Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новият формат на "Голямата война"

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Новият формат на "Голямата война"

    Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
    "Ловците" многократно са заявявали, че като цяло не искат външни хора, особено пък преливане на сили от нас. Нашите пък не искат да ги преливат и така.
    На миналата война се наложи да се прелеят хора към "Ловците" и това стана в последния момент. Не познавам всички, но с тези които идват на Панчарево не виждам причина да не се разберем!
    Това с няколкото отбора е много рисковано. Ако отбор А и отбор Б се съюзят срещу отбор В (а подобни съюзи не може да се ограничат) А и Б започват да си печелят битките на В му става безинтересно и отива да пие мастика в местната кръчма. Ако отбор А е много по-добър и многочислен от другите отбори то той ще мачка наред и всички други ще се демотивират. Разбирам, че желанието е да има свобода всеки сам да определи силите си, но по скоро си мисля че трябва това да бъде аранжирано предварително за да не стане провал. Много по-лесно е да се преливат сили м/у два големи отбора овреме, от колото в последствие да се окаже че няма срещу кого да играем.
    Или пък всеки който мисли че ще има отбор да пусне във форума по една тема и да видим как ще се разпределят силите, ако станат равностойно ще е супер ако не 2 отбора.

    Коментар


    • До: Новият формат на "Голямата война"

      Той Златев пита много отдавна за отбори, никой не отговори...

      Коментар


      • До: Новият формат на "Голямата война"

        Аз не виждам никакъв проблем в наличието на множество отбори. Да щели да се съюзът двата най-големи срещу най-малкия например е и? Ако системата за оценка на резултатите ни е ОК какво от това?

        Не забравяйте че в края на "войната" отборните точки ще бъдат разделени на броя на играчите в съответния отбор... И тогава големите отбори ще делят на много а малкия на малко... И въобще не съм убеден че ще са много щастливи големите отбори от крайния резултат.

        Аз обявявам един отбор. Той ще е съставен от 6 или 7 участника без възможност за влизане на други лица.
        За да тръгне идеята призовавам Стоян също да обяви един отбор, моля най-сърдечно уважаемия ми приятел GAD да направи същото и разчитам на Георги Василиев да стегне Ловците... Ето ви четири отбора вече...!
        VPetrov.photography

        Коментар


        • До: Новият формат на "Голямата война"

          Айде, ето това е приказка. Казвайте отборите, че да реша от кой ще се бия. То избора е ясен - Ловците или Дърти мъди болс( ако ще го има тоя отбор)
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • До: Новият формат на "Голямата война"

            За нашия отбор си запазвам името Техничарите... че така и си ни знаят... Хайде сега Стоян и GAD да се изкажат... и който друг има желание също...

            И за да не губим безкрайно време в дискусии, предлагам като се уточнят отборите участници да направим един съвет на капитаните и да седнем да се разберем за правилата и точка...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • До: Новият формат на "Голямата война"

              Аз ще съм с отбор от 10 човека, отделно "Винторез" са още 8-10 и Опфора са 5-6. Вероятно ще участваме отделно, но ще има съюз. Пробелмът е, че тези 3 отбора са основно пеши, като при нас най-много да има няколко ендуристи. Обаче това си е наша грижа и започваме вербуването на джипари, че Венци на 2 пъти докарва джиповете "под строй" и вече ще е прекалено.

              Коментар


              • До: Новият формат на "Голямата война"

                Име Стояне кажи че да направим списък...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • До: Новият формат на "Голямата война"

                  Щях да кажа и име, обаче вие взехте техничарското, та сега ще трябва да си измислим наше, а за това ще има отборен съвет.

                  Коментар


                  • До: Новият формат на "Голямата война"

                    А и ъъъъ таковата, някой да си търси блуждаещ играч за отбора?
                    А, и дата може да ковнете, че да си планираме свободно време Но може би това след като се съберете капитаните на отборите.

                    Коментар


                    • До: Новият формат на "Голямата война"

                      Идета с многото отбори е да няма "върнати". Ако никой не те иска, намираш си още един такъв и отборът е готов, а точките се делят само на 2. Това по принцип, защото теб и Пламен ще ви прилапаме.

                      Коментар


                      • До: Новият формат на "Голямата война"

                        Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                        Идета с многото отбори е да няма "върнати". Ако никой не те иска, намираш си още един такъв и отборът е готов, а точките се делят само на 2. Това по принцип, защото теб и Пламен ще ви прилапаме.
                        Алоооо Макфлай,
                        сезона на драфта още не е започнал,
                        а ти прилапваш играчи вече!
                        Като гледам до къде сме я докарали с правилата,
                        ще взема да те предложа теб за главен съдия,
                        та да съдийстваш по това което си сътворил.
                        Така, хем няма да играеш и няма да имаш отбор,
                        хем повечето ще са недоволни от теб!
                        Щото няма съдийство, което да се хареса на някой друг,
                        освен победителя!!!!

                        Коментар


                        • До: Новият формат на "Голямата война"

                          Изобщо пък не можеш да ме уплашиш със съдийството. А правилата до голяма степен се изясняват вече. Съдийството ще е основно за мисиите. За маркираните играчи, няма да има нужда от съдия.

                          Коментар


                          • До: Новият формат на "Голямата война"

                            Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                            А правилата до голяма степен се изясняват вече.
                            Бравос Стояне!!!!
                            Поне на някой му се изясняват правилата!!!
                            Аз, че съм си тъп, тъп съм, ама си признавам,
                            тия правила - отбори, съдружия, обединения, делене на 2,
                            минусови точки и т.н, все повече ми се замъгляват....
                            Дано в твойта глава се избистрят,
                            но нека кажат и другите!
                            Ей момчета,
                            кажете бре, избистриха ли ви се правилата???
                            Злати, Жоро Василев, Сър Грей, Миткос, Венци, Събине,
                            пак ли аз нещо не съм вдянал, понеже пишете бърже,
                            или то си ми е от природата...???!!!

                            Коментар


                            • До: Новият формат на "Голямата война"

                              Аз не съм много наясно, особено със санитарите, отрицателните точки, многото отбори и офроуда в "целата схема", ама като се е почнало, айде.....
                              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                              Коментар


                              • До: Новият формат на "Голямата война"

                                Вижте, според мен по-изчистено убитият да отиде до "лазарета", а не да изчака определено време за да се съживи.
                                Първо, "определеното време" е доста неопределено и неконтролируемо понятие.
                                Второ, разходката до лазарета е своеобразно "наказание" за отбора (нещо като наказателна обиколка в биатлона), което на практика създава модел на реалната ситуация при битка - загуби/подкрепления.
                                Другият въпрос е как ще се отчитат точките при маркирането - това трябва да се обсъди. Моето мнение е, че най-добре е това да се прави в лазарета.

                                Предлагам следната схема:

                                На всеки играч преди играта му се дават 2 ламинирани картона - един е неговият "живот", другият - ще служи за историята му и ще е строго персонален.
                                В случай че го "убият", играчът остава единия картон (живота), както досега правихме с ластичето, и се връща в лазарета. Там ще го съживят и ще отбележат на другия жетон, че е бил убит и ще му дадат друг жетон с "живот".
                                Всички жетони добре е да са с номера.
                                Използвайки тази система, която не е много сложна, ние ще можем доста да упростим работата на съдиите в последващото отчитане на резултатите и ще се въведе повече ред в организацията.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X