Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Присаждане (ашладисване)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Това е безнадеждно, махай и слагай ново дръвче

    Коментар


    • И аз мисля , че няма смисъл. Повечето от структурата на стеблото предполагам е изсъхнала и ще бере душа години наред , а няма да има достатъчно сили да храни плодни пъпки.
      Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

      Коментар


      • Абе, ясна тя ама се надявах да ми вдъхнете малко оптимизъм есенес се каних да я махна, тая пролет почти бях решил и като гледам че има някаква наченка си викам айде-айде... Оттървах ся една година...
        между другото, преди години таман се беше отрупало това дръвче с плод и валяха дъждове няколко дена, после се изви един вятър, западен. И се килна на 45 градуса.... Бяхме там и наште викаха да го махам. Аз пък се заинатих, изкопах от едната страна, после с въжета от едната и бетонни колове от другата го изправих и укрепих, есента брахме доволно плод.
        Една хубава череша също имам изсъхнала заради градушката, ама там не ме е толко яд, щото и без това не е на подходящо място.

        Коментар


        • Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
          Абе, ясна тя ама се надявах да ми вдъхнете малко оптимизъм есенес се каних да я махна, тая пролет почти бях решил и като гледам че има някаква наченка си викам айде-айде... Оттървах ся една година...
          между другото, преди години таман се беше отрупало това дръвче с плод и валяха дъждове няколко дена, после се изви един вятър, западен. И се килна на 45 градуса.... Бяхме там и наште викаха да го махам. Аз пък се заинатих, изкопах от едната страна, после с въжета от едната и бетонни колове от другата го изправих и укрепих, есента брахме доволно плод.
          Една хубава череша също имам изсъхнала заради градушката, ама там не ме е толко яд, щото и без това не е на подходящо място.
          Така е има си и фира. Аз тука какво да кажа , една тежка глинеста почва . Миналото лято Пак ми умря една череша и една праскова. Колко кайсии са ми дали фира ама аз за това правя по много , ей така да има да умират и някой да останат. Чак се принудих вече черешите да ги ашладисвам на дива джанка.
          Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

          Коментар


          • Здравейте, днес 20.08 късно ли е за такава операция?

            Коментар


            • По учебниците пише че не е
              Аз преди две седмици присаждах така слива на джанка. не съм много оптимист, но ще видим какво е станало..

              Коментар


              • Много е жега, мамицата му. Две сини сливи присадени на калем пролетта дадоха фира в жегата.
                Тази земя, по която тъпча сега,
                тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                тази земя – не е моя земя,
                тази земя, простете, е чужда.

                Коментар


                • Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                  Много е жега, мамицата му. Две сини сливи присадени на калем пролетта дадоха фира в жегата.
                  И при мен череша върху дива джанка и череща върху синя слива а тя на дива джанка изсъхнаха. Калемите бяха пуснали по 40 см. филизи обаче явно от жегата всичко изсъхна. Иначе имам направена една череша върху дива джанка от около 8 години и за сега дава доволно.
                  Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                  Коментар


                  • От десетина присадени на джанка сини сливи пролетта само двете дето бяха насред поляната с филизи по около 40-50 см изсъхнаха. От тези в сянката някои имат и по метър и кусур филизи и си живеят весело.
                    Тази земя, по която тъпча сега,
                    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                    тази земя – не е моя земя,
                    тази земя, простете, е чужда.

                    Коментар


                    • Имаме един приятел на село - много е грамотен по всички въпроси на дворното земеделие и животновъдство - лично стопанство дето му викаха някога.
                      Няколко пъти е присаждал у дома и все му се получава

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200905_110452[1].jpg
Прегледи:366
Размер:694.1 КБ
ID:6641901
                      Това е от пролетта, отдолу е издънка от ябълка петровка, нагоре не го знам какво е слагал. Най-големият филиз го изкърши една буря, после ги подрязах другите и всичко е ОК засега. Ще ги проредя още малко може би.

                      Коментар


                      • Искам да попитам тук знаещите мушмула на какво мога да присадя? Май се води семково мушмулата

                        Коментар


                        • Паджеровод
                          Паджеровод коментира
                          Редактиране на коментар
                          Един така ми донесе изкопана от двора му готова мушмула. Цъфна, върза и бре... големи мушмули, голямо нещо. Станаха на дюли разбира се, изкопал ми издънки от корена умникът. Поне имах основи за ашладисване. Круши, ябълки... А на една нищо не се прихвана и я оставих. Е тя ми е най хубавата дюля в двора. Такива работи

                        • orela
                          orela коментира
                          Редактиране на коментар
                          На глог също се ашладисва. Прихващало ми се е и на круша

                        • trav
                          trav коментира
                          Редактиране на коментар
                          Мушмолите по развъдници са на дюла, но от старите хора за сухо софийско поле най добре било на глог.
                          Миналата пролет се пробвах , купих специална паста, тиксо , швейцарско ножче (цепи косъма) нищо не стана.Мерак ми е ама по книга не се получава.
                          Преди 5-6 г на пловдивския панаир купих 10 дръвчета , каквото попитах- ми дадоха. Е сега се оказа , че не са били баш така .повечето са сини сливи и една страна топчеста -хубави дръвчета.
                          Да ползвам темата , някой може ли да препоръча сигурен търговец- много си търся , черешо-вишня ( и двете който купих са обикновени), Летна ябълка или петровка ( не съм сигурен) имахме на времето, изсъхна- цяло лято зрееше

                      • "много си търся , черешо-вишня "
                        Днес рязах моята на двора, прекрасна е и е време за ашладисване. Иначе каквото поискаш от търговеца веднага дава

                        Коментар


                        • От операцията по-горе на 20.08 нямам прихващане, но продължавам нататък докато се науча. На снимката - изрязах ябълката ,която нито се харесва като вкус, нито има качества да престоява. Калемите - от Бухавица и Тетовка, а мисля и още един сорт да сложа. Дано се хванат. Може би правя грешка ,че не слагам алуминиево фолио върху калемите,т.е. не ги увивам, но това по-просветените да кажат. Гледам ,че в някой клипове в youtube слагат.
                          На пазара в Кюстендил отново ми се случи да си купя кило и да видя сорт Овча муцуна. Март месец е , а беше свежа, все едно е откъсната преди месец. Трябва да се опитам да се сдобия с калеми от този сорт ябълка.

                          Взех калемчета от мушмулата , ше ги пробвам на глог да видим ко ше стане.
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • Първоначално публикуван от 19R Преглед на мнение
                            От операцията по-горе на 20.08 нямам прихващане, но продължавам нататък докато се науча. На снимката - изрязах ябълката ,която нито се харесва като вкус, нито има качества да престоява. Калемите - от Бухавица и Тетовка, а мисля и още един сорт да сложа. Дано се хванат. Може би правя грешка ,че не слагам алуминиево фолио върху калемите,т.е. не ги увивам, но това по-просветените да кажат. Гледам ,че в някой клипове в youtube слагат.
                            На пазара в Кюстендил отново ми се случи да си купя кило и да видя сорт Овча муцуна. Март месец е , а беше свежа, все едно е откъсната преди месец. Трябва да се опитам да се сдобия с калеми от този сорт ябълка.

                            Взех калемчета от мушмулата , ше ги пробвам на глог да видим ко ше стане.

                            Увий ги с т. нар. изолирбанд или термосвиваемо фолио. Тия сортове ябълки не ме кефят, особено буАвицата , и дивите прасета я подминават - кисела, за диабетици... Кой метод за присаждане прилагаш? И аз съм новобранец.

                            Коментар


                            • Основно ползвам изолирбанд.Бухавица е невероятно добър сорт за мене защото може да седи повече от четири пет месеца на хладно в някоя изба .
                              Иначе иначе от методите за присаждане е ползвам английска копулация и на разцеп.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X