Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Е ли Патрола семейна кола?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Е ли Патрола семейна кола?

    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
    Айде няма нужда от оправдания.
    Кои са другите дето не са СУВ-чета а са камиончета.
    Ужаска
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #47
      До: Е ли Патрола семейна кола?

      Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
      При така описаната ситуация и доста опитни шофьори биха се затруднили...
      Само хъбовете какво общо имат с управлението при спускане?
      Имат, понеже ако не са отключили, точно в тая ситуация имаш шанс с газ да се бухнеш в дясната канвка и да не направиш големи бели и на този дето идва отдолу... (разбира се ако предвидиш ситуацията и реагираш навреме)

      А като става дума за опитен шофьор - там се почва първо от това да знаеш какво караш и какво може да очакваш от него, след това - да го поддържаш винаги в максимално надеждно състояние и чак тогава идват уменията на пътя.
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • #48
        До: Е ли Патрола семейна кола?

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Ужаска
        Добре де, не ти ли е малко неудобно да сравняваш джип с ATV (all-terrain vehicle )

        В повечето случаи UAZ-469 се кара от хора на които или им плащат, или са заставени да го правят. То верно армията е едно голямо семейство, ама аз поне до колкото разбирам в темата става въпрос за друго семейство.
        Последно редактирано от kinex; 21-12-09, 15:01.

        Коментар


        • #49
          До: Е ли Патрола семейна кола?

          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
          Добре де, не ти ли е малко неудобно да сравняваш джип с ATV (all-terrain vehicle )

          UAZ-469 се кара от хора на които или им плащат, или са заставени да го правят. То верно армията е едно голямо семейство, ама аз поне до колкото разбирам в темата става въпрос за друго семейство.
          Щото тлк, патрул или джип са много комфортни и прочее
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #50
            До: Е ли Патрола семейна кола?

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Щото тлк, патрул или джип са много комфортни и прочее
            Като не си ги карал, вземи поне попрочети малко.
            TLС е SUV, Jeep също.
            Само Патрул-а никой не може да каже какво е, и за това постоянно се фаворитизира.

            Коментар


            • #51
              До: Е ли Патрола семейна кола?

              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
              Като не си ги карал, вземи поне попрочети малко.
              TLС е SUV, Jeep също.
              Само Патрул-а никой не може да каже какво е, и за това постоянно се фаворитизира.
              Дали не съм ги карал Ще предам.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #52
                До: Е ли Патрола семейна кола?

                Ама вярно темата за смях стана. Аз само си задавам един въпрос. Колко тежи един МБ. Или БМВ. И сам си отговарям - горе долу колкото Патрола. И още един въпрос - с какво предаване е? И пак си отговарям - със задно. И последно - при каране с нормална скорост по заснежен път, парт тайма е по-стабилен от задното. Изводите да си ги прави всеки както иска.
                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                Коментар


                • #53
                  До: Е ли Патрола семейна кола?

                  Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                  Ама вярно темата за смях стана. Аз само си задавам един въпрос. Колко тежи един МБ. Или БМВ. И сам си отговарям - горе долу колкото Патрола. И още един въпрос - с какво предаване е? И пак си отговарям - със задно. И последно - при каране с нормална скорост по заснежен път, парт тайма е по-стабилен от задното. Изводите да си ги прави всеки както иска.
                  Център на тежестта, спирачни системи, системи против поднасяне, системи за управление на мотора, ет цетера.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #54
                    До: Е ли Патрола семейна кола?

                    Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                    Ха-ха!!!

                    Понеже всички се хванахте за мойта реплика, явно трябва да се доуточнявам

                    Човека сам си признава, че е слаб шофьор и разчита техниката да го измъква от "ситуации".

                    И аз съм карал парт-тайм, та са ми ясни и предимствата, и недостатъците.
                    Ето ви картинка - стар У60, с компромисни гуми (по бюджетни съображения), с износени хъбове (пак по бюджетни съображения или от незнаене), без ABS (понеже е стар) и с неопитен водач (който разчита техниката да го спаси, а пък и и се е попредоверил щото "нали карам джип"!) се спуска по заснежен и частично заледен планински път (връща се със семейството от ски)...
                    На остър десен завой хъбовете отключват... човека натиска спирачка...
                    ... а вие идвате отдолу?

                    Помислете малко - автомобилите, особено тези, които са големи и тежки, могат да бъдат смъртоносни, при това по-често не за този, който е вътре! Не ги набутвайте зорлем в ръцете на всеки, който "просто има мерак"!
                    Колега , извинявай ама.... дето се вика - да ти имам примера !
                    В същия стил , аз пък да ти предложа друг казус : Същия завой и същите условия , ама човека не е с партито - тайм ( както се изразява Кинекса) , а с чисто нов фул-тайм и чисто нови зимни гуми от реномирана марка. Ако щеш и с ESP , ABS и каквото друго се сетиш . Само че на човека са забравили да му затегнат една джанта в гумаджийницата и точно на завоя , те точно това колело изхвърча и му вика :"Довиждане!". И кво прайм тогава ?
                    Според мен "износени автоматични хъбове" е несериезен аргумент както против Патрула , така и против който и да е парт-тайм.
                    Съгласен съм обаче с теб че всичко си зависи от задкормилното устройство. Нещо повече - смъртоносни могат да са не само тежките камиони , но и свръхлеки трабантчета . Но то затова и за камионите си има друга категория , т.е. иска се опит.
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Е ли Патрола семейна кола?

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      Според мен "износени автоматични хъбове" е несериезен аргумент както против Патрула , така и против който и да е парт-тайм.
                      Съгласен съм обаче с теб че всичко си зависи от задкормилното устройство.
                      Не си ме разбрал - нямам нищо против Патрола. Всичко, което съм написал в тая тема е продиктувано единствено от факта, че е пусната от човек, който очаква колата да го закара до края на пътуването, а не той нея. Още повече, че досега е очаквал това от Субару, което се справя значително по-добре с подобно изискване. А и както личи от думите му, бюджета ще бъде изчерпан с покупката, пък после
                      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                      Коментар


                      • #56
                        До: Е ли Патрола семейна кола?

                        Благодаря момчета! Колко много хора се отзоваха, просто удивително!
                        Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

                        Коментар


                        • #57
                          До: Е ли Патрола семейна кола?

                          Аз имах подобни страхове с мойто животинче - part-time е, но откакто паднаха снеговете и станаха ледовете, след няколко тренировчици, установих, че е много по-добре да се кара с двойното, отколкото само на задно. Поне това, което пише в ръководството за мойта кола - part-tima си го включваш без никакви притеснения при всякаква киша, сняг, лед, кал, макадам, пясък. Не съм имал още лошия късмет да усетя недозавиване, само след няколко опита, успях умишлено да го подхлъзна в режим 4х4 - все пак това са тежки коли, здраво тежащи на гумите си и с яка кормилна уредба. Без газ в завоите, както писа kinex и... аз лично се "родих" откакто се обзаведох с мойто "примитивно" возило.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #58
                            До: Е ли Патрола семейна кола?

                            Колега щом имаш съзнанието и смелоста да си признаеш че си слаб шофьор ще намериш смелост да обуздаеш и джипо-камиона както го изкарват някой хора.Аз карам 40т камион само на заден мост и да ти кажа не е толкова страшно на сняг и лед стига да мислиш преди да действаш и да бъдеш внимателен.Карал съм и УАЗ 469 и 452 даже тогава бях млад шофьор на 20г нямаше форуми и интернет някой неща ги научих без да си искам и с настръхване на косата пък после какъв смях е падало...за това от мен съвет взимай джипа не се чуди и от начало леко и внимателно докато се сработите пък после ще дойде и големия кеф.
                            0887284106-Митко
                            http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                            http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                            Коментар


                            • #59
                              До: Е ли Патрола семейна кола?

                              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                              ... Само Патрул-а никой не може да каже какво е, и за това постоянно се фаворитизира.
                              Как да не може бре! Я преброй само в тази тема колко пъти се каза, че е камион!
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #60
                                До: Е ли Патрола семейна кола?

                                То в редът на шегата и УАЗа е ATV.
                                Сериозно виждал ли си някъде Патрула в кой клас е. Не че може да е нещо по-различно от SUV, но никога не съм ги виждал в едно изречение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X