Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Присаждане (ашладисване)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Присаждане (ашладисване)

    Ехх , че хубава земя изглежда ми чернозем. А нашата тука тежка глина 6 категория смърт за костилковите особенно черешата и кайсията та се принуждавам да ги фатам на дива джанка та да ям нещо. Поздрави!
    Последно редактирано от traper2504; 14-04-19, 14:33.
    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

    Коментар


    • От: Присаждане (ашладисване)

      Факт, земята ни е златна и всичко ражда. И на 5-6 метра отдолу има река. Единствено прасковите не виреят. Беше ми казвал един селски преди години, че само присадени на бадем имали шанс, но аз все още не съм пробвал...

      П.п. Есента беше сухо и пролетта изорахме с един апапин дето сега се учи Преди три седмици минах с фрезата и това е. Сега след дъждовете мога пак да мина, ще видим.

      Коментар


      • От: Присаждане (ашладисване)

        Да на бадем ги удари.
        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

        Коментар


        • От: Присаждане (ашладисване)

          Tука отново ашладисване на 10 февруари тази година /на маса, гола пръчка/. Подложката е Липа а културният вид /калемите/ два вида десертно комплексно устойчиво /непръскащо се/. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190403_093715.jpg
Прегледи:1
Размер:548.7 КБ
ID:5812639Едното е бяло-жълто-кехлибарено , а другото черно , едро и хрупкаво. И двата вида са ранни и зреят в края на август началото на септември. За сега толкова , има още мн. резултати , но друг път. Поздрави!
          Последно редактирано от traper2504; 15-04-19, 16:43.
          Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

          Коментар


          • От: Присаждане (ашладисване)

            Второто клипче не се вижда ("За съжаление това съдържание не е на разположение в момента").

            На какъв метод са присаждани - обикновена копулация? Какво е това бялото с олюпилото се черно, прилича ми на пръстенче.

            Коментар


            • От: Присаждане (ашладисване)

              Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение
              Второто клипче не се вижда ("За съжаление това съдържание не е на разположение в момента").

              На какъв метод са присаждани - обикновена копулация? Какво е това бялото с олюпилото се черно, прилича ми на пръстенче.
              Втория клип се отваря при мен от телефона чрез фейса , ще опитам да го кача по друг начин щото са в телефона. Не разбрах за кое ашладисване питаш , но всичко е на калем а това на снимките също. Бялото се вижда , че е восъкът , който се е разпукал вследстве калосирането и срастването.
              Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

              Коментар


              • От: Присаждане (ашладисване)

                Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                Втория клип се отваря при мен от телефона чрез фейса
                Може да си го споделил само с приятелите, т.е. да не е Публично споделянето.

                Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                Не разбрах за кое ашладисване питаш
                Малките лозички от тази година

                Коментар


                • От: Присаждане (ашладисване)

                  Правилото е ясно: костилкови на костилкови, семкови на семкови. Но може ли знаещите да обяснят при присаждането на мушмула на дюля или обратно кое какво е?
                  Nissan Pathfinder 4.0L

                  Коментар


                  • От: Присаждане (ашладисване)

                    Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение
                    Второто клипче не се вижда ("За съжаление това съдържание не е на разположение в момента").

                    На какъв метод са присаждани - обикновена копулация? Какво е това бялото с олюпилото се черно, прилича ми на пръстенче.
                    Колеги изтрихме линковете защото бяха споделени от фейса и всеки можеше да ми рови там и във снимките в телефона. Отлюпилото се черно за , което питаш е тиксото пристягащо раната.
                    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                    Коментар


                    • От: Присаждане (ашладисване)

                      Първоначално публикуван от EWGENI AWRAMOW Преглед на мнение
                      Правилото е ясно: костилкови на костилкови, семкови на семкови. Но може ли знаещите да обяснят при присаждането на мушмула на дюля или обратно кое какво е?
                      "Народното" обяснение е за костилкови и семкови, научното е според близостта на растенията по род. Дюля и мушмула са от едно семейство, което е малко по-далечно от род, но точно тези имат добра съвместимост и става.

                      Коментар


                      • От: Присаждане (ашладисване)

                        При нас таз година Гергьовският дъжд не беше златен, ами леден.
                        Ето какво остана от мойта ашлама дето я показвах в пост 236. Погледната от север

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190515_112945[1].jpg
Прегледи:1
Размер:773.5 КБ
ID:5814082

                        погледната от юг

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190515_113045[1].jpg
Прегледи:1
Размер:821.2 КБ
ID:5814083

                        А преди десет дена беше като зелен букет...
                        Дървета и асми - всичко е на пръчка. Пръсках с Шампион и едно Лейли /амино желязо/, два дена преди градушката пак бях пръскал със същото. Май ще трябва и да режа яко, ама по-нататък да видя кое накъде ще върви и не знам - да ги карам вече само на син камък ? От южна страна кората по някои ябълки и сливите е около 50% обелена - все едно зайци са ръфали. Някой ако знае някви тънкости за такива ситуации, казвайте.

                        Коментар


                        • От: Присаждане (ашладисване)

                          Много странно. Двата плода нямат нищо общо вкусово, визуално и какво ли още не, но ... са близки. Природа. Нещо подобно е и присаждането на грозде върху черница, което е висш пилотаж в овощарството. Ако някой има успехи в такова присаждане, моля да сподели. Интересно е има ли значение цвета на "съвкуплаващите се" плодове. Бяло на бяла, бяло на черна, черно на бяла или пък черно на черна. То стана едно...
                          Nissan Pathfinder 4.0L

                          Коментар


                          • От: Присаждане (ашладисване)

                            Първоначално публикуван от EWGENI AWRAMOW Преглед на мнение
                            Правилото е ясно: костилкови на костилкови, семкови на семкови. Но може ли знаещите да обяснят при присаждането на мушмула на дюля или обратно кое какво е?
                            Става мушмула върху дюля , но не го препоръчвам защото след години ще си напълниш двора с дюли , а тя е , като троскот. Препоръчвам ти да си направиш мушмула върху глог.
                            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                            Коментар


                            • От: Присаждане (ашладисване)

                              Първоначално публикуван от EWGENI AWRAMOW Преглед на мнение
                              Много странно. Двата плода нямат нищо общо вкусово, визуално и какво ли още не, но ... са близки. Природа. Нещо подобно е и присаждането на грозде върху черница, което е висш пилотаж в овощарството. Ако някой има успехи в такова присаждане, моля да сподели. Интересно е има ли значение цвета на "съвкуплаващите се" плодове. Бяло на бяла, бяло на черна, черно на бяла или пък черно на черна. То стана едно...
                              Не няма значение бяло с бяло или черно с черно.
                              Някой ако знае някви тънкости за такива ситуации, казвайте.
                              Колега споко , ябълките и сливте има шанс пак да им покара някоя спяща пъпка и после около юли на тазгодишен,млад филиз ги ашладисваш на пъпка. За по голям шанс на прихващаемост на пъпка важно е подложката да се полива от време на време за да има по добро сокодвижение а от там по лесно и чисто отлепяне на кората. Успех!
                              А ето колко големи станаха моите ашладисани през февруари лозички върху липа.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:60297471_2261358390587400_437498477010747392_o.jpg
Прегледи:1
Размер:1.09 МБ
ID:5814138
                              Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                              Коментар


                              • От: Присаждане (ашладисване)

                                Чувал съм за черница, сега пък липа... Невероятно. Поздравления!
                                Nissan Pathfinder 4.0L

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X