Обява

Свий
Няма добавени обяви.

физико-икономически въпрос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: физико-икономически въпрос

    +1 за климатика. От 2003 г. съм с китайски Панасоник - 9 ВТU за 16 кв.м. стая. До момента работи безотказно и зиме и лете.
    Така, че според мен и май-лошия климатик е поне два пъти по-икономичен и от най - хубавия конвектор, без да отчитаме и възможността да охлажда лятото.

    Коментар


    • #32
      От: физико-икономически въпрос

      Ако трябват адакс ще си продавам старите. Вече съм на парно и резерва климатик. Преди бях на климатик и резервен вариант адакс имам 3 по 2 кв и мисля едно 1,5 кв. Всичките работят.

      П.П. Ако сметнете за неуместно, моля изтрийте. Така или иначе, като ги наснимам, ще ги кача като обява.
      Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
      Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

      Коментар


      • #33
        От: физико-икономически въпрос

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        То има един реотан и един потенциометър.
        Мнда. Не точно реотан и не точно потенциометър. Ако ще - взимай с електронно управление. Има защо - после виж какъв реотан има в Адакс-а, и какъв в Теси-то. От над 10 години съм с адакси, само в едната стая подобен на теситата и всички останали. Ми на тоя посления 2 пъти му сменям регулатора, щото механичен. Отделно дето реотана му работи на няколко пъти по-висока температура от тоя на адакса - те ти и физиката.

        За Теси - имаме колега от форума, дето работи там, или е работил, ама не му знам ника. Пихме си бирата на събора с него. Питай Кольо - комшия му е и ще се сети.

        НЕ ВЗИМАЙ от тия, дето имат и вентилатор - безсмислени са - шумят колкото духалка.

        ПП: С 3-те милиметра (ако наистина са милиметри) стиропор на тавана само си си играл ненужно. Ефект се забелязва от 20мм нагоре.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          От: физико-икономически въпрос

          Добър инверторен климатик, за да може да се спи и при включен. А имам усещането, че не трябва и въздухът да препуска по кьошетата, та може и леко преоразмерен. Първоначално е дебело, зависи и от условията за монтаж, и колко ти се разбива.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #35
            От: физико-икономически въпрос

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            ПП: С 3-те милиметра (ако наистина са милиметри) стиропор на тавана само си си играл ненужно. Ефект се забелязва от 20мм нагоре.
            Е то предимно и най-вече беше за красота стиропора.
            При мен е с двойна плоча с въздушни междини - изобщооо яката ралта

            А колегата от Теси се обади, да му благодаря и тук
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #36
              От: физико-икономически въпрос

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              ..
              А колегата от Теси се обади
              и ми каза .......
              Допиши горното !
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #37
                От: физико-икономически въпрос

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Мнда. Не точно реотан и не точно потенциометър. Ако ще - взимай с електронно управление. Има защо - после виж какъв реотан има в Адакс-а, и какъв в Теси-то. От над 10 години съм с адакси, само в едната стая подобен на теситата и всички останали. Ми на тоя посления 2 пъти му сменям регулатора, щото механичен. Отделно дето реотана му работи на няколко пъти по-висока температура от тоя на адакса - те ти и физиката.

                За Теси - имаме колега от форума, дето работи там, или е работил, ама не му знам ника. Пихме си бирата на събора с него. Питай Кольо - комшия му е и ще се сети.

                НЕ ВЗИМАЙ от тия, дето имат и вентилатор - безсмислени са - шумят колкото духалка.

                ПП: С 3-те милиметра (ако наистина са милиметри) стиропор на тавана само си си играл ненужно. Ефект се забелязва от 20мм нагоре.
                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Е то предимно и най-вече беше за красота стиропора.
                При мен е с двойна плоча с въздушни междини - изобщооо яката ралта

                А колегата от Теси се обади, да му благодаря и тук
                Обясних му на лични какво му трябва, при това в момента го е намерил на промоция. В случая сходен Адакс ще му стъпи над двойно по-скъп, а Атлантика ще му е почти двойно, но е дори по-лош.
                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                Телефон - в профила!

                Коментар


                • #38
                  От: физико-икономически въпрос

                  Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                  Обясних му на лични какво му трябва, при това в момента го е намерил на промоция. В случая сходен Адакс ще му стъпи над двойно по-скъп, а Атлантика ще му е почти двойно, но е дори по-лош.
                  Ако не е някаква яка тайна, моля сподели и с нас, форум е все пак а и зима иде.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #39
                    От: физико-икономически въпрос

                    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                    Ако не е някаква яка тайна, моля сподели и с нас, форум е все пак а и зима иде.
                    В случая Tesy CN03 200 EIS. 2000W, Тръбен нагревател, електронно управление, адекватно работещ термодатчик(за разлика от повечето на пазара), надежден. Не искам да обяснявам защо точно този и да пиша подробности в интернет и за това му писах на лични.
                    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                    Телефон - в профила!

                    Коментар


                    • #40
                      От: физико-икономически въпрос

                      Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                      Тръбен нагревател, електронно управление, адекватно работещ термодатчик
                      Тоест, еквивалент на Adax-а, поне технически. Остава и пластмасата, през която излиза топлото, да изкарва поне 10-ина години, преди да се разпадне, и всичко ще е на 6.

                      Ще имам предвид, благодаря за информацията. Най-малкото, не знаех че правите с тръбен нагревател.

                      Преди 10 години Adax нямаха алтернатива в това отношение. Другото е че нямат пластмаса никъде, освен около термурегулатора (който, да си кажем честно, не е върха на технологията и качеството - на всичките съм им сменил потенциометрите вече). Но самото тяло и нагревател практически няма от какво да изгорят. Имам чувството че нарочно правят регулатора кекав. За сметка на това го продават скъпо - вътре частите са за 10 кинта буквално, със все изработката. А се продава за 10 пъти по толкова.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        От: физико-икономически въпрос

                        И аз благодаря, че
                        е трябва да купувам нещо за тази зима.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #42
                          От: физико-икономически въпрос

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Тоест, еквивалент на Adax-а, поне технически. Остава и пластмасата, през която излиза топлото, да изкарва поне 10-ина години, преди да се разпадне, и всичко ще е на 6.

                          Ще имам предвид, благодаря за информацията. Най-малкото, не знаех че правите с тръбен нагревател.

                          Преди 10 години Adax нямаха алтернатива в това отношение. Другото е че нямат пластмаса никъде, освен около термурегулатора (който, да си кажем честно, не е върха на технологията и качеството - на всичките съм им сменил потенциометрите вече). Но самото тяло и нагревател практически няма от какво да изгорят. Имам чувството че нарочно правят регулатора кекав. За сметка на това го продават скъпо - вътре частите са за 10 кинта буквално, със все изработката. А се продава за 10 пъти по толкова.
                          Пластмасови са кутията за управление която е външна, едни изолационни държачи на радиатора на триака, изолационните държачи на носачите(специална пластмаса) и декоративните ъгли. Другото е метал. От модел до модел на различните производители има голяма разлика. Дори един и същ модел има разлика в качеството при различните мощности.
                          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                          Телефон - в профила!

                          Коментар


                          • #43
                            От: физико-икономически въпрос

                            Така. Поръчано е, утре идва. И имам два бързи въпроса
                            - как да позная дали е правилния реотан тръбен (да неби покрай прИмоцията да са пробутали нещо друго?
                            - на каква височина от пода е оптимално да се монтира
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #44
                              От: физико-икономически въпрос

                              Теси имат едни инфрачервени печки, като комфорт поне за мен са една класа над конвекторите. Били те и Адакс.

                              Търтьо, да знаеш че ще си вземеш И климатик.

                              Коментар


                              • #45
                                От: физико-икономически въпрос

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                - как да позная дали е правилния реотан тръбен (да неби покрай прИмоцията да са пробутали нещо друго?
                                Като погледнеш през процепите кво има вътре (в долната му част) - сам ще разбереш.

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                - на каква височина от пода е оптимално да се монтира
                                RТFM! В сайта има PDF-и.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X