Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чисто нова кола:?: Абсурд.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Чисто нова кола Абсурд.

    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    Да, доста са Дачийте и не само Дъстер. Просто са изгодни. Иначе едва ли имат екстра която да не е била на разположение в Бората преди 15 години. А и като характеристики Бората има по-голямо разнообразие. Не вярвам и Дачията да е много по-здрава...
    Бях споменал (пост#119) актуалния в момента лизинг за Дъстъра - и за да приключа с тях, ще спомена само 4 предостатъчни "предимства" (поне за мен):
    1. По-висока точка на седене - почти като в SUV
    2. 4X4 (при някои модели) за разлика от Бората
    3. Гаранция 3 г. или 100.000 км.
    4. Опция за поръчка с LPG

    Коментар


    • От: Чисто нова кола Абсурд.

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      Да, доста са Дачийте и не само Дъстер. Просто са изгодни. Иначе едва ли имат екстра която да не е била на разположение в Бората преди 15 години. А и като характеристики Бората има по-голямо разнообразие. Не вярвам и Дачията да е много по-здрава...


      Ти с тия Интегралета там, отиде в съвсем друг клас коли. Има и VAG конкуренция на Интегралето...Но конкуренцията е размножена във всичко имащо в името Куатро и S.
      Ланча делта интеграле е легенда.
      Конкуренция да кажем не особено
      Евентуално Ауди куатро , ама с много уговорки.


      Относно неудачиите - ами в РФ си ги произвеждат. И въпреки особеностите на росийската сборка и тоталната липса на пътища са невероятно добри коли.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Чисто нова кола Абсурд.

        Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
        При бако в гаража,имаш една голяма чаша студена вода. Да тръгне да връща част, от магазина към вносителя, ще си отвисиш в сервиза като глухо куче на синджир.
        Ми не!Може и да съм изключение ама служебния ми бус,Форд Транзит преди нова година счупи плочата с кобилиците.Дрът кенеф,2008ма!Поддържам го при един квартален майстор.Поръча нова плоча,която се оказа дефектна но го разбрахме след 300км,след като я счупи и нея!Човека пое ангажимент без да съм си отворил устата още,рекламира плочата и следващата беше безплатна.Струва 950 лева.
        отделно бях закъсал в Македония,човека се дигнА от София,дойде и ми оправи буса.
        Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
        0888854582
        Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
        Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

        Коментар


        • От: Чисто нова кола Абсурд.

          Да се довериш на електроника на 100% в градска среда и не само,требва да си се бъгнал яко.Ако даде дефект кво става?Смачкани пешеходци ,смачкани тенекета без спирачен път,щото круиза така каза!"Бунтът на машините" в действие,не си следиме нещата щото чичко компютър го прави и от него по сигурен нема!Не е нормално!
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • От: Чисто нова кола Абсурд.

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            ...
            Но все пак-акоп ми вдигнат двойно заплатата-ще си взема нова кола, заради самогевезенето.

            Щото българите си имаме стар лаф-"да си първия дето ще пръдне в седалката".
            ....
            Ела у Шопия, да видиш, че няма да си купиш. Старата комшуто ми я оля с боя като боядисва прозорци. Сегашната я направиха на войнишка каска, беше новобоядисана. Имам предвид както си е паркирана. Не ми дреме, ама ако беше нова - не знам...

            Коментар


            • От: Чисто нова кола Абсурд.

              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
              Да се довериш на електроника на 100% в градска среда и не само,требва да си се бъгнал яко.Ако даде дефект кво става?Смачкани пешеходци ,смачкани тенекета без спирачен път,щото круиза така каза!"Бунтът на машините" в действие,не си следиме нещата щото чичко компютър го прави и от него по сигурен нема!Не е нормално!
              Асистенти - не автономна. Подпомагат - не заместват. А задкормилното у-во все още си е най-важното. Круиза си поддържа 50 в града - щото иначе 60-70 и си отлетял с глобата. Да не спамим - това си е друга тема.

              Коментар


              • От: Чисто нова кола Абсурд.

                Аз говоря от моята си гледна точка.
                Сегашния ми блок е последния преди гората, а и имам сериозни помисли да отивам на село.
                В София така ви се пада... Даже ви е малко.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: Чисто нова кола Абсурд.

                  Ако даде дефект ще те извести и няма да задейства системата!
                  Едно време така се говореше и за автоматичните скорости-кутията щяла да ми казва как да карам.
                  Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                  Коментар


                  • От: Чисто нова кола Абсурд.

                    И кво излиза, по-добре да си купя стара S-класа, а на български С-класа, за да ме заглеждат по светофарите и да съм премиум българин, отколкото нова кола за същите пари и да съм част от западна Европа.
                    Ако ще е стара кола, ще е поне мой набор. Това е. А да и ще е хоби кар, а не основна. Щото имам опит с такива коли. Ламарината е здрава, всичко е масивно и посгигурено, няма електроника, лесна за поддръжка е..........ма никога не е мислена за 50 000 К на година, просто щото едно време на дълъг път са пътвали с влак и самолет, а не с колите. И са издържали много време, точно заради ниския годишен пробег.

                    Коментар


                    • От: Чисто нова кола Абсурд.

                      През година- две се появява подобна тема "за / против нов автомобил" и не вярвах, че може пак да се изпишат толкова неща по нея.
                      Тук съвсем сериозно вървят сравнения между стар VW и нова Дачия, стар ML и нова Каптива... ама, някой ще си купи ли стара Дачия?
                      Внимавайте! Имам една за продан, та веднага мога да пробвам твърдителя.
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • От: Чисто нова кола Абсурд.

                        Нали веднага ще и намерят хиляда кусура недей!
                        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                        Коментар


                        • От: Чисто нова кола Абсурд.

                          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                          През година- две се появява подобна тема "за / против нов автомобил" и не вярвах, че може пак да се изпишат толкова неща по нея.
                          Тук съвсем сериозно вървят сравнения между стар VW и нова Дачия, стар ML и нова Каптива... ама, някой ще си купи ли стара Дачия?
                          Внимавайте! Имам една за продан, та веднага мога да пробвам твърдителя.
                          Даваш ли я в комплект със Сорентото, без да ти плащам разбира се разходите по поддръжката за него?

                          Коментар


                          • От: Чисто нова кола Абсурд.

                            Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                            . И са издържали много време, точно заради ниския годишен пробег.
                            Тук си абсолютно прав. Колеги пишат че старите коли са били по-здрави, че след еди коя си година не стават. Я да видим, една кола 9х година е изминала 150000км за 15 години. Една нова е изминала 150000 км за 2 години. Коя е по-здрава ? Преди години транспорта не е бил толкова развит и наложителен. В последните години се започна с пътувания за щяло и нещяло и колите са сметнати за по-голям пробег а не за време-издръжливост. Много ясно че всичките кабеляци, модули, компютри,датчици итн се скапват с времето дори и колата да не се кара. Но средностатистическия европеец си прави 200к за 3-4 години и сменява колата. Никой не е с идеята да си кара колата 15 години.
                            Та ако да речем подкараме една кола 96-та година фабрично нова по 50-60к на година да видим дали ще е по-здрава и инвестицията в гориво и ремонти дали няма да са по-големи от един лизинг или да компенсират обезценяването.
                            Пиша го от опит.

                            Коментар


                            • От: Чисто нова кола Абсурд.

                              Е са те анатемосаха вече

                              Коментар


                              • От: Чисто нова кола Абсурд.

                                Особено в средния или ниския клас никакъв шанс.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X