Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как стигнахте до джипката ??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Как стигнахте до джипката ??

    Имаме доста автомобили леки....лично аз имам една чисто нова ,една стара и една още по стара и една жипка за разходки.....след неуспешен опит да се кача на в.Ботев с чисто новата ни кола на три месеца от магазина реших че тая работа нема да стане тъй.........и така ....мързи ме да вървя пеша особено по балканите пък ми е кеф там на високо и диво...
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • До: Как стигнахте до джипката ??

      Аз пък си взех вила около София и освен с джип зимно време
      няма с какво да се кача до горе

      Коментар


      • До: Как стигнахте до джипката ??

        При мен пък Ауденцето дойде заради терена до новата къща, Джипчето случаен бартер ама много на място. И само атв-тата останаха да не са 4х4
        VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

        Коментар


        • До: Как стигнахте до джипката ??

          Причините са много,но основната е стечение на обстоятелствата.

          Коментар


          • До: Как стигнахте до джипката ??

            Аз малък гледам Париж-Дакар. И един ден реших да си купя 4х4.
            За Пустинята разбира се...

            Коментар


            • До: Как стигнахте до джипката ??

              Имам Ауди А-4 S-Line турбо бензин с чип и спортно окачване.Купих го преди две години малко необмислено защота макар и голям кеф като го настъпиш ми се случва веднъж годишно или по рядко.
              Реалноста е че му потроших окачването по софийските улици.Завистници го надраха с ключовеи.т.н.

              И така рещих да вземам втора кола и тя да е джипка за всеки ден по столичните кратери.Нещо с две врати и газ.Може би Ферозка.
              Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

              Коментар


              • До: Как стигнахте до джипката ??

                Макар, че при мен закупуването предстои, причините са налице:
                Вила, големи деца (разбирай родители) и малко дете. Родителите вече трудно газят до вилата през зимата, Реното на баща ми е ниско а горката ми ладичка през зимата стига до 18/100 газ с веригите. Това са само част от основателните причини.
                Така, че пожелайте ми успех.
                [B]Land Rover Discovery 300 tdi , 1995[/B]

                Коментар


                • До: Как стигнахте до джипката ??

                  Мой колега си купи Дискавъри I. Това ме накара да се замисля за реалните ми нужди,а след регистрацията във форума дилемата отпадна напълно.

                  Първоначално публикуван от gromi4 Преглед на мнение
                  Досега съм карал предимно, леко спортни коли и мотори,и ми е писнало да се съобразявам с черни пътища, бордюри и дупки.
                  И това е една от причините.
                  Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                  Коментар


                  • До: Как стигнахте до джипката ??

                    много хубава тема наистина
                    Първи път се качих да покарам джип през 2006та беше гранд чероки модел 2001ва 2.5 на газ и за съжаление само със задно предаване, което много ме учуди. Хареса ми най-много че се стои на високо и някак си другите коли се пазят от теб и ти дава сигурност това усещане. След това чак през миналата година видях за първи път пинин и любов от пръв поглед , проверих цените бяха скъпи докато един ден не се появи един по евтин и като го покарах си тръгнах с него за вкъщи. Ей така пламака се запали в мен пък и жената много и харесва да го кара та си мисля че за в бъдеще ще последват още 4х4 коли в гаража.

                    Коментар


                    • До: Как стигнахте до джипката ??

                      Ми как стана..!?? Миналата година ме поканиха на една разходка с велинградската група и откачих (даже се псувах, къде съм спал до момента)..!!! Брата на съпругата ми бе докарал черока от Италия 3 месеца преди това и му стоеше в гаража. Бях го огледал от любопитство един път и това е! Заминах на двумесечна командировка и място не мога да си намеря! Звъня на съпругата един ден и я карам да пита брат си колко му иска на джипа?! Даде ми добра цена момчето, преведох му парите и готово! От следващия град вземам верига за раздатката и пращам на жената да я сменя. В същото време тя снима разни модели гуми и ми ги пуска на смс-и да го преобуем (беше с четитири различни гуми), абе голям майтап...! И така един месец от както имам джипка и не мога да я подкарам.. Мъка..!!! И после като го метнах и така до ден днешен... Никога повече няма да се кача на лека кола...!!! 4х4 forever..!!!

                      Коментар


                      • До: Как стигнахте до джипката ??

                        При мен нещата си личаха още от малък-тогава естествено карах колело-"Балкан" и приятелчетата ми все се чудеха защо винаги ми прави кеф да го вкарвам из локвите и калищата.Винаги се прибирах кален и мръсен вкъщи и "нашите" много ми се караха,но без особен резултат.Нещата се задълбочиха още повече,когато станах на 16-17г.Тогава дядо ми караше линейка УАЗ-452 и се запалих окончателно по автомобилите 4х4,като я гледах как безпроблемно се справя с дълбокия сняг и кал Зимата.И така с времето и емоцийте с държавната УАЗ-ка реших,че взема ли книжка рано или късно трябва да се сдобия със собствен универсален автомобил 4х4 със сравнително евтина подръжка и прилична проходимост.В крайна сметка през 2008г. се сдобих с Лада Нива 1996г.Почти веднага и направих лек лифт,купих и 29 инчови рошави гуми и кефът с карането започна.Сега съм още по-запален и като цяло мога да кажа,че това машините 4х4 са нещо като "болестно състояние"-хване ли те веднъж и край....отърване няма.А намериш ли си пък и приятелчета със сродни души и почват разходките,шоуто,ремонтите и в крайна сметка осъзнаваш,че поне 40% от животът ти е свързан с джипката.

                        Коментар


                        • От: Как стигнахте до джипката ??

                          Ами да видим. В казармата карах УАЗ-ка и съм обиколил доста полигони.. това че минавахме от всякаде ме кефише много. Псле неможех да си позволя такава.. сега е като сбъдната мечта в която с удовлствие влагам доста за всички OFF ROAD нештица наи вече по окачване и тнт... Дори планувам малка експедиция от малта до БГ през балканите за декември. Абе маи сам си зарибен доста
                          Георги 00356/ 77777016 Малта
                          Lаnd Rover 110 /Series II‎

                          Коментар


                          • От: Как стигнахте до джипката ??

                            В зората на демокрацията баща ми купи два ГАЗ-63. това беше началото на моето off-road пристрастяване, на мен това ми действа като наркотик. От тогава до сега съм пристрастен към този наркотик. Смених доста коли но порока си е порок. Сега имам УАЗ и една НИВА. Все пак съм руски въспитаник.
                            Родопите..... Широка лъка.....Солища

                            Коментар


                            • От: Как стигнахте до джипката ??

                              Вила, лов, лодка, детски мечти...кофти пътища и така реших,че е време за нещо проходимо и голямо!
                              [IMG]http://a.imageshack.us/img341/5533/08072010053.jpg[/IMG] :P

                              Коментар


                              • От: Как стигнахте до джипката ??

                                освен посочените от много хора причини..)) по висока проходимост и позиция на седене..., за мен най-сериозния довод е подсиленото окачване....
                                макар че карам не точно джип, а комби 4 Х 4 с по голям просвет... - Шкода Октавия Скаут...
                                за тези които не са обърнали внимание ( защото точно това изпълнение рядко се среща в България) е малко по висока от нормалното комби,или честно казано опит за копиране на Ауди А6 Алроад.) разбира с някои ограничения - като наппример няма регулиане на височината на окачването...,но според мен е разумен компромис за нашите разбити пътища.
                                Когато разбира се зтава дума за истинско движение - там където няма път... не мога да се меря с истинските джипки..., но по мои наблюдения.., от новите модели коли , които излизат на пазара... все по-малко са истински джипки....,повечето май са "паркетни"..)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X