Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Присаждане (ашладисване)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Присаждане (ашладисване)

    Първоначално публикуван от EWGENI AWRAMOW Преглед на мнение
    Чувал съм за черница, сега пък липа... Невероятно. Поздравления!
    Мисля, че има предвид лоза сорт липа

    Коментар


    • От: Присаждане (ашладисване)

      Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение
      Мисля, че има предвид лоза сорт липа
      Хахаахаихи точно така колега , сорта лоза ,,Липа,,.За черницата номера е ясен.
      Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

      Коментар


      • От: Присаждане (ашладисване)

        Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
        Хахаахаихи точно така колега , сорта лоза ,,Липа,,.За черницата номера е ясен.
        Колега, качи снимки от черницата да ми се изясни и на мен.
        Nissan Pathfinder 4.0L

        Коментар


        • От: Присаждане (ашладисване)

          каква е тая тишина по темата колеги?
          Мина времето за присаждане на "будна" пъпка, почти мина и времето за "спящата" пъпка.....никой нищо ли не е правил
          основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

          Коментар


          • От: Присаждане (ашладисване)

            Първоначално публикуван от перко Преглед на мнение
            каква е тая тишина по темата колеги?
            Мина времето за присаждане на "будна" пъпка, почти мина и времето за "спящата" пъпка.....никой нищо ли не е правил
            Аз си купих ашладисана върба (декоративна), но ашладисаното (короната отгоре) увяхна Стъблото се оказа живо и си растат клони от него, ама вече няма фасон Ще се порасне като храст...
            Някой чувал ли е за ашладисване върху върба? Ако има нещо интересно, да лепна отгоре, за проба?

            Коментар


            • От: Присаждане (ашладисване)

              Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение
              - Може ли корени засадени тази есен да ги ашладисам напролет?
              Да дам малко инфо по моя въпрос - една дива круша (от общо 10-тина дръвчета) се разлисти по-рано от останалите и я ашладисах. Прихванаха се и двата калема, но в последствие единия го изритах в тъмното. Само ми прави проблем, че от подложката постоянно се опитват да избиват листенца.

              Коментар


              • Здравейте, събирам калеми и се питам дали вече не е време за (х)ашладисване(за района на София)? Намерил съм доста малки ябълки и джанки и може би е време да действам.

                Коментар


                • Ако джанката е закръглила пъпките, мооже и да действаш... някъде на завет и слънце... Но за ябълките е рано според мен.

                  Коментар


                  • Малко е рано особенно тук на морето е студено. Нека набъбнат пъпките , а това означава начало на сокодвижението.Избягвай да слагаш калеми с плодни пъпки а само с листни.Успех!
                    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                    Коментар


                    • Добре, благодаря. Сега , понеже чета противоречива информация и да попитам вас: дюля може ли да присадя на глог или на круша? А също някъде пише ,че ябълка може на круша и обратното , но истина ли е ?

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от 19R Преглед на мнение
                        Добре, благодаря. Сега , понеже чета противоречива информация и да попитам вас: дюля може ли да присадя на глог или на круша? А също някъде пише ,че ябълка може на круша и обратното , но истина ли е ?
                        За първото можеш , но не знам дали между някое няма да се получи несъвместимост. Например мушмула върху дюля става , но се получава несъвместимост между структурата на дървесината и след няколко години от раната се счупва. Ябълка на круша може. Круша върху ябълка също може , но не изкарват дълъг живот.
                        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                        Коментар


                        • Здравейте имам да присаждам петнайсетина вишни саморасляци. Може ли някой да ми изпрати калемки от бяла череша и от доказано добра червена? За което благодаря !
                          Тази земя, по която тъпча сега,
                          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                          тази земя – не е моя земя,
                          тази земя, простете, е чужда.

                          Коментар


                          • Благодаря все пак. Намерих и ашладисах. Сега очаквам резултатите.
                            Тази земя, по която тъпча сега,
                            тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                            тази земя – не е моя земя,
                            тази земя, простете, е чужда.

                            Коментар


                            • Хайде другари давайте акъл сега смело и отговорно.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200502_162552[1].jpg
Прегледи:671
Размер:1.04 МБ
ID:6599054
                              Това са останките от слива Стенлей, десетина+ годишна, на хубаво място и от която бях много доволен. Но,В миналата година на Гергьовден градушката ни удари жестоко. Тази година другите дървета, макар и с много изсъхнало се развиха /плод, освен на една круша - няма да има/, но тази слива изсъхна почти нацяло и вчера игра триона... има само 2-3 клончета избили. Има ли варианти тепърва с някакво присаждане че след 2-3 години да бера от нея или направо ново дръвче? Гледам едни клипове на едни руснаци детоВ дупчат с винтоверта и слагат калемите, това пробвал ли го е някой?

                              П.п. На снимката в пост 270 сливката се вижда отзад на дръвчето с калемчетата.
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • Здрасти, точно това с винтоверта го пробвах тази година и имам добри резултати.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X