Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор на моторна коса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Честито и дано ти служи дълго . Да кажеш после как се справя .
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • Това като гледам от кой търговец е ще ти скъса нервите вероятно и пак ще купиш. Няма нито гаранция, нито сервиз, отделно е различно от 90% от китайските коси. Вчера опердаших един декар дива трева за час и нещо с една почивка за гориво и цигара.

      Коментар


      • TigerHunter
        TigerHunter коментира
        Редактиране на коментар
        Еми, то си е кЕтаец отвсякъде.
        Още не съм стигнал да го сглобя и да го пробвам. Надявам се утре да стигне време.
        Пък, каквото-такова.
        Старата китейка с "руски" двигател си работи все още, но хвърля масло. Вероятно от семеринга на КВ.

    • Преди 3-4 дена го сглобих и пробвах, като веднага беше подложен на тормоз.
      Ами, доволен съм. Най-впечатляващото е, колко по-малко джангър вдига. На празен ход работи много тихо.
      Понеже имам и двутактова 78 кубика, доколкото и на двете кубатурата е вярна, вероятно четиритактовата има едни десетина % по-малко мощност.
      Затова пък новата не загрява толкова и може да се работи по-дълго, без прекъсване за почивка.
      Разходът е на половина в полза на четиритактовата,
      Разлика в теглото почти няма, или поне не я усещам. Не съм ги мерил.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • Има ли картер , масло , помпа ...и как се смазва като я въртиш във всички посоки ?
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • TigerHunter
          TigerHunter коментира
          Редактиране на коментар
          Има, адаш. Налива се стотина грама хубаво масло. Пробката е като на другите четиритактови. Пълниш до ръба, Вероятно си има и помпа, не знам как точно е устроена, но явно си работи мазането. Ще я снимам тия дни. Резервоарчето за гориво е доста по-компактно. По книжка събира около 900 мл. Които пак по книжка, би трябвало да изкарат 1 час на пълни обороти. Колко е вярно не знам, но наистина харчи наполовина на старата.

      • Помпа надали има, обикновено са с плискане.

        Коментар


        • Днес отново го опържих сериозно. Има по-голям въртящ момент за оборотите, които развива. Високи жилави треви на двутактовата се опъваха. И на него се опъват, но ги коси.
          Повече от половин декар съм окосил с малко повече от литър бензин, Ако бях подложил на тоя тормоз двутактовата, щях да я уморя. ВибрациЙ си има и това.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X