Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Домашна пастърма, суджуци и луканки

    Зимата ни удари, но и ние отвръщаме на удара! Зелето е почти готово, ракия има, дойде ред и на месцето!

    Как я правя аз - предпочитам месо от шол /свински или телешки/, заливам с марината за 48 ч /200 гр сол на 1 литър вода/. След това подсушавам, овалвам в подправки и го провесвам в мазето за 5-6 дни. Моето мазе е сухо и е идеално за целта. На балкона трудно съхне на студа.

    Ето резултата след точно 6 дни:

    С подправки и чисто

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010685.jpg
Прегледи:1
Размер:255.0 КБ
ID:5994914

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010686.jpg
Прегледи:1
Размер:142.9 КБ
ID:5994915

    Скоро ще стане и конския суджук!
    0885600006 - Чичо Коце

  • #2
    От: Домашна пастърма

    Не си човек...
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • #3
      От: Домашна пастърма

      Мммммм,потекоха ми лигите
      Ще се възползвам от твоята рецепта.
      Мерси.
      Cherokee WJ 4.0L- NP242
      Honda Africa Twin XRV 750

      Коментар


      • #4
        От: Домашна пастърма

        И аз така го правя,обаче най ми харесва от свински врат.Взимам цял и го режа на различни по дебелина ивици.Най-тънкото съответно става най-бързо,после следващото и т.н..Правил съм и през лятото в хладилник ама ми изгоря гаражния хладилник,пък в "титулярния" все няма място.
        Наздраве и да ви е сладко

        Коментар


        • #5
          От: Домашна пастърма

          Поправи ме ако греша приятелю но това по долното е сърце нали?А иначе за 6 дни това е перфектно....улях се на монитора ццццццццц.Ами да ти е вкусно.
          За тези които се мислят за дяволи да не забравят че и на него някой му е сложил рога!!!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

          Коментар


          • #6
            От: Домашна пастърма

            Първоначално публикуван от bravel Преглед на мнение
            Поправи ме ако греша приятелю но това по долното е сърце нали?
            Не, не е! Просто се е разслоило и прилича малко!
            0885600006 - Чичо Коце

            Коментар


            • #7
              От: Домашна пастърма

              Преди час-два наредих няколко парчета телешки шол и свински врат в тенджера с морска сол.
              Предполагам, че няма да е проблем, че са в един съд...

              След тия снимки в началото на темата..мМм.. нямам търпение
              Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
              Mercedes w212 E350 4matic
              Ducati Monster 600
              O888795575

              Коментар


              • #8
                От: Домашна пастърма

                Първоначално публикуван от bravel Преглед на мнение
                Поправи ме ако греша приятелю но това по долното е сърце нали?.....
                Изобщо - НЕ!

                Иначе /май съм го писАл/- Месо /всякакво/-3 денонощия в морска сол; едно денонощие изплакване/обезсоляване; овкусяване с "кой к'вот има" и на пангара 5-7дни / в цивилизацията/. За класици с тъмни изби, сушенето продължава докато добие вид, вкус и опън, удобен за употреба.
                За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                Коментар


                • #9
                  От: Домашна пастърма

                  Какви подправки са най-подходящи за овалване на месото?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Домашна пастърма

                    Мляс, мляс, куп, рез и потоп, натискате ли го с нещо като зелето, щото моята телешка плешка заплува отгоре?
                    Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

                    Коментар


                    • #11
                      От: Домашна пастърма

                      Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
                      Какви подправки са най-подходящи за овалване на месото?
                      Червен пипер, чубрица, млян кимьон, сминдух, черен пипер..

                      Първоначално публикуван от zmiata29 Преглед на мнение
                      Мляс, мляс, куп, рез и потоп, натискате ли го с нещо като зелето, щото моята телешка плешка заплува отгоре?
                      Слагаш го в някакъв съд, и отгоре една чиния да го натиска!
                      0885600006 - Чичо Коце

                      Коментар


                      • #12
                        От: Домашна пастърма

                        Първоначално публикуван от bravel Преглед на мнение
                        Поправи ме ако греша приятелю но това по долното е сърце нали? А иначе за 6 дни това е перфектно....улях се на монитора ццццццццц.Ами да ти е вкусно.
                        Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                        Не, не е! Просто се е разслоило и прилича малко!
                        Дааа, със сърца става също перфектно.
                        Преди да овалям в подправките, парчето го топвам във вода и захар да полепнат.

                        ..... "гадна" тема...
                        Land Rover Discovery:
                        - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                        Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Домашна пастърма

                          Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
                          Какви подправки са най-подходящи за овалване на месото?
                          За телешкото си направи кайзер каша - червен пипер/може и малко чер, но не е оригинална рецепта, пак става много добре/, бяло вино и смлян чимен, накиснат предварително да стане на каша, отцеждаш и забъркваш според количеството.
                          За свинското - оваляй го в чубрица и е готова филе "Елена", ако е подсъхнало малко навлажняваш за да полепне.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Домашна пастърма

                            На свинското му оди и чесънче.
                            Не мога да разбера защо първо пресоляваме, а после обезсоляваме?
                            Не е ли по-добре да сложим нормално сол и да държим повече време в марината?
                            И аз съм заредил 10 кила шол. В петък ще го простра на терасата.
                            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Домашна пастърма

                              Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                              Зимата ни удари, но и ние отвръщаме на удара! Зелето е почти готово, ракия има, дойде ред и на месцето!

                              Как я правя аз - предпочитам месо от шол /свински или телешки/, заливам с марината за 48 ч /200 гр сол на 1 литър вода/. След това подсушавам, овалвам в подправки и го провесвам в мазето за 5-6 дни. Моето мазе е сухо и е идеално за целта. На балкона трудно съхне на студа.

                              Ето резултата след точно 6 дни:

                              С подправки и чисто

                              [ATTACH=CONFIG]523202[/ATTACH]

                              [ATTACH=CONFIG]523203[/ATTACH]

                              Скоро ще стане и конския суджук!
                              Мога само да съобщя, че днес се навършиха въпросните шест дни, резнах едно парче на тънко, като Джоко Росич, МММММЕЗЕ та дрънка! Благодаря за рецептата! Само малко по солено ми идва, има ли вариант на маринатата да е с по малко сол или някакъв друг тарикатлък да го обезсоля, че достатъчно съм кьорав?
                              Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X