Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Е ли Патрола семейна кола?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Е ли Патрола семейна кола?

    Патрола е семейна кола!
    Ама за някое Австралийско или Южноафриканско фермерско семейство

    Не искам да съм краен в оценките, ама и аз смятам, че като има сняг Part-time-a трябва да си стои в гаража. Особено ако е и с автоматични хъбове
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #32
      До: Е ли Патрола семейна кола?

      Не съм чул засега, някой да си зазимява Патрула зимата. По скоро обратното.
      Тия дни прочетох това:
      Първоначално публикуван от philipp Преглед на мнение
      ...
      Зазимявам колата, че ще стана за смях някъде (или недай боже нещо по-лошо)
      Касае се за Нива фул-тайм.
      Вместо да се правят такива абсурдни твърдения, да вземем да отбележим особенностите и техниката на шофиране на парт-тайма при зимни условия.

      Коментар


      • #33
        До: Е ли Патрола семейна кола?

        Моето скромно мнение е, че Патролът , такъв какъвто го харесва колегата не е най-сполучливият избор за семейна кола.
        На мен лично ми харесва , особено късата база , но си е камион.
        Отвътре е доста грубоват и спартански. По-скоро е добра база за истинска оффроуд машина. Няма да коментирам представянето на парт тайма в зимни условия (мисля от собствен опит , че колегата ще остане разочарован след Субарото) , но ще кажа че през зимата така или иначе освен хубави ЗИМНИ гуми се иска и много внимателно управление с какъвто и да е автомобил.
        Ако аз трябваше да направя избора на колегата най-вероятно щях да се насоча към Паджеро дълга или къса база със супер селект раздатка( мотора е въпрос на лични предпочитания). Мисля , че това е достатъчно добър компромис и за оффроуд и за шосейно каране. Със супер селекта можеш да си избереш дали да караш фул или парт тайм според предпочитанията и условията.
        Поздрави!
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #34
          До: Е ли Патрола семейна кола?

          Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
          Патрола е семейна кола!
          Ама за някое Австралийско или Южноафриканско фермерско семейство

          Не искам да съм краен в оценките, ама и аз смятам, че като има сняг Part-time-a трябва да си стои в гаража. Особено ако е и с автоматични хъбове
          По твоята логика щом падне сняг всички коли трябва да си стоят в гаражите и да се движат само тези, които са фул-тайм?!?
          Карал съм два джипа и в момента карам такъв, който е парт-тайм, в сняг и поледица с автоматични хъбове и ЛСД на включено 4Н и се държи повече от добре... ...нооо това зависи от гумите и задкормилното "устройство", държа да уточня!
          На въпроса на колегата за "Патрола и семейната кола", моето мнение е, че става за семейна кола, единственият недостатък за мен е високият разход на гориво. Според мен, семейната кола трябва да е по-икономична, а в гаража може да дреме и едно "вседеходче", защо не?
          Последно редактирано от abalon; 21-12-09, 09:15.
          "Когато Господ раздавал земя на народите, българите закъсняли и земята вече била свършила. Затова Бог им дал къстче от своята земя."

          Коментар


          • #35
            До: Е ли Патрола семейна кола?

            Стига бе....заради 2-3 месеца в годината,когато се изисква по-голямо внимание ще провилиш една мечта ли...????
            Карал съм моя Патрол на сняг и лед....и то с калните гуми/с тях направо е неуправляем особено на лед/,карал съм го и на 4х4 по заснежената републиканска мрежа....
            Проблема на партайма е в това че заради липсата на междинен диф ,при завой /особено рязък/,се получава ефекта на спирачката...или предните колелета отиват да блокират,което естествено води до занасяне и завъртане!
            Но на правото няма никакъв проблем да си го караш и на 4х4.....
            Повечето автомобили си изкарват зимата и снега на заден мост,естествено с подходящите гуми,така че не разбирам защо да не можеш да караш Патрола на задно/еле пък ако си с зимни гумета направо не виждам проблем/,естествено ще имаш едно наум че караш 2 тона и кусур джип и ще си съобразяваш шофирлъка с това!
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #36
              До: Е ли Патрола семейна кола?

              Добре де, какво толкова му има на Патрула зимата, че чак да си стои в гаража. Ставате смешни. Карал съм 3 Патрула зимата и сега карам и къса ТЛК70. Пак Парт-тайм. Ми пуснете си предния мост и това е.

              Който иска да кара със 100 на лед, може да го прави на специализиран полигон. Ако държи да го прави сред хора по пътищата, най-малкия му проблем е с какво задвижване му е автомобила.

              Коментар


              • #37
                До: Е ли Патрола семейна кола?

                Няма как да се качиш от Субару на Патрул и да не преживееш емоционален шок.

                Обаче да караш парти-тайм на сняг и лед не е съвсем невъзможно. Има хора които го правят по-добре от колкото други фул-тайм.
                Много е важно да си респектиран от машината. Страх ли те е няма да има проблеми и ще свикнеш. Не те ли е страх, ще се праснеш.

                Джип с парти-тайм се кара като джет.
                Пускаш газта - въртиш волана - подаваш газ.
                Объркаш ли последователноста, не става.

                Коментар


                • #38
                  До: Е ли Патрола семейна кола?

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Че то решението на твоята дилема е просто. Карай си субарото и си купи евтин патрул за гората. Той късия е достатъчно голям да не става за градска кола, та дългия.
                  Колегата е прав
                  Имах същия проблем до преди месец - сега си карам субарото в града, а по балкана и на ски хода с джипката - всички са доволни!!!
                  "Докато умните се намъдруват,лудите се налудуват"
                  "LZ1WAN"

                  Коментар


                  • #39
                    До: Е ли Патрола семейна кола?

                    Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                    ... Не искам да съм краен в оценките, ама и аз смятам, че като има сняг Part-time-a трябва да си стои в гаража ...
                    Не думай! А какво смяташ за всички леки коли, бусове, камиони, които дори и парт-тайм 4х4 нямат?
                    Хайде стига сте разказвали изсмукани от пръстите басни!!!
                    Патрул, както и всеки друг джип с парт-тайм 4х4 си се кара съвсем нормално през зимата. Да не говорим пък, ако е и със зимни гуми, както би трябвало да бъде, след като няма да се кара офроуд.

                    П.П. А ако някой си мисли, че наличието на постоянно 4х4 компенсира недостатъчните шофьорски умения, ето информация от днешната черна хроника:

                    19-годишен младеж с 6-месечен стаж като шофьор прегази мъж на пътя и рани жена, която се движела по тротоар
                    ...
                    Младежът управлявал на заснежен участък джип “Гранд Чероки” и заради несъобразена с пътните условия скорост младежът помел движещия се по пътното платно 54-годишен мъж и движещата се по тротоара 44-годишна жена ...
                    Последно редактирано от Чавдар (V93); 21-12-09, 09:54.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Е ли Патрола семейна кола?

                      Вземай го- няма какво толкова да му се чудиш - няма да се жениш за него я.

                      Покарай го и ако прецениш че не ти харесва винаги можеш да го продадеш.
                      Аз съм доста-нов тук, карам джип от няколко месеца и хич не съжалявам, особено след някоя "разходка" из гората.
                      Сега като падна снега също е доста весело - в нашия град (даже май цялата община) снега не се чисти, даже не се и опесачава - пълна поледица.
                      Само на задно малко по-внимателно карам защото при повечко газ задницата тръгва, но без проблем се движа с другите коли.
                      На 4х4 бързи просто е коренна разлика - то е ясно, но ако можеш да караш с 70-80км значи двойното може би не нужно в таква ситуация.
                      На леда си се кара без проблем в града (4х4Н), но като субарото няма да е.

                      Става дума за Терано 2 - парт тайм.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Е ли Патрола семейна кола?

                        Ха-ха!!!

                        Понеже всички се хванахте за мойта реплика, явно трябва да се доуточнявам

                        Човека сам си признава, че е слаб шофьор и разчита техниката да го измъква от "ситуации".

                        И аз съм карал парт-тайм, та са ми ясни и предимствата, и недостатъците.
                        Ето ви картинка - стар У60, с компромисни гуми (по бюджетни съображения), с износени хъбове (пак по бюджетни съображения или от незнаене), без ABS (понеже е стар) и с неопитен водач (който разчита техниката да го спаси, а пък и и се е попредоверил щото "нали карам джип"!) се спуска по заснежен и частично заледен планински път (връща се със семейството от ски)...
                        На остър десен завой хъбовете отключват... човека натиска спирачка...
                        ... а вие идвате отдолу?

                        Помислете малко - автомобилите, особено тези, които са големи и тежки, могат да бъдат смъртоносни, при това по-често не за този, който е вътре! Не ги набутвайте зорлем в ръцете на всеки, който "просто има мерак"!
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • #42
                          До: Е ли Патрола семейна кола?

                          Хуу де
                          Не знам що някой е решил, че джипа е семейна кола?
                          Сув-четата иди дойди (въпреки че пак са по-зле от лека кола), ама другите са си камиончета за в гората и на пътя са тих ужас
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #43
                            До: Е ли Патрола семейна кола?

                            Нямаш ли някои познат с патрол ,вземи пробваи и ако ти хареса купуваи.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Е ли Патрола семейна кола?

                              Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                              ...
                              Човека сам си признава, че е слаб шофьор и разчита техниката да го измъква от "ситуации".

                              И аз съм карал парт-тайм, та са ми ясни и предимствата, и недостатъците.
                              Ето ви картинка - стар У60, с компромисни гуми (по бюджетни съображения), с износени хъбове (пак по бюджетни съображения или от незнаене), без ABS (понеже е стар) и с неопитен водач (който разчита техниката да го спаси, а пък и и се е попредоверил щото "нали карам джип"!) се спуска по заснежен и частично заледен планински път (връща се със семейството от ски)...
                              На остър десен завой хъбовете отключват... човека натиска спирачка...
                              При така описаната ситуация и доста опитни шофьори биха се затруднили...
                              Само хъбовете какво общо имат с управлението при спускане?
                              http://www.nakladkibg.com
                              накладки, спирачни дискове, съединители

                              088 8613380

                              Коментар


                              • #45
                                До: Е ли Патрола семейна кола?

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Хуу де
                                Не знам що някой е решил, че джипа е семейна кола?
                                Сув-четата иди дойди (въпреки че пак са по-зле от лека кола), ама другите са си камиончета за в гората и на пътя са тих ужас
                                Айде няма нужда от оправдания.
                                Кои са другите дето не са СУВ-чета а са камиончета.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X