Обява

Свий
Няма добавени обяви.

физико-икономически въпрос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • физико-икономически въпрос

    Задачата е следната - отопление на стая 12 квадрата

    Климатик струва 1200
    конвектор 100 лв

    Значи климатика си струва чак след като конвектора и изгорил 1100 лв ток повече от климатика.

    Обаче знанията ми по физика не стигат да сметна за колко време ще е това - помагайте
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

  • #2
    От: физико-икономически въпрос

    Ееее па нещу килувати да беши турил пуне.
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

    Коментар


    • #3
      От: физико-икономически въпрос

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Задачата е следната - отопление на стая 12 квадрата

      Климатик струва 1200
      конвектор 100 лв

      Значи климатика си струва чак след като конвектора и изгорил 1100 лв ток повече от климатика.

      Обаче знанията ми по физика не стигат да сметна за колко време ще е това - помагайте
      За "стая" 12 квадрата духалката е за предпочитане. Иначе климатика ще те издуха.,
      И с конвектор става.

      Коментар


      • #4
        От: физико-икономически въпрос

        Ем предвид че няма нищо купено, ама айде
        1500 Вт конвектор
        10тка климатик инверторен

        22С се гонят в помещението, изолирано, 4 сезона стъкло, стиропор 3мм на тавана, изложение юг-югоизток, София, 4,5х3х2,7 м
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: физико-икономически въпрос

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Ем предвид че няма нищо купено, ама айде
          1500 Вт конвектор
          10тка климатик инверторен

          22С се гонят в помещението, изолирано, 4 сезона стъкло, стиропор 3мм на тавана, изложение юг-югоизток, София, 4,5х3х2,7 м
          И последно:
          кеф ли се търси или икономия?

          Коментар


          • #6
            От: физико-икономически въпрос

            Икономия е за предпочитане.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: физико-икономически въпрос

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Икономия е за предпочитане.

              Тука не мога да помогна. Аз съм на ТЕЦ.

              Коментар


              • #8
                От: физико-икономически въпрос

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Тука не мога да помогна. Аз съм на ТЕЦ.
                Нда, от ТЕЦ по-скъпо няма, това го знаем всички
                Въпреки теориите, практиката нали ...
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: физико-икономически въпрос

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Нда, от ТЕЦ по-скъпо няма, това го знаем всички
                  Въпреки теориите, практиката нали ...

                  Само така си мислиш ти и няколко други.
                  Заповядай, когато ти е удобно, да те запозная със сметките от последните 15години.
                  Преди това бяхме на нафта, после на ток и после на вальо топлото.
                  Та така.

                  Коментар


                  • #10
                    От: физико-икономически въпрос

                    Абе и аз мога да ти покажа сметките за парно и тия за климатик на едни и същи партамент. Радвам се че при теб не надписват ама при мен нещата не са така.
                    Та се разелих с топлофикация с най-голям кеф и повторно закачане изобщо не седи на дневен ред.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: физико-икономически въпрос

                      Грубо казано - имаш да избиваш 1100лв.
                      Което при средна цена около 20ст/квтч би означавало 5500квтч
                      Консумацията на десятка сигурно ще е някъде около 0.7квтч..
                      Т.е. на час работа ще избиваш около 0.8квтч
                      Или ще избиеш сметката след около 6900 часа... Или 286 денонощия постоянна работа...
                      Или в реални условия - някъде след десеттина години...

                      П.С. и аз съм минавал като търтея по схемата 'развод с ТЕЦ, женитба с климатик' ... Абе развода бе полуразвод, защото само в голямата стая бях сложил климатик без да демонтирам парно и т.н. Но резултата ме учуди в цифрово изражение - знаех, че ще ми излезе сметката, но не очаквах да е толкова голяма в полза на климатика като икономия...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #12
                        От: физико-икономически въпрос

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Абе и аз мога да ти покажа сметките за парно и тия за климатик на едни и същи партамент. Радвам се че при теб не надписват ама при мен нещата не са така.
                        Та се разелих с топлофикация с най-голям кеф и повторно закачане изобщо не седи на дневен ред.
                        При мен няма как да надписват,че съм с индивидуален топломер. Не разпределители по отделните радиатори.

                        Коментар


                        • #13
                          От: физико-икономически въпрос

                          Трудно ще го сметнеш без още няколко цифри, а най-добре някаква история на консумацията. Хората и режимите им са твърде различни. Аз ти казвам на око - 3-5 години възвращаемост. От мен глас за конвектора, освен ако не трябва охлаждане през лятото. Като видиш сметките за една година, пак го предложи за обсъждане.
                          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                          Drag Grand Canyon Daily
                          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                          LZ1JYM

                          Коментар


                          • #14
                            От: физико-икономически въпрос

                            Има твърда преспектива за повишаване цената на електроенергията.

                            +1 за климатик.

                            Коментар


                            • #15
                              От: физико-икономически въпрос

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Климатик струва 1200
                              конвектор 100 лв
                              Какъв е този топ-хипер-трипер климатик за 1200 лв.?
                              Аз в стария си офис купих две китайски ментета с монтажа бяха общо 800 лв., работиха две години и ги оставих на хазяина (той щеше да припадне). В новия пак купих две ментета - "Deer", бяха под 1000 лв. с монтажа двата, ама сега гледам из нета - "не се предлагат" (сигурно фирмата е фалирала, че много еФтино ги е давала)- четири години топлят, изстудяват - 150 квадрата с отворени врати.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X