Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За бирата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: За бирата

    Много добра ...цена и немско качество ...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170515_204109.jpg
Прегледи:2
Размер:142.9 КБ
ID:5755430
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #47
      От: За бирата

      Няма лоша бира , лошо е когато няма бира [emoji1]

      Изпратено от моят EVOLVEO StrongPhone Q4 с помощта на Tapatalk
      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

      Коментар


      • #48
        От: За бирата

        Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
        Много добра ...цена и немско качество ...
        Всъщност преди на нея пишеше, че е произведена във Франция и е една от малкото, от които съм имал киселини.
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #49
          От: За бирата

          Днес сутринта смених касата в най близкия склад с поредния експеримент ( Пиринско младо пиво, 12.20 касата ) . Еми пак царевица,на етикета годност от 8 седмици трайност обявено,няма плътност нито пяна.Причукахме по 4 -5 с колегата и стигнагхме до извода че не е нашата бира,пак.
          Use since:
          OpenBSD 3.x
          FreeBSD 4.x
          Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

          Коментар


          • #50
            От: За бирата

            Като оставим настрана марките и видовете вкусове бира, забелязал съм че дадена бира, е най-хубава когато е бутилирана в стъклена 330 мл бутилка, а най-лоша при 2 литровите пвц бутилки, сами си правете изводите, наливната и живата бира си е отделна работа

            Коментар


            • #51
              От: За бирата

              Ма не.
              Миналата година изкарах на Пиринско гуменка,с грис без гриз се таз беше си вкусна.Сега не е така.
              Use since:
              OpenBSD 3.x
              FreeBSD 4.x
              Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

              Коментар


              • #52
                От: За бирата

                Първоначално публикуван от FreeBSD Преглед на мнение
                Някои знае ли в момента някоя наша марка бира която се доближава по вкус,качества и трайност с бирите отпреди 30 години ?
                Търся горчивата бира с многото и гъста пяна която засъхваше по стените на чашата и малка трайност (ставаше на парцали след 4-5 дена).
                В момента това което пия не е бира а някаква пикоч,няма значение от марката и рекламата и
                Никоя сегашна българска бира не се доближава по посочените критерии до тази "от преди 30г.". Те сега...толкова и са български, де. Вносните не ги коментирам, въпреки, че имам забележки за много от изброените по-горе, но всеки има право на вкус. Причините са по-скоро ясни-чужда собственост с техен си маркетинг и модерна технология, съчетана с евтина и недостатъчно качествена суровина. За сметка на това сегашната бира се отличава с изключителна трайност. За разлика от преди, когато трайността се гарантираше с технологично отлежаване , сега става изключително бързо, ефектно и вредно за здравето със стабилизиращи съставки. Ето: http://socbg.com/2014/08/%D0%B1%D1%8...%B2%D0%B0.html мъничко за онова време.
                Наздраве на всички биропийци!

                Коментар


                • #53
                  От: За бирата

                  ... много ми харесваше Шуменско Премиум, но го батисаха ! С тогавашната жена на живота ми изстисквахме по два гуменяка всяка вечер.
                  За последно му се израдвах с некви изостанали кенове от кремиковския "Кооп".

                  Напоследък пия Пиринско, че от повечето други ми става кофти.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #54
                    От: За бирата

                    Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                    Никоя сегашна българска бира не се доближава по посочените критерии до тази "от преди 30г.". Те сега...толкова и са български, де. Вносните не ги коментирам, въпреки, че имам забележки за много от изброените по-горе, но всеки има право на вкус. Причините са по-скоро ясни-чужда собственост с техен си маркетинг и модерна технология, съчетана с евтина и недостатъчно качествена суровина. За сметка на това сегашната бира се отличава с изключителна трайност. За разлика от преди, когато трайността се гарантираше с технологично отлежаване , сега става изключително бързо, ефектно и вредно за здравето със стабилизиращи съставки. Ето: http://socbg.com/2014/08/%D0%B1%D1%8...%B2%D0%B0.html мъничко за онова време.
                    Наздраве на всички биропийци!
                    Един от коментарите под статията ...
                    Може ли хора които се напиват с бира да „дават акъл“ на хора които изтрезняват с бира? ...
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар


                    • #55
                      От: За бирата

                      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                      Всъщност преди на нея пишеше, че е произведена във Франция и е една от малкото, от които съм имал киселини.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170530_071200.jpg
Прегледи:1
Размер:185.5 КБ
ID:5755447
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • #56
                        От: За бирата

                        Може би, Живо Пиво на "Пети Океан"...? Но, само може би!
                        Без да съм сигурен, мисля че бирата в 20 литровите канти се прави малко по- иначе, то и условията на съхранение го позволяват, ама хрихрихристо да каже. Карал съм практика в "Каменица", това с отлежаването във ваната (то си беше канал, широк около 5 м. и дълъг към 30) и спряганите тук тонове/дневно, чисто технологично няма как да се произведе в завод, по- малък от Куртово Конаре, примерно.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • #57
                          От: За бирата

                          Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                          Само червен Алмус и Ломско лукс!
                          Последната бира в КМБ, правена с ХМЕЛ. Всички други от години са със сухи добавки, та чак вкусът на публиката се е извратил и не я харесват. Нищо. Больше нам достанется.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #58
                            От: За бирата

                            Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                            [ATTACH=CONFIG]916323[/ATTACH]
                            Интересно, без мая как им се получава чистотата на бирата по deutsche Reinheitsgebot от 1516..... Там е казано точно и ясно: В бирата има малц, хмел, мая и вода. Интересно, че повечето бири, като четеш етикета са без мая, значи алкохола се получава другояче...
                            The Flat Earth Society has members all around the globe.

                            Коментар


                            • #59
                              От: За бирата

                              Първоначално публикуван от Вива ViRuS4eto Преглед на мнение
                              Интересно, без мая как им се получава чистотата на бирата по deutsche Reinheitsgebot от 1516..... Там е казано точно и ясно: В бирата има малц, хмел, мая и вода. Интересно, че повечето бири, като четеш етикета са без мая, значи алкохола се получава другояче...
                              Всъщност в оригинала на райнхацгебот няма мая щото 16в не са били чували за нея
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #60
                                От: За бирата

                                Първоначално публикуван от Вива ViRuS4eto Преглед на мнение
                                Интересно, без мая как им се получава чистотата на бирата по deutsche Reinheitsgebot от 1516..... Там е казано точно и ясно: В бирата има малц, хмел, мая и вода. Интересно, че повечето бири, като четеш етикета са без мая, значи алкохола се получава другояче...
                                Много се задълбочаваш ...наздраве
                                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X