Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки


    Уникално вкусно,няма нищо общо с боклуците в магазина

    Коментар


    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

      Да покажа тазгодишната реколта:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SN851462 (Medium).JPG
Прегледи:1
Размер:102.2 КБ
ID:5735975

      Не можах да направя по-качествена снимка, ама със старата сапунерка толкова.
      Важно е какво има на снимката, а не качеството на изображението. За него си има раздел "фотография", тук сме чревоугодниците.

      Свинска рибица, кисната 48 часа в саламура-150 грама сол на литър вода, и после оваляно в подправки, основната е от магазина-някаква за кайзероване, ама си сложих и каквото намерих из шкафа с подправките.
      Днес е пети ден, и тънките парчета(нарочно направих няколко по-тънки, за да са готови по-рано) са супер за замезване. МАлко са меки още в средата, ама аз не съм махнаджия, и си ми харесват.

      Наздраве.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

        Браво Коле.А моята май прекалено дебело съм я направил по твойта технология щото вече 16-17 дни и си е мека вътре да и се не види.
        Ще я чакам още малко и ще прекарам накрая през огъня,ако не се получат нещата.
        Няма страшно в умирачката...
        Страшното е да си жив!...

        Коментар


        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

          Сложи парчетата срещу вентилатор, и да ги духа постоянно.
          По този начин наденичките станаха ядивни за 5-6 дни. А и с филета съм пробвал, пак става.
          Важното е духане да има, духане...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

            От вчера духа по Пловдив,и няма слънце,уникално време за меса разни




            Най вероятно слънцето е изтрило Цвета на мойте,ще го мисля с другите
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

              Незнам защо но вашите пастърми ми изглеждат живи в средата и меки аз не бих ги ял така , но това си е въпрос на вкус. Моите са твърди навсякаде и исушени с приятен и балансиран вкус. Соля ги само с едра морска сол (заравям ги) и ги държа така 24 часа, после ги измивам подсушавам намазвам ги с много малко разтворен мед с вода колкоро да лепнат подправките и ги оваргалям в тях. После 14 дни на терасата на вятар и студ.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1538873_10201658885416444_1760404924_n[1].jpg
Прегледи:1
Размер:64.3 КБ
ID:5736009

              Коментар


              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                Нищо им няма, че са малко меки вътре.
                Той вълка съвсем сурово го яде...

                А аз с кеф си хапвам и сурова овкусена каймица, за проба дали е добра на сол и подправки. Та изобщо не ми пука дали филенцата били малко меки вътре.

                Разбира се-повечето ги изчаквам да се изпекат добре и отвътре, ама пуста лакомия-както станат годни за опитване, и ги започвам.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                  Някои от мойте стават като чипс,ние ги обичаме по меки
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                    За мен е важно месото да е узряло и полу изсъхнало. Ето тук е разликата

                    Коментар


                    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                      Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                      малко разтворен мед с вода
                      Какво количество мед/вода?

                      Коментар


                      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                        Нова порция врат. Осоляване в саламура със 140гр сол и 10 гр захар на литър.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1672.jpg
Прегледи:1
Размер:129.9 КБ
ID:5736159

                        И аз го обичам не толкова твърдо, а в сегашната ситуация на беззъбие в устата това е наложително.
                        RAV 4
                        F650GS

                        Коментар


                        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                          Сложих свински врат да съхне на терасата ,но гледам че тези дни го дават до минус 10 .Та да питам има ли някаква опасност да замръзне и да го местя ли на по-топло ?

                          Коментар


                          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                            Първата партида за сезона
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161204_154513.jpg
Прегледи:1
Размер:98.7 КБ
ID:5736160
                            TERRANO2 R20; ZD30; WAGON; `04
                            www.kamino92.com

                            Коментар


                            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                              Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                              Незнам защо но вашите пастърми ми изглеждат живи в средата и меки аз не бих ги ял така , но това си е въпрос на вкус. Моите са твърди навсякаде и исушени с приятен и балансиран вкус. Соля ги само с едра морска сол (заравям ги) и ги държа така 24 часа, после ги измивам подсушавам намазвам ги с много малко разтворен мед с вода колкоро да лепнат подправките и ги оваргалям в тях. После 14 дни на терасата на вятар и студ
                              И аз действам така до момента с измиването. След това ги кисна в студена вода за 2_3 часа и после подправки. Нищо сладко не слагам.

                              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                              Коментар


                              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                                Въпрос към всички
                                Защо е необходимо пресоляване и после изкисване? И втори въпрос
                                Защо се осолява в саламура след като е необходимо изсушаване?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X