Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Форд Маверик 2 лек обзор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от ssaattyyrr Преглед на мнение

    Утре съм там, казаха да ида със съединителя направо.
    Ще стане работата тогава, аз го взех с куриер, че съм малко далечко, но си беше точният.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • Търся амортисьори за стъклото на багажника. Нещо тегава работа. Някой купувал ли е? Нещо китайско или от сорта, че ги намирам по 40, 60 че и 100 лв. бройката, отделно ги няма налични никъде. Само в Мото Пфое не съм питал още.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • Господа, не видях подходящ раздел за моят въпрос, затова го пускам тук.

        Можете ли да ми препоръчате сервиз за автоматици или човек в София, който ги ремонтира, но без да се налага многократно отваряне на кутията след тяхната/неговата намеса. Потенциалният клиент е Ford Maverick 3.0 2002г. Може и да се окаже само нужда от смяна на масло и филтър или проверка на кабели, букси и дали сработва...един клапан, което може да направи всеки грамотен механик...поне така мисля, а не сваляне на кутията.

        Притесненията ми за Джемини са многото мнения в нета за кутии за ремонт след тяхна интервенция и също така наливане на едно и също масло на всички автоматици. Ако го правят наистина, то това е абсурдно.

        Джипа имам желанието да го карам още дълги години, приятно се управлява, дори и след като купя друг по-голям.

        Asen Kushlev, бих си поръчал амортисьорите от Rockauto или amazon, ebay.
        Последно редактирано от Cherep; 25-08-22, 21:30.

        Коментар


        • cecoa1
          cecoa1 коментира
          Редактиране на коментар
          Те повечето автоматици са за едно и също масло.

      • Първоначално публикуван от Cherep Преглед на мнение

        Asen Kushlev, бих си поръчал амортисьорите от Rockauto или amazon, ebay.
        Амортисьорите са купени още миналата година, 90 лв. за двата от БГ, Монро. Някаква промоция хванах, явно разтикват складови наличности за по-дърти кошници. Иначе за инфо, спука ми се гривната на ABS, колосална цена 7 лв. от магазин в БГ , естествено труда беше доста по-скъп.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • За 5-та врата на Хондата ползвам два полски амортисьора за подматрачни рамки. Цени... повече от хуманни
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • Asen Kushlev
            Asen Kushlev коментира
            Редактиране на коментар
            Аз така правя с едни за индустриална миялна машина. По 4 кинта са, карат повече от заводските, дето са по 100. Иначе ако го докараш на захват, нютони и дължина са много евтино и добро решение. Ма нали е за автомобил, цената в пъти нагоре.

          • ssaattyyrr
            ssaattyyrr коментира
            Редактиране на коментар
            Само не знам за теглото дали ще станат. Колегата пита за задното стъклото, което се вдига отделно, а не за цялата задна врата.

          • коко келеша
            коко келеша коментира
            Редактиране на коментар
            Има от 10-тина нютона и нагоре. Не е проблем да се намери подходящо усилие и дължина, но трудно се намират със захват ябълка.

        • Какъв разход на газ дава 3 литра автомат?Къде му се слага бутилката за газ че да не пречи отзад.Гледам в нета че има вариант в легена или отдолу под багажника.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • Cherep
            Cherep коментира
            Редактиране на коментар
            Газова нямам, не мога да кажа. Знам, че ги слагат на мястото на резервната гума, а нея къде я завират не знам

        • Бутилката е на пода на багажника, има една пластмаса за крика и ниши за багаж. Махаш я и слагаш там, резервната гума е отдолу. Моя е 2,3 разход не знам за 3-ката.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • Cherep
            Cherep коментира
            Редактиране на коментар
            Джипката не е сглобявана за спортно каране, но за изпреварване, когато се налага, има достатъчен ресурс.

          • Asen Kushlev
            Asen Kushlev коментира
            Редактиране на коментар
            Този, който гледах беше с монтирана в Германия газ, тук само е каран. Наистина ми се видя доста голяма бутилката, но не съм разглеждал подробно, гледах другите неща по колата. Иначе моя е ръчка 2,3. Разход извънградско с тук таме малко градско го докарах и на 9, но над 90 не съм вдигал. Нормално е към 10, аз го ползвам до село основно и няма къде да се засилвам толкова. Имам колега със същия с газ, гори му 11-12 смесено, но и той кара планински път.

          • djefjerry
            djefjerry коментира
            Редактиране на коментар
            Колеги някой знае ли от къде мога да си поръчам окачване за повдигане на Форд Маверик 3.0 xlt

        • Баща ми е с ~40л бутилка на мястото на резервната гума. Тия 90л хич не ги виждам как ще се съберат, още повече пък в малките ниши в багажника. 2.3 моторът му гори газ 12-13, бензин една идея по-малко. Според мен ускорява малко мудно, въпреки 150те коня, но пък 140 (че и повече) си стига и държи без проблеми.

          Коментар


          • Asen Kushlev
            Asen Kushlev коментира
            Редактиране на коментар
            И мен ме усъмни нещо с бутилката, но не се заглеждах там, а и май над нея беше слаган шперплат за дъно на багажник. Ако трябва мога да дам някакви размери на нишата. Иначе и според мен има едни обороти, където малко е муден, но на мен не ми трябва повече. Карам градско и 45 км. до село, половината селски пътища. Щом го докарах на 9 л. разход.

        • Питате колко гори 3.0 автомат за 600 км смесено със каране на магистралата постоянно със 150км/ч и това е когато го взех преди година даде ми разход 13/100 а по каталог му дават 12.9/100 говорим за бензин на газ не съм го засичал а за тези които казват че не върви само да кажа че си изпълни километража 200 км/ч

          Коментар


          • Roninn
            Roninn коментира
            Редактиране на коментар
            Аз искам да видя как прави 200 км.Ще е интересно.....не че се съмнявам...просто окачването му не е за такива скорости.

          • djefjerry
            djefjerry коментира
            Редактиране на коментар
            Не знам какво му е на окачването но е много стабилно и се държи много добре на пътя не знам "Roninn" дали си карал или си се возил въобще във Форд Маверик но е много по добър от много други джипове и 200 км прави без проблем ТЕ ХОРАТА СА ГО ИЗМИСЛИЛИ


          • djefjerry коментира
            Днес, 16:18
            Колеги някой знае ли от къде мога да си поръчам окачване за повдигане на Форд Маверик 3.0 xlt
          Doколкото съм се интересувал, предлагат само подложки и някакви болтове. Не съм виждал комплекти с пружини и амортисьори като за истински джип.

          П.П. При едни "хора", както винаги може да се научи нещо ново - http://dobinsonsprings.ru/cart/htdocs/4x4/maz-52.htm

          Освен Добинсън имало комплекти и от ОМЕ и АРБ, като при АРБ има и амортисьори
          Последно редактирано от коко келеша; 20-09-22, 17:42.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • djefjerry
            djefjerry коментира
            Редактиране на коментар
            Подложки и аз виждам из сайтовете както и окачване със амортисьори и пружини във "eBay" но не изпращат за чужбина това им беше отговора

        • Здравейте колеги. Кажете къде да намеря вярна диагностика за Маверика 3.0 2002г. Предварително Ви благодаря.

          Коментар


          • djefjerry
            djefjerry коментира
            Редактиране на коментар
            Не знам колега но мисля че в сервизите би трябвало да имат диагностика

          • nogopechen
            nogopechen коментира
            Редактиране на коментар
            Тези дни си търсих Маверик или Трибют, за диагностика ползвах Лаунч и Аутел. Става и с Фордскан с ''четец' : ЕЛМ, Оупен Порт и Mini-J2534.

          • Roninn
            Roninn коментира
            Редактиране на коментар
            Forscan е софта...за мазда и форд.Варианта на пс дава възможност да ръчкаш по всички модули на колата , включително имобилайзери,егр и т.н

        • Колеги тези дни придобих още един Маверик-2, ХЛТ, 2,3 литра, 2005 година. На газ, черният е на бензин, защото ортака мрази газта. Сега какво да правя?
          FORD Maverik-2,3L, AWD, XLT-2 броя

          Коментар


          • Първоначално публикуван от nogopechen Преглед на мнение
            Колеги тези дни придобих още един Маверик-2, ХЛТ, 2,3 литра, 2005 година. На газ, черният е на бензин, защото ортака мрази газта. Сега какво да правя?
            В какъв смисъл?
            Маздата ми грознее много ....някак си безлична...маверика ми харесва.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • Първоначално публикуван от nogopechen Преглед на мнение
              Колеги тези дни придобих още един Маверик-2, ХЛТ, 2,3 литра, 2005 година. На газ, черният е на бензин, защото ортака мрази газта. Сега какво да правя?
              Сипи си питие и се почерпи за придобивката.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • nogopechen
                nogopechen коментира
                Редактиране на коментар
                Така направих.

            • С какво масло карате 2,3 литровия двигател? Разход на 10 х.км.?
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X