Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чисто нова кола:?: Абсурд.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Чисто нова кола Абсурд.

    Първоначално публикуван от redex Преглед на мнение
    ...в рамките на 100к... ...дискове...
    Още нещо - двете ми дърти кошници са с оригиналните си дискове, едната на 180000, другата на 120000. На онова от магазина смених дискове на 40000. До това време не беше стъпвала другаде освен в сервиза на вносителя.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Чисто нова кола Абсурд.

      Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
      Минало бешело. В момента цените са до 30% над пазарните.И то не на всичко.Даже има и по-евтини части при вносителя. Искаме гаранция 5г, ама да си я обслужвам където искам аз, с какво искам аз.После като изтропа,ще ходиш да ревеш на вносителя, как продавал боклуци, нали?
      При всяка една "странна" повреда, се пращат проби директно в завода. И няма мърдане, ще разберат веднага какво се е случило, и ще го оправят. ОБАЧЕ,
      при вносителя имаш право на рекламация. При бако в гаража,имаш една голяма чаша студена вода. Да тръгне да връща част, от магазина към вносителя, ще си отвисиш в сервиза като глухо куче на синджир.
      Като ти кажат, дай да я сглобим, карай я така, ще видм какво ще стане....
      Рекламация, казваш... Няма такава мърлящина! Дефект, видим след като смъкнеш капака на клапаните!
      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=52544
      Равносметката ми от цялата сага е, че освен хвърлените на вятъра по тях пари, освен
      счупените нерви, напразните обещания, пропуснатите ползи от неизползването на колата,
      естествената амортизация и падане на цената и, аз губя и тази година, изплащайки напразно
      пълно автокаско, което е около 1800лв и има реален шанс “Евроинс” ООД да не изплатят
      щетите по полици от 2959лв, поради изтекла давност, защото не мога да закарам
      автомобила за оглед, преди да ги удобрят вече 6 месеца след като ми е изтекла полицата.
      Освен това, ако наистина успеят да ми свалят гаранцията означава, че няма да мога да я
      продам, най-лошата последица от което ще е, че отново ще бъда задължен да ползвам
      “услугите” (ако изобщо могат да се нарекат така) на “Миркат” ООД, “Ауто-Крис” ООД или,
      недай си боже, “Грей-Ауто” ООД като оторизирани сервизи на Сузуки. Тази история
      вероятно е с отворен край, защото автомобилът още не съм получил към днешна дата
      09.02.2009г, 10 месеца след началото на аварията.
      ...
      Както казах, след като съда си прави оглушки, вкарах колата в сервиз, защото за тези 3 години, обезценяването и вече надминава стойността на иска. На сервиз "ИнтерАуто" ООД, гр. Бургас им отне малко повече от 20 дена, включващи коледно- новогодишните празници, да върнат колата в движение. Това на фона на раждясване 10 месеца в двора на "Ауто Крис" си е направо светлинна скорост. Беше голямо предизвикателство за тях да са съберат отново двигателя, който беше разглобен и хвърлен в багажника. Е, естесвено се оказа, че липсва някоя друга малка част, която са "забравили" да сложат като ме изгониха няколко месеца преди края на гаранционния ми срок.

      А ето го и виновникът:
      Счупена пружина на клапан на четвърти цилиндър! Няма интеркулери, няма чудеса (направо нямам търпение да прочета коментара на Митко-Малшанса от Миркат, какво точно слабовероятно застрахователно събитие е причинило това!). Нито те са го видели, нито Ауто Крис, които като виждат грешка в работата на 4ти цилиндър сменят дюзата, като не става сменят и четирите, и като пак не става си ги прибират обратно и ме зарязват като клиент. А през цялото това време клапъна не се затваря и при игнация съсипва изпускателната система. Тази пружина струва 15лв, а щетите които е нанесла... вие сами виждате. Иска се малко повече от това да можеш да продаваш коли, за да имаш сервиз!
      http://www.forum.offroad-bulgaria.co...ad.php?t=35526
      ох - след 3 седмици си я взех неремонтирана.

      нямали време да я поправят и не знаели кога ще имат време изобщо...

      странно ми звучи, но да не забравяме, че сме в булгаристан ))
      Последно редактирано от Ivan Terziev; 23-01-18, 12:35.

      Коментар


      • От: Чисто нова кола Абсурд.

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Още нещо - двете ми дърти кошници са с оригиналните си дискове, едната на 180000, другата на 120000. На онова от магазина смених дискове на 40000. До това време не беше стъпвала другаде освен в сервиза на вносителя.
        Вероятно различни автомобили, различно тегло, различна мощност и различен стил на управление.
        Аз на кола 2 тона автомат с двигател 4 литра не успявах да изкарам с един комплект дискове повече от 90к. Говоря за предни дискове.
        Сега и да не кажеш че тези коли, дето са с оригиналните дискове на тези километри спират, както тази, на която си сменил на 40к :–)
        Да ясно е че новите неща са направени да им се сменят по-често консумативите с ясна цел..

        Коментар


        • От: Чисто нова кола Абсурд.

          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
          Рекламация, казваш... Няма такава мърлящина! Дефект, видим след като смъкнеш капака на клапаните!
          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=52544
          http://www.forum.offroad-bulgaria.co...ad.php?t=35526
          И това доказва, точно това което ти казвам. Има как да се проследи всичко.Отделно има и централа на марката и т.н. В гаража на бако, имаш какво? Преместване от единият крачол, в другият. Няма как да докажеш ,че тази кола изобщо е била избщо там.

          Коментар


          • От: Чисто нова кола Абсурд.

            Това доказва, че дори да изсипеш една торба пари, пак няма никакви гаранции. Но тогава със сигурност ядът е още по-голям.
            HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

            Коментар


            • От: Чисто нова кола Абсурд.

              Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това което получава.
              Атанас Буров
              Jeep cherokee XJ 4L,6.5 inch long arm lift,33/12.5/15

              Коментар


              • От: Чисто нова кола Абсурд.

                Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                И това доказва, точно това което ти казвам. Има как да се проследи всичко.Отделно има и централа на марката и т.н. В гаража на бако, имаш какво? Преместване от единият крачол, в другият. Няма как да докажеш ,че тази кола изобщо е била избщо там.
                Доказва, че България не е дорасла до нови коли. Дори да си пачка и да не те бъркат. То и в средата на Факултета има палати, всред колибите. Ама аз не бих живял там.
                Гаражът на Бако, части от моргата, и мръсна газ по баирите. Не кормилна кутия за 4 бона в Миркат, и сума време разигравка. 3 години са му очернили живота зарад една пружина дето може да я видиш с развиване на 10 болта.
                И линч на възпитателки, дето се чудят как всички проблеми да прехвърлят на нормалния човек. Най-бедните и най-богатите не ги засяга.

                Коментар


                • От: Чисто нова кола Абсурд.

                  Аз плащам точно за това, което ползвам. Та, не ти разбрах мисълта за тарикатлъка. Или трябва задължително да се правя на баровец и да оставям огромни бакшиши на тоя и оня? Айде бе.
                  HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                  Коментар


                  • От: Чисто нова кола Абсурд.

                    Първоначално публикуван от redex Преглед на мнение
                    Да ясно е че новите неща са направени да им се сменят по-често консумативите с ясна цел..
                    Едната, която карам активно и е на 180000км, спира не по-зле от магазинската със сменени дискове. Освен всичко друго при блокирали гуми спира за по-малко разстояние от магазинската с блокирали гуми, нищо че вероятно е около 2 пъти по-тежка. И двете нямат ABS и говорим за спиране върху сух асфалт.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • Чисто нова кола Абсурд.

                      Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                      Влизал съм, а даже ми е в плановете лятото да си купя Шкода RS 245 коня. Вярно, че не е 35К ама сравни я с другите коли със съпоставими двигател и екстри и пак ще ми разбереш мисълта.
                      Иначе за ходенето до морето....аз карам КИА соренто, от нова, та вече четири години. На брат ми ще му е тясна, щото има четири деца, но пък жена ми с четири приятелки с Тойота Айго отиде на море, че и се върна. Различни критерии за вместимост имаме.
                      Вместо Шкода RS, предлагам CL55AMG, 2005, до 150к км, 30 хил. лв.
                      Предимства - изключително здрав и непретенциозен компресорен мотор, здрава и евтина за поддържка скоростна кутия. Окачване - ABC, по-добрата версия на ниво регулирането. Добавям 15к за начален и текущи ремонти за пет години и 100к км.
                      Остатъчна стойност след тези години - 15 хил лв.
                      Получаваш бърза, комфортна, (сравнително) луксозна и красива кола без по-голяма загуба на стойност от RS.

                      Преди доста години отидох с петима приятели с Москвич 8-ца на морето. Това никак не променя обективните трудности да натоваря багаж за 14 дни море за две деца и двама възрастни в W140.
                      Изпитвам съмнения, че ще се справя по-добре във Фабия или Айго. Дори и с багажник на покрива.

                      Коментар


                      • От: Чисто нова кола Абсурд.

                        Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                        Безплатното за теб или по гаранция обслужване следва да се заплати от производителя, което за сервиза си е чиста печалба.
                        Имаше тук един колега, рекламиращ сервизните кампании на JEEP.

                        Да разбирам ли, че каквото е наредено от производителя се заменя безплатно, но съпътстващите процедурата смени на „чорби" са за сметка на собственика на автомобила
                        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                        LZ1EMS

                        Коментар


                        • Чисто нова кола Абсурд.

                          Първоначално публикуван от bigy Преглед на мнение
                          Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това което получава.
                          Атанас Буров
                          Българинът ще стане гражданин на света, когато започне да изпълнява съвестно и стриктно възложената му и платена работа и да не гледа особено втренчено в чуждото канче.

                          Никой няма да се интересува дали гледа да мине “тънко”, защото точно това е дълбоко характерна черта за западно-европееца, за който “кеф цена няма” е непознат не само като израз, а и като начин на мислене.

                          Коментар


                          • От: Чисто нова кола Абсурд.

                            В Германия, Дачия на старо си държи цена,тук-също.Това,дето давали на човека 4500 лв за кола на 2,5 години си е подигравка отвсякъде,лесно ще и вземе поне 7000.Когато новата кола ти се развали нощем,когато си тръгнал за морето,а това е следствие от лошо качество,какво правим?Май само при Лексъс ти карат на място замесващ автомобил,и си прибират повреденият?Ремонт на гаранционен автомобил-тия с връзките ги ремонтират бързо,ти чакаш и чакаш-срок няма,маняна,все ще го оправят,някога...Аз преди да купя сегашното си бусче бях пред дилема-дрънгел на 10 години,дрънгел на 2 год и 400000 км,върнат от лизинг,и с много надута цена,щото... нали официален сервиз,или нов.Сметките,които направих се оказаха добри-след потягане за около 2000 лв,минах 140000 км-само консумативи.Но е въпрос и на късмет,и за стара,и... за нова

                            Коментар


                            • От: Чисто нова кола Абсурд.

                              Дрън-дрън и от двамата

                              Първоначално публикуван от bigy Преглед на мнение
                              Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това което получава.
                              Атанас Буров
                              Вкарването на този цитат в тази тема показва дълбоко неразбиране на проблема, засегнат от Буров. Вероятно поради извеждането му от контекста.
                              Търсенето на добра сделка е изконно човешко право и няма защо да бъде отнето точно на българина. Буров се е възмущавал от неспазването на ВЕЧЕ СКЛЮЧЕНИ сделки и договори.

                              Е, и аз се дразня от същото. Няма да разказвам откъде идва тая ни особеност защото е за друга тема.

                              Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                              ...
                              Никой няма да се интересува дали гледа да мине “тънко”, защото точно това е дълбоко характерна черта за западно-европееца, за който “кеф цена няма” е непознат не само като израз, а и като начин на мислене.
                              Твърдението че западноевропейците не правят разходи за удоволствие е малко пресилено. Единствената разлика е че по-прецизно могат да преценяват кое могат да си позволят. На нас, българите, тази ни способност е старателно изтривана в продължение на 3 поколения.

                              Коментар


                              • От: Чисто нова кола Абсурд.

                                Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                                Изпитвам съмнения, че ще се справя по-добре във Фабия или Айго. Дори и с багажник на покрива.
                                Фабията всъщност побира доста за размера си. Новата не съм я гледал обстойно, обаче не вярвам да побира по-малко от старата. Мисля си че сравнение na Fabia с Aigo е леко безпредметно. Skoda Citigo e по-сравнима.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X