Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новият формат на "Голямата война"

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Новият формат на "Голямата война"

    Точно това съм имал в предвид като съм написал: "предава/оставя"... Т.е. Ако не се притеснява стрелеца вика убития и му казва къде да си остави картата или дори да му я даде в ръка. Ако иска да остане скрит стрелящия убития чака малко и след като не получи указания къде да си остави картата я закача на видно място и напуска да се съживява...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #62
      До: Новият формат на "Голямата война"

      Първоначално публикуван от SEAL Преглед на мнение
      Имам следната идея.. Медиците според мене не са много добра идея, има прекалено много фактори от които може да зависи дали играта ще бъде честна и балансирана.

      Според мене е най- добре е да има два основни лазарета - по един за единия и другия отбор, където убитите ще бъдат лекувани и след определено време пускани отново в игра. Там ще бъдат и записвани и колко пъти са били убити, като така ще се сформират точките, но само в лазарета обаче ще може да се зарежда с муниции и въдух, както и да се проверява скоростта на маркерите... Другото което е, за да се избегне голямото ходене, защото лазаретите може да са на голямо растояние е на терена да има повече от едно място където убития да отиде и да изчака превоз. Превоза пак ще бъде някоя машина която е била унищожена или пък може някой джип просто да е само линейка. При събиране на тая точка на определен брой убити, джипа като мине просто да ги събера и закара до лазарета, при условие, че трябва да зареждат и муниции/ въздух. На тея точки обаче ще трябва да седи поне един съдия който, ще има функцията на медик. Ако съответния маркиран няма нужда от муниции то той след определено време, след като бъде записан от съдията може да тръгне от там на където поиска. Тази точка ще се води като второстепен лазарет, който може да бъде разположен на такова растояние от основния, че да може да бъде достигната и пеша от всяка важна огнева точка за поне 20 мин. Може да се направи нещо и с димки примерно при събиране на 5-10 човека да се пали димка с някакъв цвят и така да се извести видимо, че на тая точка има убити чакащи превоз.

      Може да се мине само с един голям лазарет, но той трябва да се разположи в средата на картата или поне някъде около средата, а не като на миналата война в единия край, така че единия от отборите да не трябва да минава двойно по- голямо растояние до него, а и съответно да минава през цялата територия на врага.
      Общо взето е това..
      Според мен основния проблем за разположението на лазарета ( на терена в Бухово) е, че нагоре не могат да се качат автомобилите с оборудването. Ако този проблем се реши и лазарета се разположи в средата на терена( с редуцирани размери) може да отпаднат всякакви медици, самосъживявания и пр.
      Нека да не усложняваме излишно организацията! И без това не се справяме много добре Нека да запазим добрите неща от досегашните войни и да променим само лошите.
      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

      Коментар


      • #63
        До: Новият формат на "Голямата война"

        Май нещо ни мина ентусиазма... Колеги, аз пак питам, колко отбора биха с включили в една такава Война? И ще имаме ли окончателен писмен вариант на правилата?
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #64
          До: Новият формат на "Голямата война"

          Тук, още преди ТРИ седмици трябваше да има поне два листа правила, за Войната3???!!!
          На фона на това голямо НИЩО, аз нищо няма да казвам!!!!!
          ОБЕР, ти си знаеш.......!!!!

          Коментар


          • #65
            До: Новият формат на "Голямата война"

            Ало, човекът с упреците и с претенциите...

            Правила ще има, когато се изясни основният и най-проблемен момент - съживяването. Последният обсъден тук вариант със съживяването, колкото повече го описвам, толкова по-зле става. Затова първо ще го изпитаме в Панчарево, както и варианта с лазарета.

            Коментар


            • #66
              До: Новият формат на "Голямата война"

              Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
              Ало, човекът с упреците и с претенциите...

              Правила ще има, когато се изясни основният и най-проблемен момент - съживяването. Последният обсъден тук вариант със съживяването, колкото повече го описвам, толкова по-зле става. Затова първо ще го изпитаме в Панчарево, както и варианта с лазарета.
              Стояне, изкарай правилата бе човек, нищо че има неизвестни по основни въпроси! Така няма какво да се дискутира и се чувстваме като мухи без л...о, няма около какво да се завъртим...!!!
              И без определения моля, дори да отговарят на истината!
              Или мислиш, че ти си застрахован от такива?!

              Коментар


              • #67
                До: Новият формат на "Голямата война"

                Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                Май нещо ни мина ентусиазма... Колеги, аз пак питам, колко отбора биха с включили в една такава Война? И ще имаме ли окончателен писмен вариант на правилата?
                Проблема е, че открихме ловния сезон А и много хора са на море.
                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                Коментар


                • #68
                  До: Новият формат на "Голямата война"

                  Ей Жоре, тия пъдпъдъци Ви изпиха акъла( майтапя се, да не се засегнеш!) Май, като и миналия път, голямата Война 3 ще е една година след Голямата война 2.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #69
                    До: Новият формат на "Голямата война"

                    Доста хора се интересуват от терото издание и ще трябва да изберем и забодем дата.

                    Обаче от практически експеримент, това със съживяването ще е основният източник на неразбории и разправии. При това с потенциал да развали мероприятието.

                    Принципът с лазарета според мен се доказа като удачен, стига да е разположен на подходящото място - близко до пехотинския терен и добре достъпно от различни места, например поляна или равно място. В такъв случай въпросът с подбринатео на терена става технически, а не принципен.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Новият формат на "Голямата война"

                      Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                      Доста хора се интересуват от терото издание и ще трябва да изберем и забодем дата.

                      Обаче от практически експеримент, това със съживяването ще е основният източник на неразбории и разправии. При това с потенциал да развали мероприятието.

                      Принципът с лазарета според мен се доказа като удачен, стига да е разположен на подходящото място - близко до пехотинския терен и добре достъпно от различни места, например поляна или равно място. В такъв случай въпросът с подбринатео на терена става технически, а не принципен.
                      +1
                      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Новият формат на "Голямата война"

                        Гледайки Календара на форума, свободни ми изглежда датите 30 септември, 7 октомври или 20 октомври. Ама май на първата откриват лова на едър дивеч и няма да е подходящо. Погледнете и Вие в Календара, преценете и дайте предложение. И Обер, айде пиши ги тия правила най-после.
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • #72
                          До: Новият формат на "Голямата война"

                          Ако съживяванията ще бъдат в лазарет, това ще попечи за развитието на каквито и да било цялостни стратегии, защото едно отиване до лазарета и после връщане обратно във войната ще коства много време, което нямаме, защото играта ще е ужасно кратка. Ако наистина го решите по този начин, ще ви пожелая приятна игра.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Новият формат на "Голямата война"

                            Аз не мога да разбера какво толкова умувате това съживяване. Написал съм по-горе как става. Въобще не разбирам какъв е проблемът? Идеята е когато един човек е застрелян ако може да му се вземе картончето респективно точките. И пак да си играе...

                            ЩЕ ПОВТОРЯ: ЕДИНСТВЕНИЯ РАЗУМЕН НАЧИН Е ЧОВЕКА ДА СЕ "СЪЖИВЯВА" КОГАТО ОТИДЕ ДО ДРУГ СВОЙ СЪОТБОРНИК ИЛИ АКО СЕ ВЪРНЕ НА МЯСТОТО КЪДЕТО Е ЗАСТРЕЛЯН СЛЕД КАТО Е ОСТАВИЛ КАРТАТА СИ.

                            Всички други неща които мислите ще затруднят играта в максимална степен и не разбирам защо въобще ги обсъждате...?
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #74
                              До: Новият формат на "Голямата война"

                              Обсъждаме го, защото тази идея е пожелателна, но на практика в мелето ще стане страшна каша - кой накъде и какво. В суматохата ще направим една голяма обърквация и нищо повече. Все пак, Войната се прави веднъж на сума време и да пуснем в нея неизпитани замисли и правила, рискуваме да провалим всичко. Досега никога не сме играли по този начин и е много рисковано да го изпробваме баш на голямото събитие. Затова предложението ми е по-сериозните играчи да отделим известно време тази или следващата събота и да видим дали това, което си мислим е реализируемо.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Новият формат на "Голямата война"

                                Ще направите "обърквация" ако не ме слушате! Най-добрите правила са простите правила. Единствената цел на този който е "застрелял" е да си вземе талона с точките. Оттук насетне колкото по-просто се съживява някой толкова по-добре...
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X