Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мотофреза...каква?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Ааа за загърля е още рано , само фрезовам. После естествено тази всичката пръст ще се качи на лехите
    088455338две
    "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
    Джамбазов 2010г..

    Коментар


    • #77
      https://youtu.be/lCpuaq-62zk


      Такава компановка дали не е по удачна в сравнение с варианта в който фрезата е вместо гумите

      Това го предлагат и в наше село, около 1.5к
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • TigerHunter
        TigerHunter коментира
        Редактиране на коментар
        Петьо, това си е култиватор. По кьошетата и на терсене места не достига, а и трудно завива. Не че няма чалъм. На твърдо култиватора е близо до гола вода, освен ако не го минеш поне три пъти. Ако натиснеш на продълбочителя, гумите се повдигат, мотичките почват да тряскат и да те влачи напред. Докато на фрезата и натискаш на шиша отзад и я оставяш да се окопае колкото искаш. После отпускаш леко и се придвижва напред,
        Култиваторът е с вътрешни гуми, и ако не са напомпани добре, при боксуване външната гума завърта вътрешната спрямо джантата и и реже вентила на отвора на джантата. Това са все неща от опит. Жалко, че ситОацЯта е такава, иначе добре дошъл да пробваш и двете на меко и на твърдо как са.
        На разровкан терен, култиватора работи по-добре. Не се окопава.

    • #78
      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      https://youtu.be/lCpuaq-62zk


      Такава компановка дали не е по удачна в сравнение с варианта в който фрезата е вместо гумите

      Това го предлагат и в наше село, около 1.5к
      Това според мен ше буксува яко на необработен терен. Както се вижда на видеото терена е обработен на по-раннен етап което Е ОТ КЛЮЧОВО значение.

      Коментар


      • #79
        Навесната фреза(отзад) винаги е по-добър вариант, този от клипа ще сменя гуми скоро. Иначе машината като я гледам е с постоянно зацепена фреза(не се сваля), което не знам дали те устройва. Ако се забавиш още 15-ина дни ще имам по-добър вариант с фреза, която се сваля, пак навесна, бързи и бавни скорости, към 120 кила машина на Weima. Към нея може да се вземат метални колела, браздир, плуг обръщач и др. Поръчал съм вариант със 7 и 9 коня бензин, цената на варианта с малкия двигател е някъде там, не съм ги смятал още. Предавката е директна с редуктор без ремъци. Контейнера ми ще е на Солун на 28 Април, десетина дни след това вече трябва стоката да е при мен. Това, което гледаш за 1,5к при вносителя е 1 258 лв...















        Последно редактирано от dragozow; 23-04-20, 06:39.

        Коментар


        • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
          ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
          Редактиране на коментар
          Дойде ли контейнера ?

        • dragozow
          dragozow коментира
          Редактиране на коментар
          Да, вече е при нас и има сглобени машини.

        • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
          ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
          Редактиране на коментар
          Може ли някаква оферта ?
          И с какъв инвентар е оборудвана ?

      • #80
        О, предвид че не мога да стигна до мястото ще се забавя и до есента така като гледам
        В този ред на мисли, със сигурност ще изчакам да видя твоята.
        Опитвам се да си изясня какво точно ми трябва
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • turtey
          turtey коментира
          Редактиране на коментар
          Мамалигарите искат около 100 кинта доставка плюс 1300 и отгърме 1.5. сигурно и масло не дават )

        • petkov_bb
          petkov_bb коментира
          Редактиране на коментар
          Метода да се запознаеш на живо с техниката в момент на работа е най-доброто. Предложението ми за техниката от продавалника беше точно за такава комплектация с фреза и палцова косачка (гледам ,че обявата вече е снета) ,като допусках ,че след почистването ще се оформи ,я овощна градина,я лозенце (апетита расте с яденето) . Обработката с тази конструкция е много по малко трудоемко (пускаш и контролираш-без да се "бориш") ,а наличието на силоотводен вал позволява разнообразни приложения. Обикновено тези мотоблокове се ползват за обработка на няколко декара .За по малки площи -по маневрената и преносима лека фреза. Абсолютно универсално решение няма и ще трябва да си решите.

      • #81
        И без силоотводен вал може да се закачат разни инвентари. От личен опит.
        Сменяш ремъчната шайба, трети ремък, и те така.

        Коментар


        • #82
          Мога да похваля Драгозов, много сериозен младеж.

          ​​​​​
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • jordanov sv
            jordanov sv коментира
            Редактиране на коментар
            Ми ти кога ше се похвалиш!?
            То бива скромност, бива, ама прекаляваш вечи...

          • turtey
            turtey коментира
            Редактиране на коментар
            Рано е още, щото нищо не съм взел.

        • #83
          Такааа.
          да преговорим.

          Кое ще свърши по добра работа на необработван до сега терен - фреза която се върти вместо колелата или мотоблок с навесна фреза. Мотоблока би трябвало да се справи по добре ако реша да изора, нали така

          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • KingofROAD
            KingofROAD коментира
            Редактиране на коментар
            Два пъти ще го мине на кръст, и е готов. Ако има и плуг с разглобяема рама, може да свали второто плужно тяло, и да баца само с първото, но по-дълбоко. Фреза също може на трактора - най-накрая да разбие буците, и да продълбочи орницата.

          • turtey
            turtey коментира
            Редактиране на коментар
            Трактор може и да може да влезе, ама я се качи до там я не )
            С права лопата го знам, но съм не мерси.
            Я по-добре отговорете моля на въпроса защо фреза

          • rosen_offroad
            rosen_offroad коментира
            Редактиране на коментар
            Като казвам че малките трактори не вършат работа значи не вършат и точка.

            Пробвал съм различни модели с различни плугове и орат до 15-20 см преко сили....

            Що камъни съм извадил при реголване с правата лопата от мойто място след 3 години оране с малки трактори що нещо.

            А всъщност може и да вършат ама в някой пясък

        • #84
          Трева и някой саморасляк.
          Иначе псуването е важен момент и без него съм убеден че нема да стане
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #85
            А що фреза?
            можеш да я държиш на едно място докато изкопае?
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #86
              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              А що фреза?
              можеш да я държиш на едно място докато изкопае?
              Мотоблок с навесна фреза при всички случаи!
              Фрезата дето се търкаля сама може да я държиш докато изкопае ама после трябва да я дърпаш за да излезе от дупката дето е изкопала, отделно при движението си колкото фрезова толкова и трамбова.
              Правил съм няколко опита да фрезовам пролет нива дето се работи постоянно преди оран, абсолютна хамалогия, фрезата просто се движи и драска земята и толкоз. Трябва и нещо да я спира за да почне да фрезова, аз съм 110 кила и нема удържане, връзвал съм брана дето да се влачи и поне малко да забавя фрезата и пак не става, окопава се и после следва сериозно дърпане токато я извадя.
              Ако фрезовам след оран пък разбива буците ама до 10см дълбочина а надолу така трамбова все едно не е орано 10 години.
              При мене цялата тая драма е с двор половин декар, посредните години фрезовам в началото на март преди оран ама по няколко квадрата на ден че иначе е по зле от с правата лопата, и така за една седмица съм готов,
              фрезата смила каквото е останало от есента и новите поникващи плевели, като доиде момента минавам с плуга и готово.
              Та мотоблок с навес би свършил перфектна работа, самоходна фреза втори път не бих купил освен ако не е за леха с цветя.

              Коментар


              • #87
                Моята фреза на второто минаване се забива почти до щитовете, а ако мина трети път-щитовете започват да опират тук-там.
                Това е поне 20 см дълбочина.
                Зора е първото минаване-тогава пада голямо подскачане, и се налага да се натиска върху крака за да не се търкаля само фрезата като на колела.
                Обаче веднъж като свършиш първото минаване после си пее и върви без особени усилия от страна на човека.
                Щом мястото е целина и не може да се оре-аз бих ползвал самоходен мотоблок съз закачена към него фреза. Така отпада зора от подскачането на ръчната фреза и опитите за озаптяването и.
                После става всякак.
                Но на веднъж обработена земя-ръчната фреза сякаш би дала по-голяма дълбочина.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • rosen_offroad
                  rosen_offroad коментира
                  Редактиране на коментар
                  Коле правилното е моята фреза при мене в моята почва щото от почва до почва има балкан разлика

                  Аз в моя двор дебна момента да е след валежен ама не много изъхнало че да може едва едва да захапе първия път и така за да стигна до щитовете минава 5-6 пъти

                  И накрая като сметнеш хамалогията и времето по добре излиза с правата лопата и накрая с ръчната фреза да раздробиш буците

                • Кольо
                  Кольо коментира
                  Редактиране на коментар
                  Това за почвите е много вярно, но пък на село земята е по-скоро клисава и тежка за обработка, та не мисля, че може да е много по-тежко.
                  Дебненето на влагата също си е от значение, но пък доста често се случва да нямаш комфорта да чакашщ дъжд-просто трябва да се обработи сега, няма друга възможност.

                  А относно правата лопата-предпочитам да мина 5 пъти двора с фрезата отколкото да ма'ам няколко дни с лопатата.

                  Разбира се-най-правилното е да се изоре, макар и плитко(ако е с малък и немощен трактор), и напролет с фрезата става като пясък, то си е удоволствие да работиш изорана земя.
                  Обаче щом няма как да се качи трактор дотам(малко ме съмнява, ама щом се казва...два пъти фрезоване есента(може и 20 пъти де, според мерака), и напролет още веднъж.
                  При мен мина ли втори път изорана почва-фрезата се забива дълбоко и започва да вади влажни буци кал, кйоито като изсъхнат стават като камъни, и после само пречат.
                  Затова само едно минаване, и се влиза да се засажда каквото там, или което е запланувано.

              • #88
                Недостатъците и на двете съм ги описал по-нагоре в темата. Имам и фреза и култиватор. С култиватора за кьошета можеш да забравиш. Култиватор или мотоблок, за да фрезова затревено, трябва да е много тежък. Дори малките, струват колкото две фрези.За тежък дизелов мотоблок, няма да отварям приказка, че струва колкото малолитражка втора употреба. Доколко е рентабилно да се набият такива пари за един двор, е съвсем друг въпрос. На моя култиватор, ако натисна да забие мотичките, предните точила се отлепят и се получава ефекта на фрезата, когато не си натиснал на продълбочителя (шиша). Втурва се подскачайки и невършейки нищо напред.
                На мнението на Кольо съм. С фрезата първо плитко да разрови тревата и чимовете, после второ и трето минаване и е ток. Разбира се, добре е първо да се окоси с корда до земя и да се махне сеното.
                След разораването, рано напролет едно минаване пак и Стомп. Хубаво е, да завали после. Така едногодишните повечето отиват фира. После се изчаква да тръгне оная напаст овчарската торбичка и пирето и се поставя леееекинко Глифозат.

                ПП: Петьо съм го поканил да опита и двете техники на обработено и затревено.
                Когато имаш мерак, идваш и пробваш.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #89
                  За неработен терен говорите... хмм... аз с малко ровене в нета открих подходящия инвентар. Намерих го в рускоезичния ютуб - ротоватори. Имат и някакви патешки крачета и тн, но това ми се стори най-удачно. И почна търсене у нас на таво инвентар... няма, та няма. Неочаквано го открих, докато разглеждах разни работни органи и то търсейки само картинки. Продават се като разрохкватели в една известна верига всичкомаркети и то като работни органи за конкретен модел фреза, която естествено не продават. Отидох в люлинския им клон и взех последните две за малкия шестограм.
                  https://weima-opt.com/p547767082-fre...tor-weima.html
                  Не беше за вейма, предупреждавам. Веригата е Х.м.кс. Бившата Б.м.кс.
                  Понеже моята фреза е мъничка, мъничка, косачка направена на фреза... купена като последна бройка на половин цена... взех една под наем. Закачих въпросните органи и за два часа разрових 30+ години непипана земя, чернозем станал на бетон. Номера беше фрезата да е с подходящия шестостен и да има бавна предавка напред. Получи се определено. Сега вече ще си го фрезовам с кенгуруто.

                  Та какъв е морала, какво смятам за правилно - да купя средна фреза като тая която наех, е неоправдан разход. Да, първия път ще свърши работа - а по нататък пак ще върши, но след първоначалната обработка, както е казал Кольо, вече всяка върши. И със съседите сме го обсъждали и са потвърдили. Тая която си купих, не крия - взех я за 230 лв, пак от голяма верига. Хем с гаранция ми дадоха. Дребна е, такъв модел предлагат райдър, заявената мощност е 3 к.с., хоризонтален ремък и с жилото опъваш целия мотор за да изпъне ремъчето. Продават я с четири реда мотички и няма смисъл да са повече. Нито от какъвто и да е друг инвентар. Задължителното притягане на болтчета, с туба лепило за резби, с връзване на тел на всеки шплент за да не избяга. Плюс донастройки от типа на обтягане на жилото, че от завода са оставили ремъка да свири.
                  От зор и мерак фрезовах 2/3 от двора директно с нея, като най степаните места ги разкъртих предварително с вилача/копача. Бавно и спокойно, стана, просто разделих мястото на няколко малки порции. Тактиката с тея ротоватори/разрохкватели и по яката фреза под наем оставих за най табаносаното място. И съм доволен - спестих си разхода за по скъпа фреза.
                  Още повече, аз обработвам за тревната смеска, че и тя искала рохка почва. Не се предвижда докато живее, повече да я фрезовам. Предвидил съм и градината, но там може да работи малко тракторче, а когато евентуално стигна до нея, така ще подредя нещата, че с кенгуруто да си я работя. То, прочее, има едно голямо предимство - 60 санта размах, може да ходи и в редовете, ако някога се наложи. И се завира навсякъде.
                  Та като епилог - ако трябва да си купите по мощна и голяма машина, само защото мястото е твърдо, по добре е да се търсят алтернативни варианти. Гот е да имаш машина, която няма никога да те предаде, но тя ще глътне средства, които примерно могат да се вложат в поливането, а това ще даде много по добри резултати във времето. Или покривна мрежа, колци, тор, фунгициди...

                  Разходите са 230 лв за малка фреза Matrix PMT 40-3, 140 лв за ротоватори 2 x 50 см на малък шестостен, 81 лв за тридневен наем на среден размер фреза.
                  П.С. Едно от съображенията за малката фреза е че като е лека я нося на ръце и мога да си я скрия в къщата или да си я прибера в гаража в София.

                  Коментар


                  • #90
                    Фриско, към сметката слагай и ръчкането с рогача и въртележката из малките парчета, накрая след 500 лв разход оставаш пак с една машинка за 230 лв /може да е малко, може да е много, зависи/ и едни ротоватори дето я ги сложиш втори път, я не. Вариант наем на такава машина за мен е неприемлив, а 230 лв пък е наистина малко, браво щом ти харесва. Това че е малка пък я прави още по-лесна за кражба. Абе и тако и вако...
                    Пак да повторим - мотофрезата е за фрезоване. Всякакви лястовици, ротачки, пачи крака и т.н. рихлители са търговски мурафети - продават щампован прокат. Това че някой пробва с мотофреза да прави мулчиране на балур, подметка на стърнище и после оран, не значи че фрезата не става за фрезоване. За да стане качествено фрезоване освен определени ТТД на машината трябват някакви минимални почвено-климатични условия. Вероятно някакво фрезоване може да се прави с дрелка, моторен трион, храсторез, косачка и т.н., но нямам мерак да се пробвам.
                    Аз преди години съм правил с мотофреза есенна обработка сега по това време и после пролетна, но сега - не, не бих си го причинил. По-добре две пролетни, отколкото есенна и пролетна. Същото е като млад и здрав срещу стар и болен.
                    Ето тука е втората половина на март месец. Месец и нещо преди това е изорано с японски трактор, но може и с коня на комшията, хаха, резултат ще е същи. Есента беше сухо и притъпкано след зелето, затова само чистене на остатъците.



                    Минавам веднъж /по-точно веднъж и половина щото заравям браздичката от щеката/, карам само напред и надясно, няма подскачане няма тичане, няма блъскане, няма умора, 84 кила съм с гумените ботуши. Ако има много време до сеитба/разсаждане и тръгне тревата, може да направя втора лека обработка, но почти не се е случвало напоследък. Машина евтин китаец, няма скорости, още е с оригиналния ремък, 16 години я имам, 10 години половин декар лозе е фрезовала, сега само двора. Сам я качвам/свалям на ремарке, сам мога да я кача в багажник на Пежо 307 но предпочитам да сме двамата със сина. Ако ми я откраднат, отивам на момента и купувам пак нещо подобно от сервиз/магазина в съседния блок. И да, фрезова на 90, на 60 и нещо, ама може и на трийсе сантима.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X