,смятам да правя вино от стафиди и ми трябва някаква рецепта,ако някой може да помогне ще бъда благодарен.
                      Кия Спортидж 2000тди
                      Всеки шут отзад-е крачка на пред

                      Коментар


                      • От: Как се прави вино?

                        Лесно е. Трябва да се има предвид, че стафидите съдържат около 70% ферментируеми захари. Заливане с гореща вода до около 20% захарност,(аз лично препоръчвам варене за дезинфекция), охлаждане, заквасване, ферментация-в тази период в по-топличко помещение, гъделичкане...пиене. Тук:
                        http://www.rakiyata.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=1001
                        има описан метод.

                        Коментар


                        • От: Как се прави вино?

                          Благодаря,от този форум прочетох мненията ама много не ги разбрах,от теб ми стана малко по ясно.
                          А допълнително захар трябва ли да се слага,че някъде и това го срещнах,а според мен няма смисъл след като веднъж сваляш захарта?
                          Кия Спортидж 2000тди
                          Всеки шут отзад-е крачка на пред

                          Коментар


                          • От: Как се прави вино?

                            Не, няма смисъл, освен, ако не гониш по-голямо количество.
                            Стафиди се използват доста често при промишленото производство.

                            Коментар


                            • От: Как се прави вино?

                              Отговоро по темата-вино се прави от качествен материал ,а как зависи какво вино искаш!Съдовете всяка година ги обезмирисвам и привеждам в готовност със сода за хляб и киснене с вода,резултата ,винаги едно и също силно вино с мин. захар и винаги става и остава!
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • От: Как се прави вино?

                                Вино става и от грозде!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X