Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Домашна пастърма

    24 часа у морска сол 12 часа киснене у вода после бърсане с кърпа и овалване сс сминдух и червен пипер и две седмици сушене...иииии фентази......

    Вече изядох за мезе няколко парчета....Малко турих тая година 20 тина кила ...срам... догодина съм се заканил едно теле само на луканки и пастърмица и поне 500 кила винченцо.....Да презимуваме като ората....
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

    Коментар


    • #17
      От: Домашна пастърма

      И малко домашно и от мен.Реших да пробвам дали е станало. 3 дена в сол, след това леко измиване, подсушаваме и мазане със специалната "манджа"
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00882.jpg
Прегледи:1
Размер:156.3 КБ
ID:5435814

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00887.jpg
Прегледи:1
Размер:168.4 КБ
ID:5435816
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00886.jpg
Прегледи:1
Размер:88.4 КБ
ID:5435815
      Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
      Dacia Duster 4WD

      Коментар


      • #18
        От: Домашна пастърма

        Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
        Зимата ни удари, но и ние отвръщаме на удара! Зелето е почти готово, ракия има, дойде ред и на месцето!

        Как я правя аз - предпочитам месо от шол /свински или телешки/, заливам с марината за 48 ч /200 гр сол на 1 литър вода/. След това подсушавам, овалвам в подправки и го провесвам в мазето за 5-6 дни. Моето мазе е сухо и е идеално за целта. На балкона трудно съхне на студа.

        Ето резултата след точно 6 дни:

        С подправки и чисто

        [ATTACH=CONFIG]523202[/ATTACH]

        [ATTACH=CONFIG]523203[/ATTACH]

        Скоро ще стане и конския суджук!
        Отдавна време ми се върти таз мисла и все отлагам,ама благодарение на туй пИсмо се за'фащам немедленно(утре де).Благодарско Коце!
        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

        Коментар


        • #19
          От: Домашна пастърма

          Първоначално публикуван от zmiata29 Преглед на мнение
          Само малко по солено ми идва, има ли вариант на маринатата да е с по малко сол или някакъв друг тарикатлък да го обезсоля, че достатъчно съм кьорав?
          По вкус всички сме различни! Другият път сложи по-малко сол, ако ти идва повечко. Примерно 150 гр сол на 1 литър вода!
          Аз лично забелязах, че различните марки сол са различно "солени"! Има значение и дали е морска или каменна сол.
          0885600006 - Чичо Коце

          Коментар


          • #20
            От: Домашна пастърма

            Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
            По вкус всички сме различни! Другият път сложи по-малко сол, ако ти идва повечко. Примерно 150 гр сол на 1 литър вода!
            Аз лично забелязах, че различните марки сол са различно "солени"! Има значение и дали е морска или каменна сол.
            Солта която ползвам е морска, намерих на "Бургаски солници"АД.,обаче дребно смляна не е на едри кристали, това има ли значение?
            Сега направих едно парче свинска плешка, по метода на Стария дадена по горе, киснах го 24ч. в твойта марината, и сега го кисна в вода 12 часа, дано е поело по малко сол.
            Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

            Коментар


            • #21
              От: Домашна пастърма

              Аз точно с такава сол го направих и ми стана малко по-солено от обикновено! Не знам защо, ама другия път ще си ползвам нормална!
              0885600006 - Чичо Коце

              Коментар


              • #22
                От: Домашна пастърма

                А дали няма да стане по-лесно и по-бързо ако се свари в подсолена вода месото,чак тогава подправки и на телта.

                Коментар


                • #23
                  От: Домашна пастърма

                  Хубава пастърма става от месо на лопатар. Месото му не е тлъсто и е подходящо за през "пости". Когато пастърмата е готова овивам парчетата в целофан и ги държа в хладилника - така не пресъхва. Не, че се задържа дълго...
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #24
                    От: Домашна пастърма

                    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                    Хубава пастърма става от месо на лопатар. Месото му не е тлъсто и е подходящо за през "пости". Когато пастърмата е готова овивам парчетата в целофан и ги държа в хладилника - така не пресъхва. Не, че се задържа дълго...
                    Във хладилника или камерата.
                    Направих точно такава и се чудя как да я сахраня.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Домашна пастърма

                      Аз ги пазя в голяма пластмасова кутия, в хладилника. На дъното слагам 1-2 салфетки да обират влагата. Ама и при мен не се задържа. Суша по 2 кг месо, после пак и пак! Фирата при сушене е 50% от теглото.
                      Последно редактирано от kozeboy; 18-12-12, 21:11.
                      0885600006 - Чичо Коце

                      Коментар


                      • #26
                        От: Домашна пастърма

                        Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
                        Във хладилника или камерата.
                        Направих точно такава и се чудя как да я сахраня.
                        От няколко години съм му намерил колая, а именно след като пастърмата е готова я обвивам във фолио за свежо съхранение може и в стреч я оставям във фризер. Запазва се отлично дори до лятото?????? Ама циганин кисело мляко държи ли?
                        п.п. Пропуснах да споделя, че след като изцедя парчетата месо, я поставям в направено от мен устройство, а именно между две дъски от дебел технически шпер плат, на който съм пробил по крайщата отвори и ги притискам с болтове за десетина часа. Когато ги извадя, парченцата месо са се оцедили и профилирали, тогава ги омазвам с подправки, съдържащи задължително чимен и тогава на пръта за изсъхване. Има идеална подправка за тази цел на фирма Мркурий - Габрово (подправка за кайзеровано месо). Да ви е сладко. От чичо ви Фър.
                        Последно редактирано от Чичко Фър; 18-12-12, 20:25.
                        Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                        Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Домашна пастърма

                          Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
                          Във хладилника или камерата.
                          Направих точно такава и се чудя как да я сахраня.
                          Аз където и да я сложа, мойте все бързо я излапват. Правят сандвичи отдолу дебело парче месо, а отгоре му редят по-тънки. Аз обаче съм мераклия, обичам леко да я припека на скарата, да замирише. Така по ми върви и виното.
                          Ей, странджанските лопатари са най-сладките, ама и от другите става.
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #28
                            От: Домашна пастърма

                            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                            Аз където и да я сложа, мойте все бързо я излапват. Правят сандвичи отдолу дебело парче месо, а отгоре му редят по-тънки. Аз обаче съм мераклия, обичам леко да я припека на скарата, да замирише. Така по ми върви и виното.
                            Ей, странджанските лопатари са най-сладките, ама и от другите става.
                            Точно от Лопатар направих.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Домашна пастърма

                              Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
                              Във хладилника или камерата.
                              Направих точно такава и се чудя как да я сахраня.
                              Който живее сред природата му е лесно, пуска в двора лопатарчето и то хоп и на пастърма и във фризерчето.
                              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Домашна пастърма

                                Сега си спомних един смешен случай: преди години, по време на лов, обядвахме край яз.Тича и един стар горски наряза тънки филийки от една черна пастърма. Бяхме гладни и бързо я изядохме . Накрая го питах от какво е, а той - от язовец. Хвана ме шубе от трихинела и голямо драйфане падна.
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X