Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

    Фунията не го държи, аз затова се чудех дали няма да се клати и да ме бъзика нещо. Значи ще трябва да добавям вода защото в момента не си представям изобщо да мога да пълня

    Коментар


    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

      Фунията не го държи и решетка и нож не са нужни на ръчна машинка! Месото държи червяка и го бута назад към дръжката, така че не може да се клати или да иде напред към фунията! Аз и меля и пълня с ръчна машинка от старите руските, най-малкия размер!

      П.П. “Открих“ много полезно инструментче за суджуците - окрехкотител за месо! Представлява много игли с дръжка, натискаш все едно печат слагаш, иглите изскачат и правят много дупчици на червото на суджука наведнъж. Така съхне по-бързо и бяга въздуха, ако има такъв вътре вкаран при пълненето! Досега тая операция я правех със шило или с клечка за зъби - боц, боц, боц, милион пъти!
      Последно редактирано от sl.daskalov; 20-12-16, 09:53.
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

        Първоначално публикуван от deian02 Преглед на мнение
        Фунията не го държи, аз затова се чудех дали няма да се клати и да ме бъзика нещо. Значи ще трябва да добавям вода защото в момента не си представям изобщо да мога да пълня
        Моята електрическа мелачка има в комплекта една кръгла платсмасова хуйня, като металната решетка, но само три лъча държат вътрешния и външния пръстен. Това се слага за пълнене. Виж при тебе как е.

        Коментар


        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

          Стара машинка, червена отвън бяла вътре. Фунията я нямам и жената взе от тяхната. Довечера ще пробвам и ще докладвам ако не ме е срам и снимки може да има

          Коментар


          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

            Ти снимки си качи, дори и да те е срам. Тук има хора, които ще ти дадат ценни съвети и напътствия.
            Аз все още не съм се навил да си правя сам суджуците, купувам си готови и ги беся навън.
            RAV 4
            F650GS

            Коментар


            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

              Първоначално публикуван от Румен Милков - FREEFLYER Преглед на мнение
              Ти снимки си качи, дори и да те е срам. Тук има хора, които ще ти дадат ценни съвети и напътствия.
              Аз все още не съм се навил да си правя сам суджуците, купувам си готови и ги беся навън.
              Ще пробвам да правя,кълцана луканка.Дали ще стане,е друг въпрос.
              Мисля да пробвам,с 2кг.бут и малко бекон да има и мазничко вътре.
              Всичко ще е нарязано на ситно,не мелено.
              Ако,някой знае точна рецепта?Сега е момента.
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                Бат Гоше. 28-32г. сол на килограм размесваш хубаво и всичко друго е подправки. Направи първа серия и за следващата ще знаеш кое как да променяш според твоя си вкус. Успех.

                Коментар


                • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                  Ето процеса и резултата. Даже и жената се включи да помага като за първи опит що годе бива май
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0692.jpg
Прегледи:1
Размер:62.7 КБ
ID:5738557

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0694.jpg
Прегледи:1
Размер:78.1 КБ
ID:5738558

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0697.jpg
Прегледи:1
Размер:65.1 КБ
ID:5738559

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0698.jpg
Прегледи:1
Размер:98.2 КБ
ID:5738560

                  доколкото разбрах от утре трябва да почвам да ги валцовам леко
                  Последно редактирано от deian02; 20-12-16, 20:18.

                  Коментар


                  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                    Браво, отличен резултат
                    Малко след дъжд качулка, ма да кажа. Червата ги накисваш предварително с гореща вода, но не вряла, че ще се сварят. И като го наденеш на пълначката, слагаш под него някакъв съд и поливаш докато се пълни пак с такава вода. Върви видимо по лесно процеса така. Утре ще е рано за валцоване, нека позавехнат няколко дена.

                    Коментар


                    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                      Ще изчакам с валцоването червата не бяха сушени. На метър от женският пазар и ги бях сложил в топла, чешмяна вода. За другият път ще пробвам и поливане, мерси

                      Коментар


                      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                        Първоначално публикуван от deian02 Преглед на мнение
                        Ще изчакам с валцоването червата не бяха сушени. На метър от женският пазар и ги бях сложил в топла, чешмяна вода. За другият път ще пробвам и поливане, мерси
                        То ако не уцелиш свестни черва голямо псуване пада. Аз първия път уцелих ама сега последния път, нервите ми стопиха. Пукат се пущините каквото и да правя! Наложи се да ги пълня на 2/3-и от дебелината на предишните! Да не говорим че ми бяха набутали парчетии. Повече от тая месарница не купувам.
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                          Лошо че май не се продават на много места. Където питах все нямат и тук в темата ме ориентираха къде мога да намеря. Мислех да търся някъде от изкуствените но братята чревоугодници помогнаха

                          Коментар


                          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                            Аз си купувам на връзки, разпределям си ги в пликчета и във фризера. Не съм имал проблеми

                            Коментар


                            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                              Може и само оваляни в морска сол и в хладилника. На женския пазар в почти всяка месарница има.

                              Коментар


                              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                                Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                                Аз го правя 365 дни в годината. Не виждам негативни ефекти!

                                Момци, от работа нема да ни остане време за живот, дейба!
                                Чак днес сколасах да заредя месото.....

                                Вече съм по-спокоен.
                                Хапвайте,пийвайте и весели празници на Всички.
                                Grand Cherokee WJ
                                Dodge Caliber
                                E 430 4-matic-T(S210)
                                GLK

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X