Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави вино?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави вино?

    Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
    Абе кви градуси кви глупости

    Мелиш бъркаш три дена и след 15 я ден почваш да пиеш докато свърши после шекер и вода и като стане второто пак пиеш и третото за ракия

    Прочетете темата изначале и наздраве
    По принцип процедирам точно така ,ама на 15 я ден го варим на ракия,после шикер,вода и като стане второто пак на ракия и третото пак на ракия,та затова питах за виното.
    А наздраве

    Коментар


    • От: Как се прави вино?

      Първоначално публикуван от venci tr Преглед на мнение
      Мерси,източих виното в три бидона от мин вода 19 литровите,ама как да забравя нещо,което не се забравя,тоя третия бидон все едно има дупка на дъното..
      да не казвам че в един винарски форум се препоръчва до 30- тия ден да е на воден клапан, даже да не се опитва, след това се изтегля с маркуче на няколко см от дъното, измива се утайката и
      после още 30 дни затворени плътно наляти догоре, но кой може да изтрае?

      Коментар


      • От: Как се прави вино?

        Аз моето вино го държах 20-тина дни със джибрито. Гроздето беше бяло, но виното стана малко тъмничко заради чепките. Извадих го в бидонче да се отаи и една бутилка от 7л за пиене вечер. На вкус е добро. Гледам в бидончето започнало да се избистря и мисля края на седмицата да го напълня в две стъклени дамаджани по 25 и 30л. До нова година се надявам че ще ни стигне. Джибрито му сложих 15кг захар и около 60л вода. Като стане ще се вари на ракия.

        Коментар


        • От: Как се прави вино?

          На система .

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20131026_140157.jpg
Прегледи:1
Размер:71.9 КБ
ID:5530187
          32 литра от 100 кг Мерло без каквито и да е добавки.

          Мачкане - 26% захарност, че показваше 28-29 ама за 3 лв захаромер толкова, след начало на бурната ферментация (почна по късно, че в мазето 14-16 градуса температура) бъркане и претакане всеки ден по три-четири пъти и изваждане на част от чепките. След като показа 0-1% захарност и 11.5-12% алкохол днес изваждане на джибрето миене на бидона и премина на система.

          Сега остана месец чакане на резултата .

          п.п.
          Освен ако не го нападнат винарките .
          LZ1VWW

          Коментар


          • От: Как се прави вино?

            Стига бе колега ти си го херметизирал отвсякъде какви винарки.... разбира се че няма да имаш проблеми ще си имаш винце! Да си го пиеш със кеф.
            LZ2DRD

            Коментар


            • От: Как се прави вино?

              Първоначално публикуван от dzaro Преглед на мнение
              Стига бе колега ти си го херметизирал отвсякъде какви винарки.... разбира се че няма да имаш проблеми ще си имаш винце! Да си го пиеш със кеф.
              Четири "винарки" му трябват...за една седмица ще го нулират, и то само, като го пият след ракията! Инъче малко ми се вижда 32л от 100кг.

              Коментар


              • От: Как се прави вино?

                Колеги,да попитам след като източих виното от майката-как да направя второ вино.Какво да е съотношението захар/вода и какво още да му сложа.

                Коментар


                • От: Как се прави вино?

                  10л вода 3кг захар може и един тон да налееш
                  само бараки

                  Коментар


                  • От: Как се прави вино?

                    Търновската рецепта няма да стане за Враца. За там най-много една трета захар от количеството останали джибри, водата 3 пъти повече от захарта. И най-добре, колкото вино си източил,толкова вода слагаш. На 3л вода, слагаш 1 кг. захар.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Как се прави вино?

                      32 литра от 100 килограма и на мен ми се вижда малко. Това би означавало 68 килограма чепки, семки и люспи. Да не е било на стафиди гроздето?
                      Аз от 200 килограма мискет отонел извадих 34 литра ракия на общ градус около 55. Предполагам, че виното е било около 150 литра без семки и люспи, понеже чепките, които отделих преди ферментация нямаха повече от 20-30 килограма, а семките и люспите се събраха в две-три кофи.

                      Коментар


                      • От: Как се прави вино?

                        А знаете ли,че:
                        Вино което,не се оправя,избистря,киселее и т.н.се оправя само в ...Самоков,който не вярва да изпраща.

                        Коментар


                        • От: Как се прави вино?

                          Е с компир не съм виждал да го лекуват.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Как се прави вино?

                            Първоначално публикуван от venci tr Преглед на мнение
                            А знаете ли,че: Вино което,не се оправя,избистря,киселее и т.н.се оправя само в ...Самоков,който не вярва да изпраща.
                            А от там виното връща ли се, или става на вода?
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • От: Как се прави вино?

                              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                              Е с компир не съм виждал да го лекуват.
                              С компир не се лекува,а от компиро не става ,ни вино ,ни ранакия
                              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                              А от там виното връща ли се, или става на вода?
                              НЕ се връща,че бръже свъръшва,и на вода не става по същата причина.То и за това вода бол,че
                              всичко се пие освен вода,то даже на жената дедото даже си е мил лицето с вино ,че ненавиждал водата.

                              Коментар


                              • От: Как се прави вино?

                                Първоначално публикуван от niki 77 Преглед на мнение
                                Колеги,да попитам след като източих виното от майката-как да направя второ вино.Какво да е съотношението захар/вода и какво още да му сложа.
                                Захар/вода в съотношение 1/3. Водата да не е много гореща, разбъркваш и пак започваш процедурите както първото вино, може да му посееш културни дрожди- има ги в агроаптеките-
                                така ще ферментира изцяло и ще стане с по-висок алк. градус.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X