Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новият формат на "Голямата война"

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Новият формат на "Голямата война"

    Най-добрите правила са тези, които могат да се наложат и да се спазят.

    В една реалбна обстановка се губи поглед върху "бойното поле" и е много трудно да се разбереш кого и къде се гръмнал, като същевременно внимаваш някой от съживените да не ти изскочи в гръб. Именно объркването на обстановката с постоянната намеса от всички посоки на съживените ще напави едно голямо меле.

    Идеята на Събин е, че ако отстреляният не се върне веднага се разваляла цялата тактическо постановка е странна. Естествено, че при ударен съотборник много неща ще се развалят. Както е и при истинските бойни действия. Затова целта при истинската война е да раняваш противника и да занимаваш околните му с него, а не с теб. Принципът, че убитият се връща почти веднага в играта не помага, ами пречи. Ако пък трябва да стои някъде наблизо известно наказателно време, няма кой да го контролира.

    За мен, експериментът с лазарета от миналата игра се оказа принципно удачен, ако и да не беше разположен на най-подходящото място. Нали все пак това е отборна игра и колективно трябва да се справяме със задачите, вкл. и с "грижата за ранените". Иначе просто заприличваме на тълпа зомбита, които щурмуват докато им свършат талоните.

    В тази връзка, какъв е проблемът лазаретът да бъде разположен на централно и удобно място? Иначе с него правилата са възможно най-прости - който е ударен, отива там, преди да се върне в играта. Което е и достатъчно отработен и заучен момент за всеки, играл пейнтбол - улучените отиват в т.нар. safеty zone и след това се връщат в играта. В случая, единствената разлика е, че не чакщат края на текущата игар, за да влязат отново.

    Коментар


    • #77
      До: Новият формат на "Голямата война"

      Съживяването веднага е именно компенсацията за разликите между реалния и "пейнтболския" бой. Влизането в бой "отвсякъде" пък не виждам като проблем... всеки който е "застрелян" или трябва да се върне където е застрелян или да иде при друг съотборник... Какъв е проблемът? Откъде ще се вземе в гръб?

      Но в края на краищата както искате... и аз се присъединявам към Събин. Ще дойдем да гледаме
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #78
        До: Новият формат на "Голямата война"

        Е, айде сега "ловдижийски" номера. Ще дойдете да гледате...

        Предложението ми е много просто - неразумно е да се поставя ново представление на Миланската скала без репетиция. Нека първо изпробваме поне единия вариант и да видим какви са проблемите, за да ги избегнем. Иначе ще ги дискутираме постфактум след играта и ще има гарантираните разправии, че правилата са виновни.

        Коментар


        • #79
          До: Новият формат на "Голямата война"

          Обер, грешиш по 2 точки.

          1. Сравняваш нещата с реална война, ама не сме на реална война а играем игра за максимум 8 часа. Войните са били доста по дълги!

          2. Не знам дали е вярно или не, не ми се е случило на мен лично а на хора от моя отбор. Карат си с джипа, засреща ги група и ги напада, нашите избиват лошите и като им искат ластичетата се оказва че нямат. Моля не се хващайте да спорите за втората война кой прав и кой крив, цитирам го само защото е пропуск в организацията! Та идеята е че ако убиеш някой и той вдигне пушката, ти го следиш какво става докато ти е в погледа, а като си излезе от погледа знаеш че вече участва - нещо на което може да разчиташ. А като убия някой и той се запъти за лазарета, и предполагаш че няма да дойде скоро, а той заобикаля и се включва към другар да те стреля и после(като стане напечено) възира, и ти се оказваш прецакан. Защо да правим правила които вкарват толкова много шансове за шмикеруване, като може да държим нещата под контрол (контрола на маркиралият противника)?

          Коментар


          • #80
            До: Новият формат на "Голямата война"

            Сравнявам го с битка, а не с война. Битките рядко са по-дълги от 1 ден.

            Добре, де. Всичко, което си говорим са предположения, а не е изпробвано напрактика как ще е. Моето предложени е дъ го изпробваме, преди да сме го внедрили. Ако се окоже, че реално така нищо няма да стане, вече ще е късно за оправяне.

            Коментар


            • #81
              До: Новият формат на "Голямата война"

              Хммм...нека да кажа само няколко думи:

              - Обера не сравнява пейнтбола с война, ами с бойни действия. Които, като цяло хич не са били по-дълги. По същество това си е война, но на тактическо (най-много на ниско оперативно) ниво. Естеството на големите woodsball игри са е точно такова.

              - Ако някой ще лъже и шмекерува, той ще го прави при всякакви правила.

              - ИМХО каквито и да са правилата, би трябвало човек да е способен на компромис. Идеална ситуация, която да удовлетвори всички просто няма, няма и да има.

              Благодаря.

              Коментар


              • #82
                До: Новият формат на "Голямата война"

                В някои аспекти е, в други не е! А ние се опитваме да я доближим максимално до "Е"!

                Сега ясно ли е?
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #83
                  До: Новият формат на "Голямата война"

                  Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                  А ние се опитваме да я доближим максимално до "Е"!
                  Извинявайте, че ви се намесвам в дискусията, ама ако ще "Е" тогава за какви съживявания говорим въобще?
                  И защо се опитваме да измислим наново колелото след като подобни игри се играят от много отдавна и хора с много по-голям опит са изработили (опитно) правила?

                  Коментар


                  • #84
                    До: Новият формат на "Голямата война"

                    Много просто, заради ограниченията които налага използваното "оръжие" което е далеч от реалността. Затова и се налагат "съживявания" та поне в достатъчна степен чисто статистически да може да се отсеят по-добрите...

                    А колкото до правилата които ги има писани, моля да ги публикувате тук да ги видим... и ако ни харесат ще ги приемем например...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #85
                      До: Новият формат на "Голямата война"

                      http://www.scenariopaintball.com/rules/GSRPv302.htm

                      има и един куп други вариации из мрежата. На спекопс имат съкратен вариант за по-малка игра.


                      Затова и се налагат "съживявания" та поне в достатъчна степен чисто статистически да може да се отсеят по-добрите...
                      По-добрите в какво? Във военната тактика или в пейнтбола? Двете се разминават доста, макар външно да имат общи черти, така че трябва да се реши какво точно се търси.
                      Моето мнение е, че с правилата които се бистрят тук предстоящето начинание нито ще е военна симулация, нито игра на пейнтбол, а някакво такова отроче недъгаво.

                      Коментар


                      • #86
                        До: Новият формат на "Голямата война"

                        Ха така, а сега вземете и преведете правилата които цитирате на български език и ги дайте за обсъждане защото тук освен мен само още няколко човека ще ги прочетат на английски.
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #87
                          До: Новият формат на "Голямата война"

                          По-добрите в какво? Във военната тактика или в пейнтбола?
                          Във военната тактика и стратегия разбира се! Пейнтбола сам по себе си въобще не ме интересува нито смятам че има каквото и да е значение извън възможностите му донякъде да симулира реална битка...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #88
                            До: Новият формат на "Голямата война"

                            А, аз не дялкам правила за новата Голяма война че да превеждам материали Ако някой ме натовари с тази задача ще превеждам та пушек ще излиза. Ма никой не ме е натоварил, та защо да се тюфкам за тези, които недознайват езици?! Ако някой ме помоли, учтиво, тогава може и да се хвана, при наличие на свободно време.

                            Иначе относно идеята (между другото симулирането на стратегия е леееко изхвърляне, с пейнтбол стратегически проблеми не могат да се симулират ) - силно подозирам, след като съм прочел дискусиите до тук, че голяма част от участниците в предишните войни всъщност не искат военна тактика, ами пейнтбол. И точно това разминаване в идеите и представите за характера на мероприятието водят до неразбориите с правилата.
                            Иначе и аз лично (не че моя глас въобще има значение) съм за тактика, макар това да означава много тичане и малко стрелба Но между другото точно при тактиката пък "съживяването" ще е съвсем неподходящо решение за мъртвите.

                            Коментар


                            • #89
                              До: Новият формат на "Голямата война"

                              То ако въпросът беше да си правим правила за мен и още двама ще е по-лесно да седнем някъде да ги помислим на маса...

                              Колкото до избора тактика или пейтбол то мисля че тук всеки е свободен да си отвори една тема и да предложи каквото си иска... стига да събере и достатъчно съмишленици всичко ще е наред...

                              Та на въпросът:

                              Най-учтиво ви МОЛЯ да преведете каквото сметнете за подходящо за да могат останалите да се запознаят с идеите там. Имам желание и аз да помогна с превода но съм захванал да нося много дини и не ми се ще да изтърва някоя...
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • #90
                                До: Новият формат на "Голямата война"

                                (между другото симулирането на стратегия е леееко изхвърляне, с пейнтбол стратегически проблеми не могат да се симулират )
                                Затова съм готов да споря... Стратегията не е толкова предмет на оръжия колкото на цялостна визия за дългосрочен резултат... А смисъла на идеите които се предложиха относно различни мисии със специален характер и задачи е точно в избора на правилна стратегия...
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X