Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новият формат на "Голямата война"

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Новият формат на "Голямата война"

    Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
    Ober, постни два листа правила и да говорим.....!
    Иначе тая Война си е в твоята глава само.
    По военна топография имам 6, с стрелбата не съм зле, с офроуда също.
    Ама, ако ще ме изпитваш, дай поне въпросника, да се подготвим,
    щото вече се обърках по кой предмет съм на изпит.
    Имам чувството, не само че не съм в час,
    ами и че не съм от това училище!
    Искаш някакво универсално състезание да стане,
    ама и ти не знаеш точно какво и как
    А и като гледам как са се залетели да се записват отбори, това мероприятие май ще стане нашия дуел, част втора...!
    Абе, Гад, ние стебе сме си като едни близнаци, това без майтап. По геоложко картиране и специална топография имам 6, бил съм в училищния отбор по стрелба, от офф роуд поназнайвам. Но за постването на правилата си прав, нека да видим един събран вариант, да помислим и над него.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #47
      До: Новият формат на "Голямата война"

      Хм, че защо въобще трябва да се променят правилата? В2 си беше супер.

      Коментар


      • #48
        До: Новият формат на "Голямата война"

        Първоначално публикуван от Sir Gray Преглед на мнение
        Хм, че защо въобще трябва да се променят правилата?
        Тъй де.
        +1

        Коментар


        • #49
          До: Новият формат на "Голямата война"

          Първоначално публикуван от Sir Gray Преглед на мнение
          Хм, че защо въобще трябва да се променят правилата? В2 си беше супер.
          +1


          само маркирайте базите и оставете всичко друго както си беше!
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #50
            До: Новият формат на "Голямата война"

            Уважаеми колеги, радвам се че ви е харесала "Голямата война 2" но пък има много хора на които този формат не им харесва... (и на мен в това число) тъй че ние определено ще участваме само и единствено при промяна на правилата... Аз лично се ангажирам в скоро време да има изложени ясни и точни правила - предложение за новия формат. Но пък ако се съберете достатъчно хора на които ви харесват старите правила пуснете една нова тема и си организирайте Войната 3 както желаете...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #51
              До: Новият формат на "Голямата война"

              естествено, че никой няма да участва в нещо, което не му харесва.

              ако очаквате, че ще измислите правила, които да се харесат на всичките 80-100 души потенциални участници, не се надявайте

              виждам че предложения, които се различават от правата линия са нежелателни и аз лично спирам да пиша в тази и подобни теми.

              горе някъде имаше едно много разумно предложение, което подкрепям:
              да се напишат окончателните правила, поне месец преди самата игра и който иска - да участва!

              аз, за мен ще реша, когато ги прочета


              Поздрави
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #52
                До: Новият формат на "Голямата война"

                Е, аз ще участвам, каквито ще да са правилата. Ама вместо да играем бистрим политиката малко....
                То лошо няма де.

                Коментар


                • #53
                  До: Новият формат на "Голямата война"

                  Предложението, което Иван одобрява, беше мое. Айде Обер, пиши правилата и туй то.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #54
                    До: Новият формат на "Голямата война"

                    Един лазарет, два лазарета, да маркираме точките предварително... Някой смята ли какъв брой съдии с какъв ресурс ще е необходим за това? Щото само аз май засега съм нещо като кандидат съдия, който се колебае дали да е такъв. Айди да видим, кой друг е готов да е съдия?
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • #55
                      До: Новият формат на "Голямата война"

                      Тази вечер ще систематизирам проекта за правилник.

                      Идеята, от която се ръководя е минимално пряко натоварване на съдиите с това, кой е отстрелян и кой не. Иначе ще трябва да ги клонираме.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Новият формат на "Голямата война"

                        Я забравете тези работи с лазаретите и медиците... Всеки убит може да се съживи като си докосне пушката до такава на негов "жив" съотборник... Просто и ясно...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #57
                          До: Новият формат на "Голямата война"

                          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                          Я забравете тези работи с лазаретите и медиците... Всеки убит може да се съживи като си докосне пушката до такава на негов "жив" съотборник... Просто и ясно...
                          Просто. Ясно. А отчитането? Колко са убити?
                          Това може да се приложи донякъде в Панчарево.
                          Иначе ще стане като във вица дето Чапай отишъл да играе карти в джентълменския клуб

                          Коментар


                          • #58
                            До: Новият формат на "Голямата война"

                            Това вече сме го уточнили. Всеки "убит" си предава/оставя картата за отнетия му "живот"... Този който го е "застрелял" ако може я взема... Накрая съдиите просто броят каквото им се донесе... Това е. Просто и ясно!
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #59
                              До: Новият формат на "Голямата война"

                              Обер, каква е тази идея с минусите вместо плюсове??? Това тотално премахва всякакви битки. Ако приемем че един мнооого добър пеинтболист може да убие 3-ма преди да бъде маркиран, то при 5 отбора колкото и да си добър ще загубиш. От кой конкретно се страхуваш че измисляш правила които да ограничават определен вид игра. Най хубавото в новият формат е свободата който какъвто иска да играе, а нашата работа е да балансираме нещата така че всеки тип игра да дава равен брой точки, така че всички да се напъват, независимо дали ще гонят точки или ще чакат да утрепат някои и да му вземат трофейте. Колкото по балансирана е играта и точкуващата система толкова по интерестно ще е на всички.

                              SEAL какви извозвани бе човек, да не играем 3 дена? Ако съм на точка на 20км разтояние, как ще стигна до болницата и същевременнно ще се гонят някакви цели за изпълнение??? Ще стане тотална боза! Съживяването трябва да е бързо и просто. Маркират те, закачаш си талона на клона, отдалечаваш се 50 крачки от мястото в безопастна посока, сваляш маркера и играеш. Защо трябва да усложнявате толкова много нещата. Всяка система има недостатъци(тази включително), ама поне е проста и няма много възможности за злоупотреби.

                              Какви медици ви гонят, кои ще иска да играе медик? Кой ще контролира маркираният като се скрие зад хоризонта дали донего е отишъл медик или не??? Дали е съживен или не??? Вкарвате сума правила за които няма кой да следи. Това което предлагаме с Венци поне ще го следи този който го е убил.

                              Какви съдии ви гонят??? Съдии няма да има, освен ако вие не сте доброволци!

                              Повечето ви предложения са разумни за игра в рамките на 1км, тук говорим за 8км пеша до най отдалечената пешеходна зона и 30км за джиповете, не забравяйте това моля ви когато предлагате нещо! Също така говорим за игра от около 6-8 часа!

                              Коментар


                              • #60
                                До: Новият формат на "Голямата война"

                                Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                                Това вече сме го уточнили. Всеки "убит" си предава/оставя картата за отнетия му "живот"... Този който го е "застрелял" ако може я взема... Накрая съдиите просто броят каквото им се донесе... Това е. Просто и ясно!

                                Говорехме че ако не се притесняваш да си разкриеш позицята, може и да извикаш маркираният да ти го донесе талона, това отпадна ли? Ако да защо?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X