Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Е ли Патрола семейна кола?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Е ли Патрола семейна кола?

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Регулатор спирачно налягане спрямо натоварване преден/заден мост.
    Мерси, колега. Обаче, съм малко...ненаясно с тая работа. И търсачката нищо не каза. Би ли обяснил с два реда какво върши този регулатор и какво става когато е прецакан. При мен задните спирачки въобще не работеха, може ли да има нещо общо?
    Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

    Коментар


    • От: Е ли Патрола семейна кола?

      Има разбира се. Това е т.нар. кантар на спирачките. Разпределя усилието към задните колела в зависимост от натоварването. Ся те задните спирачки може и по друга причина да не ти работят, но може и от това да е.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Е ли Патрола семейна кола?

        айде, не стана ли готов тоя Патрул да му се порадваме
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • От: Е ли Патрола семейна кола?

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:patrol_batak.jpg
Прегледи:2
Размер:203.6 КБ
ID:5229314Еми, не е станал.... Ама, си го джъткам така. Има бая за правене. Главно по екстериора. За ново окачване и лебедка, както и за печка и климатик, не мисля за сега, предвид голямото кризисно немане на свободни средства. Ама и това ще стане....
          Сори за закъснелият отговор. Иначе е много удобна кола. Едната събота возиш вар и керемиди, другата кучетата на лов, пък после миеш и хайде на пикник/риба където си поискаш със дечурлигата. А багажника...Абе щом жената не успява да го напълни, значи съм го уцелил по размер.
          Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

          Коментар


          • От: Е ли Патрола семейна кола?

            Здравейте колеги.
            Ха, пет години след последната публикация в темата, се заех да доказвам сам на себе си тезата, т.е. че дългият Патрол все пак може да бъде семейна кола. Демек, продадох си леката кола и се захванах наново да стягам джипа, който ми остана единственото возило.
            Та в тая връзка възникнаха някои въпроси. Оказа се, че трудно, много трудно развих част от гайките но колелетата. С един метър рамо. Съвсем закономерно, нито шпилките, нито гайките изглеждаха добре. След като прекарах шпилките с флашка 12х1,25 пак се опитах да завия на ръка и не ще. Почнах да прекарвам гайките с метчик и открих че не са със стъпка 1,25. Най вероятно са били 1,5 и са сбъркани някъде в историята на джипа по грешка. Сега търся да си купя пет шест предни и още толкова задни шпилки и комплект еднакви гайки 12х1,25. Някъде из сайта имаше оферта за нови такива, ама не мога да я открия. Но и оригинални в добро състояние вършат работа. Ще съм благодарен за някакви насоки.
            Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

            Коментар


            • От: Е ли Патрола семейна кола?

              В автоморга за втора употреба, при гумаджиите пък има нови. Имаш избор. Успех!
              Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
              Стефан Арзатов

              Коментар


              • От: Е ли Патрола семейна кола?

                Моргите са ясни. Тука има, тука нема... Всъщност въпроса беше някой може ли да даде линк към дистрибутор на нови и колко биха стрували?
                Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

                Коментар


                • От: Е ли Патрола семейна кола?

                  "Енчо Енчев-ЕТЕ" ЕООД Горна Оряховица
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • От: Е ли Патрола семейна кола?

                    Кальо,

                    Намери дебел молив със сив графит(демек обикновен молив), с мекия графит хвани и "оцвети" конусите на гайките, обещавам ти, че няма да имаш проблем с развиване и корозия, графита им действа добре, и е важно да се стягат по спесификация не до откат и още малко

                    И аз преди години страдах и се наложимда разпробивам и разсичам една гайка на старото ми чероки, майстора ме светна на този трик и от тогава нкога нямам ядове с гайките, отнема 50'стотинки и 30 секунди на гайка да се излекуват, след сваляне обаче се повтаря оцветяването.

                    Поздрави и равен брой
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • От: Е ли Патрола семейна кола?

                      Първоначално публикуван от kalio_kkk Преглед на мнение
                      Моргите са ясни. Тука има, тука нема... Всъщност въпроса беше някой може ли да даде линк към дистрибутор на нови и колко биха стрували?
                      За Ланд Круизер съм купувал от Панчев Пловдив http://www.panchev.bg/
                      Има и гайки. По спомен са 3 до 5 лв. бройката.
                      0+

                      Коментар


                      • От: Е ли Патрола семейна кола?

                        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                        Кальо,

                        Намери дебел молив със сив графит(демек обикновен молив), с мекия графит хвани и "оцвети" конусите на гайките, обещавам ти, че няма да имаш проблем с развиване и корозия, графита им действа добре, и е важно да се стягат по спесификация не до откат и още малко

                        И аз преди години страдах и се наложимда разпробивам и разсичам една гайка на старото ми чероки, майстора ме светна на този трик и от тогава нкога нямам ядове с гайките, отнема 50'стотинки и 30 секунди на гайка да се излекуват, след сваляне обаче се повтаря оцветяването.

                        Поздрави и равен брой
                        Графит се продава и на прах... или поне се продаваше, до преди няколко години. С него става драстично по-бързо, отколкото да дращиш с молива.
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • От: Е ли Патрола семейна кола?

                          А продават и графитна смазка, отпадат всички гимнастики.
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • От: Е ли Патрола семейна кола?

                            Добре де щом си минал шпилките с плашка 1,25 вземи една читава гайка 1,25резба и виж как върви,може да се окаже че си само за гайки.Шпилките и гайките е хубаво да са оригиналдъ,а не правени от бай "ЕТ-...","ООД"и тн.

                            Коментар


                            • От: Е ли Патрола семейна кола?

                              Най-различни болтове и гайки за джанти предлагаха в Менте-комплект 33. Само дето не се споменава кой ги е произвел.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Е ли Патрола семейна кола?

                                Дистрибутори са на ЕТЕ Г. Оряховица. Купувал съм от тях едни специфични гайки с шайби за лети джанти на Тойота и останах доволен от доставката и качеството на бурмите (по спомен около 5 лв. бройката).

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X