Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как стигнахте до джипката ??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Как стигнахте до джипката ??

    "Москвич"-ът беше достатъчно висок за да стигам до плажа, но докато стигна до морето ...
    "Сиера"-та - до морето добре, но до плажа - цък - опира, падат гърнета и т.н.
    Зимата чистиш сняг като фадрома за да излезеш, като се върнеш , пак чистиш място.
    От две години - служебен "Defender". НОВ!!! През януари спря в снега /за първи път спира/.
    Слизам, гледам защо не ще. Снегът пред муцуната му беше стигнал до средата на радиатора !
    Достатъчно беше да намаля купчината до нивото на бронята и пак напред .
    Та ... така бавно и полека идеята узрява.

    Коментар


    • До: Как стигнахте до джипката ??

      Миналата зима, една седмица не можах да кача нанагорнището пред къщи с Мерцедес С 220 Д. И тогава реших , че ще е джип, а и няма да си оставям предната броня по язовирите / както ми се случи с Мерцрдеса/.
      [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=79977&stc=1&d=1237313877[/IMG] Дискавъри 2 , ТД5

      Коментар


      • До: Как стигнахте до джипката ??

        Собствен джип не съм имал. Карах служебни ГАЗки, защото:
        работехме по язовири и напояване,т.е. из къра, а служебната кола беше "Варшава". По едно утъпкано нанагорнище край Приморско стадо крави беше заляло пътя със зелена редичка субстанция. Шофьорът ни самоуверено тръгна през лайняната локва със свръхлетните гуми-галоши и спря. Излязохме с шефа да бутаме и познайте какво стана с белите му панталони...
        След това ни дадоха ГАЗки.

        Коментар


        • До: Как стигнахте до джипката ??

          Имаме виличка в Севлиевския балкан,преди три четири години пътя много се изрони и с обикновен автомобил можехме да се качим само в сухо време и то без багаж големи мъки бяха,по онова време мой колега караше Самурайче и ми го даде да го пробвам в една буря там, ами да ви кажа влюбих се в това джипче и не исках да му го върна след няколко дневни увещания го купих вече трета година го карам и му се кефя.
          [CENTER][B]Да ме опази [COLOR=Red]Г[COLOR=Black]оспод [/COLOR][/COLOR]от[COLOR=Red] П[COLOR=Black]риятелите[/COLOR] [/COLOR] ми, а от [COLOR=Red]В[/COLOR]раго[/B][B]вете си сам ще се пазя.[/B][/CENTER]

          Коментар


          • До: Как стигнахте до джипката ??

            На орела са нужни криле, а на мъжа - джип!
            А що се касае до спортната кола - тя е една друга ракия, но едното не изключва другото, даже много си пасват и вървят ръка за ръка! И за венец на картинката трябва да добавим и два мотора - единият кросов или ендуро, а другият чопър или турър!

            ______________________________
            Still crazy, dfter all these years!!!

            Коментар


            • До: Как стигнахте до джипката ??

              Минах през какво ли не,първото беше Москвич 408И на баща ми, помня му и номера БД-61-57,откраднах му го от гаража за да се покажа пред една съученичка бях в седми за осми клас,закъсах в лозята между Поморие и Бургас.После няколко лади и хоп преустройство или перестройка,демокрацията ми донесе американски Форд Аеростар(небесна звезда),голям 6-цилиндров ван,разликата е стресираща,от тогава си падам по големите коли.Сега се наслаждавам на УАЗ Патриот,мечтая си за ГАЗ ТИГР,а си начесвам крастата с двата БТР-а,удоволствието да караш без да ти пука от нищо е несравнимо.....
              Прикачени файлове

              Коментар


              • До: Как стигнахте до джипката ??

                Стигнах до там да си купя 4х4 е,че търсихме куче да си купим, а тук в Русе са скъпи и... ни се обадиха от Сливен и оттам взехме на доста ниска цена,а то се оказа,че кучето е във село на 20км. от Сливен,те така.На връщане да не минаваме обратно през балкана,решихме да минем през Твърдишкият проход- Твърдица-Елена....... ужас,пътя е около 30км.,10км. асвалт,20км. е камъни,та тези 20км. не можахме да ги минем с кола 2 часа, и така се стигна до 4х4,те тогава по тези камъни ни се изпречи едно 4х4, и си казахме- джип
                (0+)
                Единственото сигурно нещо е,че нищо не е сигурно.

                Коментар


                • До: Как стигнахте до джипката ??

                  Идеята за жип се роди от страста ми към риболова.Преди това карах лада 1300 и каде ли не см ходил с нея но в последно време патиштата много се разбиха и немога да отида там кадето искам.За това си купих свръх проходимата ВИТАРА
                  Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A малко повдигната и гуми каквито има в сервиза.
                  КтМ 525еxc ендуро. +Нисан ТВ42Е Тел:0 осем 99 нула 44 35две.

                  Коментар


                  • До: Как стигнахте до джипката ??

                    Здравейте, все пак да се включа и аз ,пък и не е нещо ново- колесар,лодка,50 см във водата и влизане от непланов район - предимно пясъци. А джипката е Опел Монтерей 1994 г. -3.1 TDI -ISUZU.Добре стои на пясъка,разбира не правя някои неща,които чета във форума, за което съм благодарен на колегите!

                    Коментар


                    • До: Как стигнахте до джипката ??

                      Нуждата на ежедневието се натрупва и те кара да се извисиш духовно-да се докоснеш до божественото!Най-достъпно "божественото" е там където е първичното,сред природата,на високото,далеч от ежедневната монотонност на себеподобните.Ако само веднъж се докоснеш до мястото, до което няма път,а само покой и първични инстинкти-няма връщане назад.А пътя напред се изминава най-лесно САМО 4х4,без значение от марката.Всеки жив има нужда от 4х4,просто някой още не го знаят докато не се повозят 4х4!!!

                      Коментар


                      • До: Как стигнахте до джипката ??

                        bgbul, много верни неща!

                        Исках да взема не-скъпо кабрио.. преди това съм карал Жигула('76), Опел Рекорд (86) и два Фиата..
                        Случи се така, че един познат продаваше Витара, къса база, с мек покрив на много добра цена и тя се появи при мен.

                        Яко е лятото да се кара без покрив!

                        Това ми е първа зима и много ми се ще да я пробвам из Малобучинските не-дотам изчистени от сняг пътища, но пърия го изпуснах..

                        Чакаме с нетърпение втория!!
                        [URL]http://www.myspace.com/sugarbrewband[/URL]

                        Коментар


                        • До: Как стигнахте до джипката ??

                          Купих си къща в село над Варна..Писна ми да живея в апартамент в града Хората там казаха че зимата е доста снежно, а и пътя до там се позаледявал..а трябваше да купя кола и за жена ми..Потърсих инфо и така попаднах в този сайт
                          Пуснах една тема и след доста постове послушах колегите тук, за което благодаря
                          Отказах се от голям джип за мен, аз минавам доста км на месец, но взех Витара за жена ми.. но ми е много приятно съб-неделя да си я карам извън града
                          Николай
                          VITARA 1.6, 93 къса кабр
                          КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                          Коментар


                          • До: Как стигнахте до джипката ??

                            Карах Голф II двуврат, но нямаше как да събера рибарските такъми (иначе беше много проходим). От миналата година станах и ловец. Е така стигнах до придобиването на джипа ( Mitsubishi Pajero II 96г. дълга база)
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар


                            • До: Как стигнахте до джипката ??

                              Макар все още да нямам джип , ще споделя причините: Току-що построена къща в Искърското дефиле (че в града е ужас за живеене - клаксони, псувни, задръствания и мръсотия навсякъде), а до къщата около 1км черен път, по който на много места тече вода, което води до образуване на дупки, неравности и коловози... Че и наклон , по който с Форд Мондео-то 2003, което карах, въобще не можех да се изкача (за сметка на това се оказа, че Форд Фокус може )... Но трябва много да се внимава, че опира отдолу... Пък дори още не е паднал снега. Други причини са горите, планините, този форум и двете кучета.
                              Dodge Ram 2500 5.9 бензин, 172 kW (234 к.с.)

                              Коментар


                              • До: Как стигнахте до джипката ??

                                Трябва да си призная, че до джип стигнах случайно. Научих че шефката иска да си продава старата джипка, защото имали проблеми с нея и постоянно я правели майстори. Не ми беше нужно много за да реша, че това е моя шанс При първия удобен случай, проведох с нея кратък, но убедителен разговор и ... тя реши ДА МИ Я ПОДАРИ. Да няма грешка. Разбира се, току така подаръци никой не прави. Не след дълго успях да я взема с един камион (не беше в движение) и след няколко месечен ремонт, вече е в движение и то много добро.
                                Иначе винаги съм си падал по всякаква екзотична техника. Имах дори Робур на който му монтирах двигател от МТЗ 80. Мислех да го правя по едно време на кемпер, но го продадох.
                                Сега най-вероятно ще стане джип+каравана.
                                [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X