Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор на моторна коса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Помощ при избор на моторна коса

    На службата има подобен на Хонда. Това за оградата на съседа е вярно. Много мощно нещо, много скъпо но и много тежко. Ако купувам за себе си ще ги избирам по теглото, защото си се омалява с него.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #32
      От: Помощ при избор на моторна коса

      Първоначално публикуван от harley33 Преглед на мнение
      Колега "lazarlk" съвсем не си прав. Чувал ли си за марки като Solo, Dolmar, Oleo-mac, Echo, Komatsu Zenoah и др. Това са фирми производители, някои от които имат по-дълга история и от Stihl и Husqvarna. Вярно, че Stihl и Husqvarna са най-разпространени в България но това не значи че са най-добрите.
      Забрави ! Били са марки. Иди в Германия и питай за тях. Смях !!!
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #33
        От: Помощ при избор на моторна коса

        Става въпрос за моторна коса. Който може да си позволи щил или хуск- да си вземе. Казвам ви че имам преки наблюдения над маркова и обикновенна машинка и засега компромиса е в Хускварната-по-слаба е на 2 пъти по-висока цена. Опел сравнение с Мерцедес също е компромис.
        Диска който е показал Майстора го дават към хуска и наистина с него си подреждаш тревата както с обикновенна коса.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #34
          От: Помощ при избор на моторна коса

          Нещо не разбрах кое е Опела ? Къде в Хуска е компромиса и спрямо кое е по-слаб, виж каталога и си избери по-силен.
          Аман от сиромахомилство, някой неща не се купуват всеки ден, като тоалетната хартия.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #35
            От: Помощ при избор на моторна коса

            Първоначално публикуван от harley33 Преглед на мнение
            Колега Аз бих Ти препоръчал да погледнеш и марката Oleo-mac италианска марка. Качеството е като на Хускварна и Щил, а цените са по ниски на съпоставими модели. Имат и интернет сайт на български с цени можеш да ги погледнеш. Машините се предлагат с 2 години гаранция и в комплекта се предлага кордова глава и нож (в зависимост от модела). Предлагат и модели с четири тактови двигатели Honda разхода им е наполовина по-малко. Мнението ми за марката е породено от пет годишен опит с тези машини.
            +1 Добра марка са.
            Аз позвам китайска. Вече две години нямам никакви ядове с нея, но имах моторен трион Олео мак, който не си знаеше годините. И до ден днешен го ползва чичо ми, на когото го подарих.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #36
              От: Помощ при избор на моторна коса

              Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
              Нещо не разбрах кое е Опела ? Къде в Хуска е компромиса и спрямо кое е по-слаб, виж каталога и си избери по-силен.
              Аман от сиромахомилство, някой неща не се купуват всеки ден, като тоалетната хартия.
              Погледа ти е от страната на търговеца и рестото от продажба (следпродажбено обслуване). Погледни от камбанарията на купувача.В момента хуска ми е компромиса - 2-те работят безупречно а едната е по-слаба и 2 пъти и нещо по-скъпа.
              Колко уреда имате които изкарват по 10 и повече години при нормална употреба? Не ми отговаряйте!
              Освен качеството на една машина има и други фактори които влияят на нея след продажбата. Има думички като забравих,счупих,откраднаха,загубих които нямат нищо общо с фирмата, прецизността на изработка и перфектното сервизно обслужване.
              Поставям те на моите доходи и разходи - събери 1600 за САМО за моторни коси миналото лято. Ми не - ще дам 1000лв.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • #37
                От: Помощ при избор на моторна коса

                Огледах сайта на Oleo-mac и най-евтината моторна коса е 540 кинта, което не е кой знае колко по-евтино от Щил. Като чета отзивите, май ще взема да се насоча към MTD-то, изглежда добър вариант.

                Коментар


                • #38
                  От: Помощ при избор на моторна коса

                  Хора, нали се сещате, че за марка се плаща 50% и нагоре.
                  Преди десет години имах Лада 1500S и Мерцедес 123-ка.
                  Влизам в магазин за авточасти и търся втулки за паразитния хебел на Мерцедеса. Продавача казва-да имам 60лева за две пластмаски и един болт кадмиран. Аз възмутен от цената питам колко струва това на Ладата - 1.90лв.
                  Продавача ми отговори- за Мерцедес цените са такива.. плащаш марка пич.
                  Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                  Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                  Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Помощ при избор на моторна коса

                    Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                    Хора, нали се сещате, че за марка се плаща 50% и нагоре.
                    Преди десет години имах Лада 1500S и Мерцедес 123-ка.
                    Влизам в магазин за авточасти и търся втулки за паразитния хебел на Мерцедеса. Продавача казва-да имам 60лева за две пластмаски и един болт кадмиран. Аз възмутен от цената питам колко струва това на Ладата - 1.90лв.
                    Продавача ми отговори- за Мерцедес цените са такива.. плащаш марка пич.
                    А сега напиши и след колко километра се сменя на Мерца и след колко на Лада.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #40
                      От: Помощ при избор на моторна коса

                      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                      А сега напиши и след колко километра се сменя на Мерца и след колко на Лада.
                      Или пък, кое как вози.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Помощ при избор на моторна коса

                        Някой има ли преки впечатления от MTD? Май ги внася Топливо /сдружението/. А те не са лаици. Преди време говорих с шефа им. Искаше да внася тухли от незнам си къде - с врътки, безумен транспорт, само и само да направи разлика от 1 евро на кубик?!
                        Май от 2 години ги предлагат. Трябва да има отзиви.
                        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Помощ при избор на моторна коса

                          Колеги всеки сам избира каква марка да си вземе Аз като човек, които 4 години е ремонтирал машини с марката Oleo-mac и не само и отговарял за сервизната мрежа за цяла България мога да кажа,че машините на Oleo-mac си заслужават всеки лев и нещо много важно вносителя предлага и марката Oregon което означава много. Ако някои има въпроси относно марката моля да се обади на 0884771877 Петко Иванов. Да подчертая Аз не съм служител на фирмата вносител на Oleo-mac и в момента работя като градинар основно с тази марка машини. Не искам колегите да ме разбират погрешно машините на Husqvarna and Stihl са също много добри но поради факта, че са много разпространени се смятат за върха на айсберга е повярвайте ми не е така поне не важи за всички модели.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Помощ при избор на моторна коса

                            В събота обикалях за тези моторни коси и се изумих от голямата амплитуда на цените.
                            От 150лв. до 1800лв. и то за един клас машинки. Предлагат на Райдър /китайски/ за 200лв. и гаранция 2години.
                            Худсварна е 1800лв. и пак 2 годишна гаранция.
                            Струва ли си за 4-5 дек. да се дават толкова пари?
                            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Помощ при избор на моторна коса

                              Понеже се оказахме с повечко декари, оня ден си взехме палцова косачка за 1399 лв с 90 см. мож и 3,5 коня моторетка 4 такта. Равносметкака - 0,7л(95Н)/1000 м2(декар), 3 часа за 5 декара, обаче +2-3 часа поддръжка - гресиране, точене на ножове, почистване, сглобяване, разглобяване .. абе повече ми се видя хамалогията по поддържането. Като цяло си струва всяка стотинка. Имаме и от стандартните косачки с роторен нож, имаме и "коса" с корда, но нямат нищо общо. Кефът е несравним, като минеш от нормална към палцова ... още повече, ако ти се налага да косиш на няколко места по 5 декара примерно.
                              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                              0888 315 794
                              LZ1UPI
                              A1 (Rh+)

                              Коментар


                              • #45
                                От: Помощ при избор на моторна коса

                                Що е то - "палцова" косачка??
                                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 1 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X