Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чисто нова кола:?: Абсурд.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Чисто нова кола Абсурд.

    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
    За мене също мотора е някакво железо и/или пластмаса, което да ме кара от тук до там.
    Свят голям, хора всякакви. Но кола да ти върши работа, някакъв дръгел в движение, мога да намеря и за по-малко от 900 лева. Бях намерил Ланча Y за 700 лева, регистрирана, в движение и даже с платена гражданска, но после взех Фиата, че Ланчата е малко екзотика.
    Мотор в движение за такива пари не може да се намери. Под 1800 лева няма мотор в движение... Знам, че не разбирате нищо от мотори, но самият факт, че има такива разлики в цените на 20-25 годишни мотори и коли трябва да ви говори нещо.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • От: Чисто нова кола Абсурд.

      Зависи какво разбираш под мотор в движение.

      Коментар


      • От: Чисто нова кола Абсурд.

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        Утре ако ти вдигнат заплатата със 100%, ще вземеш ли нова на лизинг?
        Ще си около среден германец, ако сметнем и по-ниските ти разходи в България.
        Първо ще си изплатя гарсониерата.
        За нея вися на банката над 40 000. Това показва, че мога да си позволя вноска по такъв кредит, но гледам да харча парите за разумни неща.

        И като си изплатя сегашния кредит, и се видя във възможност да харча пари за гевезелък(щото за мен в сегашната ситуация да си купя нова кола е именно гевезелък)-ще си взема нещо. Най-вероятно нещо от ниския клас(Дачия), като успоредно с това ще си запазя стария дарак за обикаляне по нивите и за извращения.
        Абе те да ми увеличат заплатата, ще ви покажа.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • Чисто нова кола Абсурд.

          Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
          Гледам че сега обърнахте на това "гол дъстър", "голо пежо"....абе някой скоро виждал ли е как идват оборудвани дори базовите нива?
          Имате ли идея, че в кола за 30К лева има екстри колкото в С-.класа за същите пари, сдухана от каране от незнаен воин?
          Не е лошо да не се живее в спомените от времето на "ладата на дядо".
          https://dacia.bg/assets/Pricelist_Da...22.12.2017.pdf
          Като се добавят всички опции, цената ще прескочи 40к. с ДДС.
          За което получаваш 1260кг количка, с 110 кс моторче, 156 км/час максимална скорост.
          Не видях екстра като “климатроник” или “задни ел. стъкла”.
          Гледайки цените, ориентирам се за качеството на изпълнение (кожен салон, да кажем).

          В mobile.de екземпляри 2015, на 30-50к км струват ок. 22-25к лв.
          2013 - 14-20к лв., до 100к км.

          Грубо, за пет години - 15-20к обезценка.

          Коментар


          • От: Чисто нова кола Абсурд.

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Зависи какво разбираш под мотор в движение.
            Е под "мотор в движение" нямам в предвид, да го буташ мотора, а ти да вървиш пеша до него.
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • От: Чисто нова кола Абсурд.

              Както споменах, в момента имам 3 коли. И 3-те са нисани - 2 Примери и 1 Алмера. Едната Примера е моя от вече 11 години. Беше 7-годишна, когато я забърсах. За тези години има изминати 170 000 км. За тези години и км пробег всичките ми разходи по нея възлизат на 43 600 лв. Това включва цената на автомобила, горива, застраховки, ремонти, обслужвания, а бе абсолютно всичко, което съм дал за нея. Дори и автомивките са включени. Та, това са пари, които бих дал накуп само за да изкарам един автомобил от автосалона. Е, не ми се връзва сметката с новия автомобил. Страх ме е да си представя какви ще са сумите, след 11 години експлоатация...
              HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

              Коментар


              • От: Чисто нова кола Абсурд.

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение

                Абе те да ми увеличат заплатата, ще ви покажа.
                Ехехеее.........нАйш ли колко сме така!?!?!
                Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                0888854582
                Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                Коментар


                • От: Чисто нова кола Абсурд.

                  Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                  Ехехеее.........нАйш ли колко сме така!?!?!
                  Ма то си е така, пари ми дай, не акъл. Пък аз знам какво четириколесно (и двуколесно също, ако че не разбирам от мотори) да си закупя.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Чисто нова кола Абсурд.

                    Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                    А не. За моторите, мнението ми е малко по-друго... Но мотор за 900 лева е абсурд да намериш. Даже и 30-40 годишни ижета струват повече. За мотора не държа да е чисто нов, но там пък имам други изисквания, които далече не всички модели и марки покриват.
                    А колата е просто някаква тенекия, която трябва да те закара от тук до там и ми е все едно, каква марка, и модел е, стига разходите за нея да са възможно най-ниски.
                    На мен обаче, мнението ми за моторите е съвсем същото. Съвременните мотори и те са наблъскани с "нежна" електроника, окичени с шаренки (и чупливи) пластмаси, специализирани до момента, в който ти трябват 5 разнотипни мотора, за да вършат работата на един универсал от по-стари години (при това реално по-зле) ...

                    Коментар


                    • От: Чисто нова кола Абсурд.

                      Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                      ....Някой беше споменал за нов климатик за 1000 лв-бих дал толкова за стар с гаранция,ама НЯМА,нов е 3000 лв....
                      Толкова ми казаха, питах на 2 различни сервиза дето само с това се занимават. Доста по-евтино излизало ако не махат таблото, ами монтират топлообменника под жабката. Знам, цигания, ама аз така мисля да правя.

                      Коментар


                      • От: Чисто нова кола Абсурд.

                        Страхотна тема!
                        Докторе твоите колеги са от най-добрите клиенти на автосалоните за нови автомобили...

                        Аз друго не мога да разбера - какви са тия хора дето си купуват от магазаина ново 911??? Няма такава набутвация!
                        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                        Коментар


                        • От: Чисто нова кола Абсурд.

                          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                          ... какви са тия хора дето си купуват от магазаина ново 911???
                          Ти, не искаш ли да си имаш 911 ?

                          Коментар


                          • От: Чисто нова кола Абсурд.

                            Искам, но с тези обезценки, лизинги, данъци и застраховки съвсем ме отказахте!!!
                            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                            Коментар


                            • От: Чисто нова кола Абсурд.

                              На магистралата, локва масло, задава се Ферари, поднася на локвата и се блъска в мантинелата. Водачът, преуспяващ брокер, слиза, поглежда щетите и си казва:
                              - Е, ще работя 2 седмици и ще си купя ново!
                              След 10 минути по същия път се задава арабски шейх, петролен бос, с Ролс Ройс Фантом, той също поднася, удря се в мантинелата, слиза и си казва:
                              - Е, ще работя 1 седмица и ще си купя нова.
                              След 20 минути идва българин с Москвич, кара, минава през локвата от масло, удря се челно, слиза и си казва:
                              - Ех, майка му стара, работих 12 години, за да си я купя!
                              По едно време шейхът идва и му казва:
                              - Е, брат, защо си купуваш толкова скъпи коли!?

                              )

                              Иначе по темата, защо не. Предимството на новата кола е гаранцията и безплатната поддръжка. Ако патуваш много, това да можеш да идеш в близкия сервиз и рамонта да ти излезе без пари е голяю плюс. Един проблем по малко...
                              Иначе моите наблюдения са, че в австрия 70-80% от колите са нови от магазина. Карат ги колкото е срока на гаранцията и ги сменят...

                              Коментар


                              • От: Чисто нова кола Абсурд.

                                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                                Искам
                                Е, не си само ти.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X